راهکار تجربه شده ی من از رژیم لاغری

بسیاری از شما عزیزان در بخش مشاوره پزشکی از من می پرسید که آیا رژیم های ۱۰ کیلو در یک ماه یا کاهش وزن ۳ کیلو در یک هفته به کاهش وزن ما کمک می کنند؟

پاسخ من این است که این رژیم ها برای افراد خاصی طراحی شده اند که قد، وزن و حتی ساختار بدنشان با شما بسیار متمایز بوده است. استفاده از این رژیم ها به کاهش وزن شما کمک می کنند اما نه به اندازه مطرح شده در عناوین این مقاله ها!!!

چاق شدن افراد لاغر

به همین خاطر به دنبال درخواست های مکرر شما عزیزان مبنی بر متد به کار رفته در مطب، تصمیم گرفتم تا یک نمونه موفق از رژیم های لاغری یکی از بیماران را برای شما شرح دهم تا با دستگاه آنالیز بدن اینبادی و روش کار ما بیشتر آشنا شوید.

یک ماه پیش آقایی ۳۲ ساله با وزن ۸۶٫۶ کیلوگرم و قد ۱۶۳ متر به مطب مراجعه کردند. ابتدا به فرد یک فرم داده می شود که علاوه بر مشخصات شخصی، می بایست در مورد سابقه بیماری ها و سایر مسائل پزشکی، اطلاعاتی را جهت تنظیم هر چه بهتر رژیم لاغری در اختیار ما قرار دهند. 

پس از پر کردن فرم، از شما خواسته می شود که بدون استفاده از کفش و جوراب بر روی دستگاه به مدت یک دقیقه بدون تکان خوردن و یا صحبت کردن بمانید. دستگاه اینبادی قادر است تا با جزییات دقیق، ساختار چربی، درصد آب، مواد معدنی و میزان عضلات بدن در هر قسمت را با درج عدد نمایش دهد. خوبی این دستگاه این است که بر اساس وزن فرد، رنج نرمال برای هر بخش را درست مانند محدوده های مجاز در آزمایش خون را به شما نشان می دهد.

دستگاه آنالیز بدن inbody بهترین روش برای لاغری

در تصویر زیر گزارش دستگاه آنالیز بدن برای این دوست عزیزمان نشان داده شده است. همانطور که مشاهده می کنید شاخص BMI که نسبت وزن به قد را نشان می دهد ۳۲/۶ گزارش شده است که این مقدار برای این شخص می بایست در رنج ۲۵-۱۸/۵ باشد. درصد چربی ۳۸ است که محدوده نرمال آن ۲۰-۱۰ می باشد. همچنین در سمت راست این گزارش نیز دو تصویر از بدن انسان نمایش داده شده است که به ترتیب ساختار عضله و توزیع چربی در قسمت های مختلف بدن را نشان می دهند. اگر بخشی از بدن با افزایش چربی مواجه باشد، کلمه over در آن قسمت نوشته می شود.

رژیم لاغری به کمک دستگاه آنالیز بدن

درج کلمه ی normal هم نشانگر خوب بودن شرایط عضله و یا مقدار چربی در آن قسمت است.

به طور کلی ایشان ۲۳/۴ کیلوگرم اضافه وزن دارند که می بایست بر اساس وضعیت پزشکی و سایز گزینه های نمایش داده شده در این گزارش یک رژیم لاغری پویا به همراه ورزش مناسب برایشان طراحی گردد.

قبل از ادامه مطلب ذکر سه نکته بسیار مهم است:

۱- رژیم لاغری بدون ورزش اصلا وجود ندارد و ورزش و خواب کافی نقش مهمی در موفقیت شما در کاهش وزن دارند.

۲-رژیم لاغری آماده شده در این مجموعه به هیچ وجه تنوع غذایی شما را محدود نمی کند، بلکه به شما یاد می دهد تا چطور بر اساس وزن و قد خود تغذیه ای سالم داشته باشید. بسیاری از مراجعه کنندگان عزیز به مطب من بعد از دیدن رژیم مخصوص خود، اولین جمله ای که بر زبان می آورند این است که واقعا این یک رژیم لاغری است؟ ما در طول روز خیلی کمتر می خوریم! نکند چاق شویم!!!

چاق شدن افراد لاغر

پس اصلا نگران اینکه وای هر شنبه باید عدس پلو بخورم یا بکشنبه ها فلان غذا و یا حتی دیگر برنج و نان نمی توانم بخورم، نباشید؛ چرا که در برنامه غذایی پیشنهادی ما چنین مواردی تعریف نشده هستند!

۳- نکته بعد اینکه در بازار، مکمل های چربی سوز زیادی وجود دارد که برخی از آنها عوارض وحشتناکی دارند. اگر علاقه دارید که مکمل چربی سوز را در کنار رژیم لاغری خود استفاده کنید، حتما در مورد نحوه مصرف و اسم برند مکمل چربی سوز با پزشک مشورت کنید که در این زمینه نیز شما را راهنمایی خواهیم کرد.

چند تبصره برای عزیزانی که شاغل هستند و زمان کافی برای ورزش را ندارند:

۱-در گزارش آنالیز بدن برخی دوستان، کمبود عضله سازی بدن به شدت محسوس است که به آنها با هدف عضله سازی در کنار کاهش وزن، انجام ورزش بدنسازی را پیشنهاد می دهیم. اگر فرصت کافی برای رفتن به باشگاه را ندارید می توانید دو عدد دمبل تهیه کرده و در خانه تمرینات بدنسازی را انجام دهید.

بدنسازی به کمک دمبل

شما می توانید زیر نظر برخی مربیان بدنسازی که تمرینات بدنسازی در خانه را طراحی می کنند و یا به کمک فیلم های آموزشی بدنسازی، تمرینات مربوطه را انجام دهید. علاوه بر تمرینات بدنسازی، استفاده از مکمل های عضله ساز مورد تایید وزارت بهداشت که برای عزیران تجویز می کنم، می تواند بسیار به فرآیند عضله سازی شما کمک کند. در این مقاله تمرینات بدنسازی برای آب کردن شکم اورده شده است.

۲- اگر به شما ورزش های هوازی را پیشنهاد دادیم، می توانید پیاده روی و حتی رقص را به منظور حفظ سلامتی خود انتخاب کنید.

یک ماه بعد از گرفتن رژیم لاغری:

این دوست عزیزمان بعد از گذشت یک ماه، مجددا به مطب مراجعه کردند و توسط دستگاه آنالیز بدن ارزیابی شدند تا نتیجه رژیم گرفتن ایشان بررسی شود.  ایشان در یک ماه ۴ کیلو و ۴۰۰ گرم وزن کم کرده بودند که از این میزان ۳ کیلو و ۶۰۰ گرم، وزن چربی بود. البته چون خواب کافی نداشته، ورزش پیشنهادی در رژیم را به درستی انجام نداده و علاوه بر این، گوشت و پروتئین را کمتر از مقدار پیشنهادی مصرف کرده بودند، عضله در حدود یک کیلو آسیب دیده بود که برای جلوگیری از چنین اتفاقی در حین رژیم گرفتن، می شود از برخی مکمل های مورد تایید استفاده کرد.

گزارش دستگاه آنالیز بدن

بر اساس گزارش آنالیز بدن، شاخص BMI که در مرحله قبل ۳۲/۵ بود، ۱/۷ و چربی نیز ۱/۱ کاهش پیدا کرده بود که به ترتیب حدود ۳۰۰ گرم از دست راست، ۳۰۰ گرم از دست چپ، ۱ کیلو و ۳۰۰ گرم در ناحیه شکم، کمر و سینه و در نهایت ۳۰۰ گرم از هر پا کم شده بود. گزارش دوم دستگاه انالیز بدن در تصویر زیر نمایش داده شده است.

پ ن: یکی از ویژگی های دکتر فتح الهی اخلاق فوق العاده خوب ایشون هست. بی دلیل نیست که تمام بازیکن های فوتبال، ورزشکاران و بدنسازان پیش ایشون تشریف میارن. یکی از اتفاقات جالب که من هفته پیش تو مطب دکتر دیدم این بود که خیلی از مریض ها در مراجعه ی بعدی، دو سه نفر از نردیکان و یا فامیل رو هم با خودشون میارن. نمیدونم شاید گفتن این موارد تبلیغ باشه ولی واقعیت رو باید گفت!

علی دایی

و در واقع صحبت کردن با مراجعه کننده های قدیمیشون باعث شد که به شخصه برای کاهش وزن به دکتر فتح الهی زحمت بدم. نکته جالبی که میخواستم بگم اینه که خیلی از سایت های آنلاین رژیم لاغری یا حتی پزشک های تغذیه رو دیدم که بر اساس قد و وزن، رژیم غذایی رو می نویسند. ولی خوبی دستگاه آنالیز بدن حداقل برای من این بود که فهمیدم چقدر بدنم تشنگی کشیده و با کمبود آب مواجه هست و دلیل خستگی هام و کسل بودنم کمبود آب بدن و یه سری از املاح دیگه بوده. از طرفی چون کار من پشت میز هست و اصلا فعالیت ورزشی نداشتم، به مرور زمان عضله هام کم کم سوخته و به چربی تبدیل شده بود. در واقع با وجود اینکه حجم غذای من کم بود، دچار چاقی موضعی در شکم شده بودم!! قابل توجه افرادی که می گن ما هیچی نمیخوریم ولی لاغر نمی شیم!

این گزارش مجددا به روز خواهد شد.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ شما طی 48 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
مکمل BCAA

با سلام ، در مورد مصرف مکمل BCAA دو تا سوال داشتم :
1- آیا مکمل BCAA را می توان همزمان با شیر شکلات مصرف نمود و یا حتماً با آب باید مصرف شود؟
2- پودر آن بهتر است یا قرص؟
مشاهده پاسخ دکتر
2
برنامه غذایی کاهش وزن

من ۱۷ سالمه و قدم ۱۷۰ و وزنم ۷۶ کیلو هست دیابت نوع یک هم دارم میخوام ۶۰ کیلو بشم ولی نمیدونم چجوری رژیم بگیرم ورزش هم میکنم یه روز در میون مشاهده پاسخ دکتر
3
مکمل اولیمپ

با سلام. من یک دوره پنج ماهه از مکمل ال کارنتین استفاده کردم و پنج کیلو کاهش وزن داشتم. الان به مدت یکماه هست که از مکمل اولیمپ که شامل سی ال ای و ال کارنتین و چای سبز هست استفاده میکنم. میخواستم بپرسم خوردن این مکمل در کنار ورزش عوارض جانبی مث ناباروری یا ایجاد کبد چرب نداره؟؟ممنون میشم از پاسختون مشاهده پاسخ دکتر
4
مصرف استرویید

باسلام بنده ۱۹ سال سن دارم و حدود ۴ سال بدنسازی کارمیکنم .در حال حاضر رشد عضلانی ام به اوج خود رسیده و دیگه رشدی ندارد. میخواستم برای اولین بار از استرویید وینسترول جهت رفع ضعف و افزایش حجم عضلانی استفاده کنم.اما شنیدم که استفاده از استرویید ها باعث عقیم شدن در مردان میشه. به نظر شما با توجه به سنی که دارم استفاده از استروئید وینسترول برام مانعی نداره؟مخصوصا اگه همراه مکمل های دیگر استفاده بشه.اگر مشکلی نداره میشه دستور مصرفشو برام لطف کنید ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
5
برنامه غذایی همراه با چربی سوز لیپو ۶

سلام
من چربی سوز لیپو ۶ استفاده میکنم و هر روز چربی سوزی خوبی با ورزش نیز دارم یک رژیم غذایی سخت میخوام همراه با تامین انرژی مناسب برای چربی سوزی که حال ورزش رو داشته باشم ممنون میشم کمک کنید
مشاهده پاسخ دکتر
6
طرز استفاده از قلم ويكتوزا

سلام لطفا در مورد طرز استعمال قلم ويكتوزا توضيح بفرماييد مشاهده پاسخ دکتر
7
رژیم غذایی

۳۵ سال سن دارم کمتر یک ماه بدنسازی بدون هوازی انجام می دم بیماری تیروئید دارم می خواستم بدونم چه رژیم غذایی برای من مناسب هست مشاهده پاسخ دکتر
8
امپول ویکتوزا

با سلام من خانم 41 ساله هستم با وزن 93 کیلو و قد 163
با اضافه وزن 30 کیلو میخواستم از امپول ویکتوزا استفاده کنک لطفا راهنمایی کنید با دوز چه مقدار شروع کنم که قند خونم نیفته و تا چند ماه استفاده کنم و برای مراجعه حضوری چه کار کنم
مشاهده پاسخ دکتر
9
قرص مخمر

باسلام
لطفا نحوه استفاده از قرص مخمر رو بگید؟؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
10
لاغری

سلام
من مدتی هست که به شدت افزایش وزن پیدا کردم بدون اینکه هیچ تغییری تو وعده های غذاییم ایجاد شده باشه حتی میزان غذام کمتر هم شده و مصرف قند و چربیم هم مصرف معمول و متعادلی هست
یه دور به دلیل اختلالات هورمونی اضافه وزن داشتم که با مصرف امپول ویکتوزا حدود 14کیلو وزن کم کردم دو سال هم وزنم ثابت بود اما الان دوباره وزن اضافه کردم
چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟!
(امکان باشگاه رفتن هم در حال حاضر ندارم)
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 63 بعدی »

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده