چگونه روزی یک کیلو وزن کم کنیم؟

کاهش وزن روزی یک کیلو شاید تعجب برانگیز باشد، اما امکانپذیر است. برای کاهش یک کیلو در روز چه باید کرد؟برنامه رژیم لاغری در یک روز را برای شما قرار داده ایم.

تا به حال شده که در آینه نگاه کنید و به این فکر کنید که وزنی بیش از آنچه نیاز دارید را با خودتان حمل می کنید؟ آیا مایلید کالری های اضافی در بدنتان را از دست داده و اندامی زیبا داشته باشید؟ آیا به طور معمول ورزش می کنید؛ اما از روند کاهش وزنتان راضی نیستید؟ آیا می خواهید کاهش وزنتان را تسریع کنید؟

اگر جواب تمامی سوال های بالا، بله است پس خواندن این مقاله را از دست ندهید. 

ورزش کردن به طور منظم یکی از موثرترین راه های رهایی از چربی های اضافی در زیر پوست می باشد؛ اما به تنهایی کافی نیست. بنابراین جدا از ورزش متداولی که انجام می دهید، به چیزی دیگر نیاز دارید تا به شما کمک کند و آن یک برنامه غذایی مناسب است. انجام ورزش بدون داشتن یک رژیم لاغری مناسب چندان موثر نیست. بنابراین باید به این برنامه های غذایی ساده و در عین حال موثر که به شما در کاهش وزن روزی یک کیلو کمک کند.

روز خود را با یک لیوان آب لیمو تازه شروع کنید.

یک واقعیت که به خوبی شناخته شده است، قابلیت بالای لیمو جهت کاهش چربی اضافی در زیر پوست است. پس مناسب ترین کار برای فرد، شروع روز با یک لیوان آب لیمو قبل از صرف صبحانه می باشد. برای دستیابی به نتایج بهتر، این کار باید در هنگام صرف ناهار و خوراکی های عصرانه نیز انجام شود.

لیموناد

آب لیمو بسیار آسان آماده می شود. تمام کاری که لازم است انجام شود، فشار دادن نصف یک لیمو در یک لیوان آب و بسته به ذائقه فرد اضافه کردن مقداری شکر است. سپس باید این ترکیب جذاب، هم زده شده تا آماده نوشیدن شود. جدا از کمک آب لیمو به کاهش وزن ، آب لیمو به سبب خواص سم زدایی که دارد، موجب دفع مواد سمی از بدن می شود. از این پس همیشه قبل از صرف هر وعده غذایی یک لیمو به همراه خود داشته باشید!

برای کاهش وزن روزی یک کیلو ،صبحانه چی بخوریم؟

صبحانه یکی از اصلی ترین وعده های غذایی است. جهت داشتن انرژی کافی در طول روز، صبحانه ای سالم میل کنید. همچنین، توصیه می شود برای کم کردن اشتها و میل به غذا در طول روز، حتما وعده صبحانه نسبت به دیگر وعده های غذایی، سنگین تر باشد.

صبحانه باید تمامی مواد غذایی ضروری مانند چربی، کالری ها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، فیبر، انواع چربی ها و قند ها را در خود جای دهد. به صورت ایده آل توصیه می شود که صبحانه تا ۱ ساعت پس از بیدار شدن صرف شود.

تعدادی از بهترین خوراکی هایی که می توان جهت صبحانه صرف کرد در زیر لیست شده اند:

تخم مرغ

✅ بلغور جوی دو سر همراه با میوه ها و آجیل ها

✅ کره بادام زمینی که می تواند با نان تست یا جو میل شود.

✅ تخم مرغ کاملا پخته شده یا رول های تخم مرغ که پر شده اند.

✅ یک فنجان تمشک

✅ ماست

برای کاهش وزن روزی یک کیلو ،ناهار چی بخوریم؟

توصیه شده است که هر چه بیشتر از روز می گذرد، وعده غذایی سبک تر شود. بنابراین بهتر است که ناهار، سبک تر از صبحانه باشد؛ با این حال نباید مواد مغذی از آن حذف شوند. جهت داشتن نتایجی موثر، مقداری سبزیجات تازه به وعده غذایی خود اضافه کنید؛ زیرا به دلیل محتوای بالایی که از فیبر دارند، سطح انرژی فرد را در طول روز بالا نگه می دارند.

از اضافه کردن منابع پروتئین مانند حبوبات به رژیم غذایی خود غافل نشوید؛ زیرا این مواد سبب قدرت بخشیدن به بدن شده و در عین حال وزن را بالا نمی برند. جهت استفاده از غلات، نان های تهیه شده از گندم سبوس دار باید به انواع نان های سفید ترجیح داده شوند؛ زیرا نان های سفید می توانند کالری بسیاری به بدن اضافه کنند. توصیه می شود که ناهار حدودا ۳ تا ۴ ساعت پس از صرف صبحانه میل شود. جهت داشتن یک رژیم غذایی سالم چند ایده عالی برای ناهار در زیر قرار گرفته اند:

کاهش وزن روزی یک کیلو با پاستا

✅ سالاد مرغ ادویه دار

✅ ساندویچ توفو (پنیر سویا) همراه با کره بادام زمینی و سس سویا

✅ گوجه، حبوبات سرخ شده و سوپ تاکو

✅ پاستا همراه با نخود فرنگی

✅ ساندویچ رپ (نان گرد) مرغ

برای کاهش وزن روزی یک کیلو ،عصرانه چی بخوریم؟

سعی کنید جهت جلوگیری از انباشته شدن چربی و کالری های اضافه در بدن، رژیم غذایی خود را هنگام عصر سبک انتخاب کنید. از مصرف شکر در ساعات پایانی روز خودداری کنید. می توانید جهت تجدید قوا در حین این ساعات در عصر از اسنک های ساده استفاده نمایید. نمونه خوراکی های خوش طعم برای وعده اسنک در پایین آمده است:

✅ بلغور جوی دو سر همراه با میوه

✅ آجیل های سرخ شده ادویه دار

✅ اسموتی (یک نوع نوشیدنی) تمشک

✅ ورقه های لیمو آغشته به پنیر

برای کاهش وزن روزی یک کیلو ،شام چی بخوریم؟

برای داشتن نتایجی موثر، تا حد امکان شام را سبک میل کنید. سعی کنید بیش از مقداری که تا انتهای شب به آن نیاز دارید، مصرف نکنید. توصیه می شود تا برای کاهش وزن روزی یک کیلو ،غذایی ساده میل کنید تا از مصرف غذاهای پر روغن و حاوی چربی و کالری اجتناب کرده باشید.

در طول شب از مصرف قندها و مواد حاوی نشاسته اجتناب کنید. یکی از راه های کاهش مصرف بیش از حد غذا، استفاده از بشقاب های کوچک برای شام می باشد. می توانید از سالاد های ساده و سوپ جهت وعده شام استفاده کنید.

✅ برنج قهوه ای با لوبیا

✅ قارچ سوخاری با نان تست

✅ سالاد سزار

جدا از این رژیم های غذایی، نکاتی وجود دارند که به طور موثری به شما در برنامه کاهش وزنتان کمک کرده و همچنین پیروی از آنها آسان می باشد. تمام چیزی که برای رسیدن به هدف کاهش وزنتان نیاز دارید، مصمم ماندن برای رسیدن به اهدافتان است.

استراحت در رژیم لاغری

۱- از خوردن های مکرر در طول روز اجتناب کنید. سعی کنید که غذایی کامل در یک وعده میل کنید تا دوباره و دوباره میل به صرف غذا پیدا نکنید.

۲- غذای خود را به آرامی بجوید. این کار به ترشح بهتر بزاق و هضم غذا در طول روز کمک می کند.

۳- از تماشا کردن تلویزیون در هنگام صرف غذا خودداری کنید.

۴- مقادیری مناسب از پروتئین ها و فیبر ها به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این مورد می تواند با اضافه کردن مقداری سبزیجات تازه، میوه ها و حبوبات به رژیم غذایی به دست آید.

۵- سعی کنید از مصرف مقادیر اضافی مواد سرخ شده و حاوی قند در رژیم غذایی تان خودداری کنید.

۶- به مقدار مناسب آب بنوشید. این کار به شما در دفع مواد سمی از بدن و همچنین دفع مقادیر نمک اضافی که در بدن انباشته شده اند، کمک می کند. مطمئن شوید که روزانه ۷ تا ۸ لیوان آب می نوشید.

۷- مدیتیشن نیز جهت کاهش استرس و مصمم باقی ماندن فرد مفید است.

اگر از برنامه غذایی و نکات ذکر شده در بالا پیروی کنید، به کاهش وزن روزی یک کیلو خواهید رسید.

برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن روزی یک کیلو

ساعت ۷: چای سیاه شیرین نشده (۰ کیلو کالری)

ساعت ۹: تخم مرغ پخته شده (۸۰ کالری)

ساعت ۱۱: یک قاشق غذاخوری کشمش (۲۵ کیلو کالری)

ساعت ۱۳: ۱۰۰ گرم مرغ آب پز شده (۱۸۰ کالری)

ساعت ۱۵: یک لیوان آب گوجه (۴۰ کالری)

ساعت ۱۷: تخم مرغ آب پز (۸۰ کالری)

ساعت ۲۱: یک فنجان ماست (۱۰۰ کیلو کالری)

مجموعا ۵۵۵ کالری برای تمام مدت روز!

رژیم فوق، نمونه ای از برنامه غذایی روزانه است. بر اساس همین برنامه می توانید برای تمام هفته خود با تنوع غذایی، برنامه رژیم لاغری تعریف کنید.

مرکز تغذیه و رژیم درمانی ایده آل | رژیم لاغری | تناسب اندام | بدنسازی | فیتنس

🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم |واحد ۱۳
☎ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹۹سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ شما طی 48 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
پر شدن صورت

سلام من سنم 34 ساله و قدم 149 وزنم 54 مدتی پیش رژیم گرفتم چون مادرزادی پایین تنم بزرگ است مخصوصا ران و ساق پام زیاد تغییری نکرد و متاسفانه صورتم خیلی لاغر شد بعدها وزنم برگشت ولی صورتم مثل قبل نشد چه چیزی میشه خورد تا صورتم یکم پرتر بشه ؟آیا پیاده روی توی لاغری پایین تنم تاثیری داره؟ مشاهده پاسخ دکتر
2
چگونگی چاق شدن

باسلام خدمت شما : بنده خیلی لاغر هستم دوست دارم چاق بشم اما بصورت طبیعی لطفا راهنمایی کنید ضمنا 56 سال دارم وخدارا شکر هیچگونه بیماری ندارم مشاهده پاسخ دکتر
3
ورزش

سلام میخواستم بپرسم منکه فیتنس کار میکنم حداقل 2 یا 3 ساعت ورزش میکنم اشکال نداره همراه با اون رژیمی که گفتید این ورزشو انجام بدم جایگزین اون ورزش هایی که گفته شده؟ممنون میشم پاسخ بدید مشاهده پاسخ دکتر
4
رژیم لاغری

عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما من ۱۵ سالمه و وزنم حدود ۸۰ کیلوزمینه ارثی هم دارم خواستم ازتون خواهشم کنم ک راهنمایی کنید ک چطور رژیم بگیرم
لطف میکنید ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
5
چاق شدن

باسلام. من 23 سالمه با قد 1/53 و وزن 45،، خیلی کم غذا میخورم، تحرک بدنی دارم.آزمایش کامل دادم و هیچ مشکلی نداشتم.. برای چاق شدن از چه داروی بی ضرری می توانم استفاده کنم؟ ایا قرص مخمر ابجو می تواند مفید باشد؟ و البته بی ضرر؟ مشاهده پاسخ دکتر
6
برنامه غذایی و قد

سلام ، خسته نباشید ، من ۱۵ سالمه خواستم بدونم بعد از تمرین برای خوردن تخم مرغ باید زرده هم خورده بشه یا نه یا اگه خورده بشه تأثیری داره یا نه و اینکه ایا بندسازی باعث کوتاهی قدم میشه؟ مشاهده پاسخ دکتر
7
آمپول موضعی

سلام. من یکسالی هست بدنسازی کار میکنم و کل بدنم خوبه به گفته مربیایی ک داشتم. ولی هیچکدومشون نتونستن بازوهای منو ک نسبت ب بدنم کوچیکتر هست رو درست کنن. میخواستم بببنم هورمون یا امپولی هست ک ب بازو بزنی رشد کنه؟ مشاهده پاسخ دکتر
8
رژیم

من وزنم ۱۰۴ و باشگاهم میرم میخواستم یه برنامه غذایی مناسب برای لاغری داشته باشم مشاهده پاسخ دکتر
9
چاق شدن با ورزش

با سلام و احترام. بنده پسر 17 ساله قدبلندی هستم که 54 کیلوگرم وزن دارم. بنده خیلی لاغرم و میخواهم با ورزش چاق شوم. آیا بهتر است صبح ها قبل ورزش صبحانه بخورم یا بعد؟ مدت زمان ورزش چقدر باید باشد؟ با تشکر% مشاهده پاسخ دکتر
10
مصرف داروي لاغري

باعرض سلام و خسته نباشيد
بنده در تلاش براي لاغري ميباشم و توانسته ام وزنم را از 95به 90 كيلو كاهش دهم از جنابعالي درخواست راهنمايي داشتم .
يك داروي لاغري به نام پومئول برولر وجود دارد كه براي لاغري و كاهش وزن استفاده ميشود از جنابعالي خواهشمندم بنده را راهنمايي كنيد كه اين دارو را با ورزش استفاده كنم يا خير.باتشكر
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 78 بعدی »

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده