دریافت رژیم لاغری آنلاین

گول رژیمی بودن این 23 ماده غذایی را نخورید!

بازاریابان هوشمند هستند چراکه آنها می دانند که با زدن یک برچسب “سالم” بر روی یک محصول مواد غذایی مردم را قانع میکنند که مردم آن را خریداری کنند.

ما در اینجا به شما مواد غذایی را معرفی می کنیم که اغلب تصور می شود که سالم هستند درصورتیکه اینطور نیست.

١- اسموتی

با وجود اینکه اسموتی ها بسیار خوشمزه بوده و می توانند سالم هم باشند،حاوی مقدار زیادی کالری و مواد غذایی قندی بوده که از آبمیوه ها،پوره ها و ماست شیرین شده درست می شوند. شما با مصرف این اسنک، هزاران کالری وارد بدن خود کرده و مقدار قند مصرفی تان از حد مجاز روزانه بیشتر خواهد شد.

٢- چیپس سبزیجات

چیپس سبزیجات

به نظر می رسد که چیپس های سبزیجات انتخاب سالمی باشند اما بهتر است بدانید این سبزیجات به شیوه ای تولید می شوند که با خوردن آن ها یک تن نمک (و یا شاید هم شکر) وارد بدنتان خواهد شد بدون اینکه مواد غذایی مفیدی دریافت کنید.

٣- شیک های پروتئینی آماده

شیک های پروتئینی آماده

همانند اسموتی ها،شیک های آماده حاوی مقادیر بسیار بالای قند و دیگر مواد غذایی هستند که بدن شما به آن ها نیاز ندارد. شما می توانید خودتان با استفاده از پودر های پروتئین های گیاهی و شیر بدون شکر ،این شیک ها را درست کنید.

۴- ماست طعم دار

ماست از مواد غذایی بسیار خوب بوده که پروبیوتیک های موجود در آن برای روده ی شما  مفید است ؛ اما هنگامیکه انواع طعم دار آن را از  فروشگاه ها خریداری می کنید از خواص آن بی بهره خواهید ماند. علت : یک اونس(۳۰ گرم) از این ماست ها حاوی مقدار زیادی شکر بعضاً ٢٠ گرم و یا بیشتر هستند.

۵- چیپس های بدون روغن

چیپس های بدون روغن

چیپس های بدون روغن که به عنوان جایگزین چیپس های معمولی تولید می شوند، درست است که در روغن سرخ نمی شوند اما حاوی مقادیر بسیار بیشتری سدیم و حتی شکر اضافه هستند.

۶-بستنی کم چرب

متاسفانه بستنی ها اکثراً با خامه های سنگین و دیگر مواد غذایی اولیه ای تشکیل می شوند که کالری و چربی بسیار بالایی دارند. پس حتماً فکر می کنید که بستنی های رژیمی این مشکل راحل می کنند؟! اما پاسخ منفی است زیرا به بستنی های رژیمی برای طمع دار شدن انواع قند های مصنوعی و مواد شیمیایی  افزوده می شود.

٧- نوشابه های  رژیمی

این نوشابه ها ممکن است فاقد کالری باشند، اما به علت مقادیر زیاد مواد شیمیایی و شیرین کننده های مصنوعی در آن ها،مصرفشان باعث افزایش تعداد باکتری های ناسالم روده شده و رسیدن به وزن ایده آل را دشوار خواهند کرد.

٨- چوب شور

این اسنک ها اغلب با آرد سفید غنی شده و مقدار زیادی نمک ساخته شده و محتوای غذایی آنها تقریبا صفر است. علاوه بر این، برخی از شرکت ها مقادیر زیادی مواد غذایی افزودنی به این اسنک ها می افزایند.

٩- نوشیدنی های پس از ورزش

قطعاً پس از انجام یک فعالیت سنگین نیاز به آبرسانی(هیدراته شدن) دارید. نوشیدنی هایی که تحت عنوان نوشیدنی های پس از ورزش تبلیغ می شوند فقط جنبه ی تبلیغاتی دارند. هر بطری از این نوشیدنی ها ٢۵٠ تا ٣٠٠ کالری داشته و مقدار قند موجود در آن ها هم اندازه با یک بطری نوشابه است.

١٠- هرچیزی که فاقد گلوتن است.

در اینجا باید یک مسئله را روشن کنیم: کسانی که از بیماری سلیاک رنج می برند باید از مواد غذایی عاری از گلوتن استفاده کنند، اما این بدان معنا نیست  که هرچیز عاری از گلوتن سالم است. بازاریاب ها به سرعت متوجه شدند که  زدن برچسب “فاقد گلوتن” روی غذاهایی مثل آب نبات باعث می شود که آنها سالم تر از آنچه که هستند، به نظر برسند. علاوه بر این، غذاهایی مانند کوکی ها و کیک هایی که بدون گلوتن ساخته می شوند اغلب دارای کالری بیشتری نسبت به همتایان دارای گلوتن خود هستند.

١١- پخت پاپ کورن در مایکروویو

پاپ کورن پر از فیبر و غلات سالم است. پاپ کورن های نیمه آماده ی بسته بندی شده که در مایکروویو درست می شوند، در واقع یکی از بدترین مواد غذایی در کره زمین  به شمار می روند زیرا که حاوی مقادیر زیادی از افزودنی ها و مواد شیمیایی هستند. بسیاری از مارک های موجود حاوی اسید های چرب ترنس بوده که تهدید کننده ی سلامت قلب هستند. این ماده افزودنی خطرناک ماده ی تخریب کننده سلولهای مغزی است. بدتر از همه، پوشش کیسه های آنهاست ؛این پوشش ماده ای است به نام اسید پرفلوئورواکتانوئیک که همان ماده ی سمی در قابلمه های تفلون می باشد.

١٢- آجیل بو داده

آجیل مخلوطی از بادام زمینی، بادام، دانه های آفتابگردان و کشمش است ؛ پس چگونه می تواند ناسالم باشد؟  بسیاری از مارک ها این آجیل ها را به شکر و نمک آغشته کرده و سپس بسته بندی می کنند. شما می توانید خودتان این مغز ها را تهیه کرده و با توجه به مقدار از آن مصرف کنید.

١٣- میوه خشک

میوه خوب است ؛ اما در حد اعتدال. همین امر برای میوه های خشک نیز صادق است، اما بهتر است که از آن ها استفاده نکنید. چرا؟ فروکتوز میوه ها هنگامیکه آن ها را خشک میکنند بیش تر می شود.همچنین کمپانی ها به آن ها شکر نیز می افزایند.

١۴- شیر سویا

شیر سویا

مطالعات اخیر نشان می دهند که شیر سویا حاوی مقادیر زیادی از یک ماده به نام گوئیتروژن است که می تواند مشکلات تیروئیدی به وجود آورد.

١۵- مواد غذایی منجمد

مواد غذایی منجمد

موادغذایی منجمد که  توسط برخی از شرکتهای غذایی به فروش میرسند،تصور می شود که سالم هستند، اما آنها با شکر، نمک و مواد نگهدارنده بارگذاری شده که هیچ مزیت بهداشتی ندارند.

١۶- آبمیوه

اکثر آبمیوه ها با شکر که مقدار آن از یک قوطی نوشابه بیش تر است، تهیه می شوند. مسلماً، این محصولات دارای مواد غذایی مفید هستند، اما بیشتر مواد غذایی مفید آن، از جمله فیبر، در طی فرایند تهیه و پردازش از بین می روند.

١٧-سالاد های آماده

سالاد های آماده

آیا فکر می کنید سالاد نسبت به همبرگر انتخاب سالم تری است؟ متاسفنه اینطور نیست. بهتر است که یک غذای کامل  به جای یک سالاد بردارید.مشکل ترکیباتی است که به سالاد شما اضافه می شوند.

١٨-سوپ های کنسرو شده

همانند پاپ کورن، سوپ هم می تواند یک وعده ی سالم باشد؛ اما نه وقتی که به صورت کنسرو شده است. در ابتدا بدانید که تمامی این کنسرو ها که برچسب “پردازش شده” دارند،حاوی مقادیر بالای سدیم هستند. همچنین در تمامی آنها چربی و شکر وجود دارد که این امر موجب افزایش کالری آن ها خواهد شد.لایه ی پلاستیکی پوشاننده بسیاری از کنسرو ها حاوی ماده ای به نام Bisphenol است که می تواند سیستم تولید مثلی خانم ها و سلامتی بچه ها را به خطر بیاندازد.

١٩-مافین ها

بعضی از مافین ها کالری بیشتری نسبت به یک کیک متوسط دارند. یک کیک متوسط حدود ۴٠٠ کالری و یک سوم چربی روزانه مورد نیاز بدنتان را دارد. علاوه بر این، بیشتر آن ها از مواد اولیه ای از جمله روغن ذرت، شربت های ذرت با فروکتوز بالا تشکیل شده اند که برای سلامتی عمومی شما مضر هستند.

٢٠- اسپری های روغن فاقد کالری

اسپری های روغن فاقد کالری

با اینکه این محصولات بدون کالری نام دارند،در هرچند بار اسپری کردن آنها ٨ یا ١٠ کالری وجود دارد.علت: سازمان غذا و داروی آمریکا می گوید  مواد غذایی که در هر وعده از ۵ کالری کم تر انرژی داشته باشد،برچسب کالری صفر قرار می گیرد.همچنین ،در بسیاری از موارد این مواد از کره ی واقعی تشکیل نشده اند بلکه فقط حاوی مواد شیمیایی با طعم کره هستند.

٢١- آبنبات طبیعی

آبنبات طبیعی

آبنبات ها هیچوقت جزئی از یک رژیم سالم نیستند؛این امر در رابطه با آبنبات های ارگانیک هم صادق است.این آبنبات ها نیز همانند دیگر محصولات از مواد اشباع شده از شکر تشکیل می شوند.همچنین فاقد ارزش غذایی هستند.

٢٢- کره بادام زمینی کم چرب

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یک غذای سالم است که از چربی های مورد نیاز قلب و پروتئین های ساختاری عضلات تشکیل شده، اما وقتی که شما انواع کم چرب را انتخاب می کنید، خیلی از ماده‌های مفید آن حذف می شوند. چربی بخشی از کره بادام زمینی است که طعم آن را به بجود می آورد. تولید کنندگان این موضوع را می دانند، و چربی ها را با قندهای خوشمزه جایگزین می کنند.

٢٣- کمپوت های میوه

کمپوت های میوه

میوه خوب است، اما کمپوت میوه هیچ گاه انتخاب خوبی نیست. مطمئنا، این محصولات مانند میوه تازه خراب نخواهند شد؛زیرا که  در شربت های ذرت  و آب میوه های حاوی شکر نگهداری می شوند.

مرکز رژیم درمانی کلینیک قلب دکتر نجفی | رژیم لاغری

پاسداران | گلستان ۶ | پلاک ۴۱
☎️ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹۹

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر لاريسا سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۸( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر من نزديك به ٥ماه هست باردار هستم و ١ ماه مكمل أهن مصرف ميكنم ولي به يبوست خيلي شديد دچار و خيلي ميترسم امكان أين هست كه به بنده كمك و من را أز يبوست در بارداري رها كنيد با تشكر
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۸( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر الاله سه شنبه ۷ اسفند ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من میخوام چاق شم چی مصرف کنم البته جوش هم میزنم.ایا قرص مخمر جو مفیده؟در روز چندتا استفاده کنم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۷ اسفند ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  برای کسی که قند خون 300 دارد چه غذاهای استفاده کند
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر زیبااسدی سه شنبه ۳ مهر ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من سی و یک سالمه, و پنجاه کیلو وزن دارم. اشتهای خیلی کمی دارم, برای افزایش اشتها راه حل میخواستم؟!
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۳ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   وقت شما بخیر

   ابتدا باید چکاپ کامل انجام شود تا دلیل بی اشتهای شما مشخص گردد و بعد از این در صورت نیاز مکمل های مورد نظر به جهت افزایش اشتها برای شما تجویز خواهد شد
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۱۲ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من ۲۱ سال هستم وزنم ۶۰ کیلو هست ۱ ساله بدنسازی کار میکنم برنامه غذایی مشخصی ندارم و در مصرف مکمل دانش بالایی ندارم‌اگه میتونید یکم راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۱۲ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام دوست عزیز
   به لینک زیر مراجعه بفرمائید

   http://bit.ly/2KFfPeV
 • تصویر کاربر سجاد یکشنبه ۷ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  به جای خوردن استیک در هنگام شام چه چیز های دیگری میتوان خورد؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو یکشنبه ۷ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام دوست عزیز

   از مرغ، ماهی و سایر گوشت ها میتوان استفاده کرد
 • تصویر کاربر Sajjad پنجشنبه ۲۱ تیر ۹۷( 6 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، خسته نباشید ، من ۱۵ سالمه خواستم بدونم بعد از تمرین برای خوردن تخم مرغ باید زرده هم خورده بشه یا نه یا اگه خورده بشه تأثیری داره یا نه و اینکه ایا بندسازی باعث کوتاهی قدم میشه؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۲۱ تیر ۹۷( 6 سال پیش)
   سلام دوست عزیز
   خیر بدنسازی الزاما موجب کوتاهی قد نخواهد شد مگر اینکه رژیم غذایی مناسبی برای تامین نیاز های بدن خودتون نداشته باشید
   خوردن زرده تخم مرغ هم به میزان زیاد برای سلامت شما مناسب نیست
   بهتر هست به ازای هر 3 تا 4 سفیده 1 عدد زرده مصرف بشه

   برای دریافت برنامه های تمرینی یا رژیم های غذایی به صورت حضوری میتونید به مطب تشریف بیارید یا از طریق رژیم آنلاین برنامه های خودتون رو سفارش بدید
   ? شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   ?روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   ? ۰۲۱-۲۲۸۷۴۸۹۹

   لینک رژیم آنلاین
   http://bit.ly/2KFfPeV
 • تصویر کاربر نگار پنجشنبه ۷ تیر ۹۷( 6 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت جناب دکتر
  دختری 17 ساله هستم با 177 مر قد و وزنم 58 هست مخواستم بدونم ایا من نرمال هستم یا نه در غیر این صورت چه برنامه غذایی به من پیشنهاد می کنید
  هم چنین جناب دکتر من بیماری میلیت عرضی دارم و قرص های اوکسی بوتینین و گاباپنتین مصرفف می کنم و کلا احساس می کنم بدنم زود خسته میشه چون اگه در یک روز داروی تقویتی نخورم توان انجام کارهای روزانمو ندارم ممنون
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۷ تیر ۹۷( 6 سال پیش)
   سلام و روز شما بخیر

   با توجه به وضعیت قد و وزن شما BMI شما در ابتدای محدودی نرمال قرار داره و بهتره مقداری افزایش وزن داشته باشید
   پیشنهاد افزایش وزن رو برای شما دارم که به وضعیت بی حالی شما هم کمک میکنه
   اگر یک ورزش سبک رو هم در کنار رژیم غذایی خودتون شروع کنید سطح انرژی بدنتون افزایش پیدا میکنه و احساس خستگی کمتری خواهید داشت
   برای دریافت رژیم غذایی باید به صورت حضوری مراجعه بفرمایید

   شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   ?روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   ? ۰۲۱-۲۲۸۷۴۸۹۹
 • تصویر کاربر مرضیه پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 6 سال پیش) مشاهده پرسش
  من ۱۲کیلو اضافه وزن دارم و۱۷سالمه یه رژیم میخواستم طی سه ماه اضافه وزن مو از بین ببرم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 6 سال پیش)
   سلام دوست عزیز

   برای دریافت رژیم و مشاوره های لاغری به کلینیک تشریف بیاورید

   شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   ?روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   ? ۰۲۱-۲۲۸۷۴۸۹۹
 • تصویر کاربر حجت چهارشنبه ۲ خرداد ۹۷( 6 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده 27 ساله و پسر هستم تا بحال هر چی برام گفتن انجام دادم تا چاق بشم ولی همچنان لاغرم و هیچ چیز منو چاق نمیکنه واقعا خسته شدم خاهش میکنم یه راهی برام بگین
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو چهارشنبه ۲ خرداد ۹۷( 6 سال پیش)
   سلام دوست عزیز

   با توجه به شرایطی که دارید و توصیه های عمومی جواب گوی شما نبوده بهتره یک روز زمان بگذارید و به صورت حضوری به کلینیک مراجعه کنید تا رژیم و راهبرد های مختص به شرایط خودتون رو دریافت کنید
درحال دریافت اطلاعات