دریافت رژیم لاغری آنلاین

تجربه من از رژیم غذایی کتوژنیک

من در اغلب اوقات زندگی با تنظیم وزن خود درگیر بوده ام، اما رژیم کتوژنیک تنها چیزی بود که در نهایت جواب داد. رژیم غذایی کتو غذاهای پر چرب، کم کربوهیدرات (قند) و با مقدار متوسط پروتئین را توصیه می کند.

من در اغلب اوقات زندگی خود با تنظیم وزن و مشکلات مربوط به وزن درگیر و به دنبال کاهش مقداری وزن و بدست آوردن دوباره سلامتی ام به وسیله رژیم غذایی کتوژنیک بوده ام. پس از چهار سال، رژیم غذایی کتوژنیک نه تنها به من کمک کرد که وزن خود را کاهش دهم بلکه زندگی ام را در ابعاد مختلف دگرگون کرد.

 من بخش بزرگی از زندگی ام را با تنظیم کردن وزنم درگیر بوده ام. حدود ۴ سال پیش، به دنبال ایجاد تغییری دائمی بودم تا نه تنها در کاهش مقداری وزن به من کمک کند بلکه سلامتی ام را نیز به من بازگرداند و در عین حال مضر، ناپایدار و موقتی نباشد. در آن هنگام بود که رژیم غذایی کتوژنیک یا کتو را پیدا کردم. این رژیم، یک رژیم غذایی پر چرب، با پروتئین متوسط و به شدت کم کربوهیدرات را تجویز می کند.

درحالیکه این رژیم غذایی هم سختی های خود را داشت و همچنین پس از آن روز چندین بار در این رژیم شکست خوردم اما رژیم کتوژنیک یکی از سالم ترین و پایدار ترین روش های تغذیه ای است که تا به حال امتحان کرده ام و یک مزیت دیگر آن برای من کاهش حدودا ۲۳ کیلوگرم وزن بوده است.

درحالیکه این رژیم برای همه افراد مناسب نیست، من حقیقتا احساس می کنم نه تنها برای افرادی که اضافه وزنی چشمگیر دارند بلکه برای هر کسی که به دنبال ساده سازی و آسان کردن رژیم غذایی خود با غذاهایی واقعی و خوش مزه است، رژیم غذایی کتوژنیک رگزینه ای عالی می باشد. پس از ۴ سال پیگیری شدید رژیم غذایی کتوژنیک، موارد زیر بیانگر آن هستند که چگونه این رژیم کاهش وزن زندگی مرا متحول ساخت.

با رژیم غذایی کتوژنیک من سرانجام اعتیادم را به مصرف شکر خاتمه دادم.

من عادت به مصرف مقدار زیادی شکر در برنامه روزانه ام داشتم. منبع این مقدار زیاد شکر از منابعی مشخص مانند آب نبات ها و شیرینی ها تا مواردی کمتر آشکار اما همچنان مضر مانند سس ها و تنقلات تلخ را شامل می شد. من یک رژیم غذایی مداوم و پر قند داشتم که همواره به دنبال وعده بعدی مصرف قند و شکر بودم. رژیم غذایی کتوژنیک اجازه مصرف شکر را نداده و یا مصرف مقادیر کم آن را مجاز می داند. معلوم شد که ترک عادت مصرف شکر تنها چیزی بود که توانست اعتیاد مرا از بین برده و سلامتی را به من بازگرداند.

من از میل به خوردن شیرینی ها رهایی پیدا کردم.

شروع به خوردن غذاهایی واقعا خوب کردم.

من همواره سبزیجات و مواد غذایی سالم را دوست داشته ام اما در عمل، اکثر رژیم غذایی من از غذاهای سریع و آسان که بسته بندی شده اند تشکیل شده بود این غذاها پر از کربوهیدرات بوده و ارزش غذایی کمی داشتند.

در رژیم غذایی کتو تا جایی که مواد غذایی در محدوده نیاز روزانه شما (مقدار کالری، قند، پروتئین، چربی و… که به صورت روزانه باید مصرف کنید) باشند هیچ محدودیتی بر آنچه که می توانید یا نمی توانید بخورید وجود ندارد. ایده اصلی رژیم غذایی کتوژنیک شروع به خوردن غذاهایی است که به گفته آنها جایگزین لیستی بلند از مواد غذایی هستند که حتی نامشان را نیز نمی توانید تلفظ کنید. این به معنی استفاده از سبزیجات تازه بسیار، گوشت های دارا یا فاقد چربی، تخم مرغ، پنیر و حتی کره می باشد. مصرف مقداری مناسب از میوه نیز جزئی از برنامه غذایی من شده است. هر چند که، من انواع میوه هایی مانند تمشک و زغال اخته را که قند کمتری دارند به گزینه های پر قند تری مانند آناناس و موز ترجیح می دهم.

پیشنهاد مطالعه: رژیم کتوژنیک و خطرات آن بر روی این بیماری های مزمن!

رژیم غذایی کتو

در واقع، من برای اولین بار در طول زندگی ام رژیمی را پیدا کردم که توانستم به آن پایبند بمانم.

همانطور که قبلا اشاره کردم، مطمئنا رژیم غذایی کتوژنیک برای همه افراد مناسب نیست و مواقعی وجود داشته که حتی برای من هم مناسب نبوده است.

با توجه به اینکه این رژیم تا حدودی محدود کننده است، اما پیروی از این رژیم در مواقعی مانند غذا خوردن در بیرون از خانه، رفتن به مسافرت، داشتن فرزندان کم سن و یا داشتن شغلی تمام وقت می تواند مشکل باشد.

با اینکه مدتی را هم به پیروی از رژیم های ۳۰ روزه، پالئو و بیشتر از همه رژیم غذایی ((تغذیه پاک)) گذرانده ام اما همواره به رژیم غذایی کتوژنیک باز گشته تا ذهن و بدنم را دوباره تنظیم کنم و هنگامی که کنترل مصرف مواد غذایی ام از دستم خارج می شود دوباره آن را بدست گیرم.

من با افراد فوق العاده ای آشنا شدم که با من هم مسیر  بودند.

در اوایل برای اینکه به رژیم غذایی پایبند بمانم، صفحه اینستاگرامی جهت قرار دادن عکس وعده های غذایی که می خوردم ایجاد کردم. با قرار دادن هشتگ های مورد استفاده بین افراد جامعه پیرو رژیم غذایی کتوژنیک و رژیم LCHF (کم قند و پر چرب) در پست های خود توانستم دنبال کنندگانی بدست آورم که همانند من مسیری مشابه را به سمت سلامتی طی می کردند. این جامعه به طرز فوق العاده ای حمایت کننده بوده و در خود داستان های موفقیت زیادی را جای داده است. عضو بودن در این جامعه مرا پر انگیزه نگه می داشت و برایم الهام بخش بود.

من به یادگیری بیشتر درباره تغذیه علاقه مند شدم.

 من کسی نیستم که به درمان های معجزه آسا باور داشته باشد. با اینکه رژیم غذایی کتوژنیک از همان اول برای من جذاب بود اما من جهت اطمینان از مناسب بودن این روش برای خود، مایل به یادگیری بیشتر درباره علم و دانشی که در ورای این روش وجود داشت بودم.

من ساعت های زیادی به مطالعه با دقت مطالب، خواندن کتاب های افراد پیشرو در رژیم غذایی کتوژنیک (مانند گری تابز و رابرت لاستیگ) و تحقیق جهت اطمینان از انتخاب بهترین گزینه صرف کردم. اکنون، علم من بیشتر شده و درباره سلامتی خود احساس توانمندی بیشتری می کنم.

قند و فشار خون خود را تا به سطوح عادی پایین آوردم.

چاقی و مشکلات سلامتی مرتبط با آن در خانواده من وجود دارند. بنابراین من امیدوار بودم که رژیم غذایی کتوژنیک بتواند شانس مرا جهت ابتلا به عوارضی مانند دیابت، فشار خون بالا و بیماری قلبی کاهش دهد. قبل از شروع رژیم غذایی کتوژنیک فشار خون من بالا بود (با اینجال دارو مصرف نمی کردم) و به سمت وضعیتی پیش دیابتی در حال پیشروی بودم. هنگامی که مصرف شکر را کاهش داده و مصرف مواد غذایی سالم، واقعی و غنی از ارزش های غذایی را جایگزین آن کردم هر دوی قند و فشار خون من تا به پایین محدوده سالم کاهش یافتند و هیچوقت احساسی بهتر از آن نداشتم.

کاهش قند خون با رژیم کتو

اعتماد به نفس من بالا رفت و شروع به باور کردن خود کردم.

از آنجایی که من قبلا جهت کاهش وزن تلاش کرده و شکست خورده بودم دیدن نتایج حقیقتا افزایش بزرگ در اعتماد به نفس به من بخشید. من جهت پیروی کردن از یک سبک زندگی سالم تر و پایبند ماندن به آن به خودم افتخار می کردم. خوشحالی من بیشتر به دلیل داشتن احساسی خوب در ارتباط با بهبود بخشیدن زندگی و سلامت خود بود و کمتر از اعداد موجود در مقیاس ریشه می گرفت.
لیاقت من بیشتر از شیوه ای بود که قبلا با بدنم رفتار می کردم که در نهایت به آن رسیدم. تنها پشیمانی من این است که چرا رژیم غذایی کتوژنیک را زودتر پیدا نکرده ام.

مرکز تغذیه و رژیم درمانی کلینیک قلب دکتر نجفی | رژیم لاغری | تناسب اندام 

پاسداران | گلستان ششم | پلاک ۴۱
☎ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹۹

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بهار جمعه ۲۴ اسفند ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من کبدم چربه گرید دو و تری گلیسرید و کلسترولم بالاست. و کم کاری تیرویید دارم .میتونم رژیم کتوژنتیک بگیرم ؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۲۴ اسفند ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  قرص مخمر آبجو رو خریدم برای چاق شدن.میخواستم ببینی چه موقع باید بخورم ؟صبح یا شب؟و اینکه روزی یکی کافیه یا دوتا؟ممنون
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  چه راهکارهایی جهت عبور از استپ وزن دررژیم لاغری را پیشنهاد میکنید؟
  من 10 کیلوگرم از وزنمو کم کردم اما بعد از اون دیگه نتونستم لاغر کنم.
  وزن:84 سن:27 قد:177
  با سپاس
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر ALIREZA دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من مردی سی وهشت ساله قد 186 با وزن صدو بیست کیلو با استخوان بندی درشت، به علت سبک زندگی مجردی و استفاده زیاد از فست فود ها دچار افزایش شدید وزن در این چند سال اخیر شدم . خوشبختانه هنوز مشکل پزشکی درآزمایشاتم نیست اما میخوام فورا وزن خودم را لااقل بیست کیلو در دو تا سهماه کم کنم ، آیا راهی هست ؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر ملینا یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام .من با ورزش و رژیم کتوژنیک به وزن ایده آل رسیدم.رژیم نگهدارنده کم کربوهیدرات میخوام
  وزن ۵۹
  قد ۱۵۸
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر بیتا سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من میخواستم حضوری جهت مشاوره و دریافت رژیم کتوژنیک بیام مطب ولی تو سایت آقای دکتر نجفی تخصص ایشون رو قلب نوشته، برای رژیم باید برم پیش ایشون تو خ قبا؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر خیری شنبه ۲۹ دی ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  حدود یک ماه است که رژیم کتوژنیک را به درستی رعایت می کنم اما وزن کم نمی کنم.علت چیست؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۲۹ دی ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر مستانه پنجشنبه ۲۰ دی ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من میخوام رژیم کتوژنیک شروع کنم ولی راهنمایی در مورد مقدار مواد غذایی که در هر وعده میتونم بخورم میخواستم که در هر وعده چقدر و چه مواد غذایی میتونم بخورمچطوری کالری مواد غذایی ام رو حساب کنم
  و چطور مشخص کنم از هر گروه مواد غذایی چند درصد استفاده کنم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۲۰ دی ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر میثم سه شنبه ۶ شهریور ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. (23ساله) من قبلا 94 کیلو بودم،بیماری کبدچرب دارم. دکتر گفت وزنمو کم کنم. شروع کردم به سختی رژیم و ورزش. رسیدم به 81. دچار یبوست شدید شدم.رفتم دکتر تغذیه و رژیم درمانی. برنامه غذایی داد.مصرف خاکشیر در آبجوش صبح ناشتا و... با همه اینا ، هنوز جوابی نگرفتم. میوه و سبزی روزانه مصرف میکنم حتی با آب.بازم فایده نداره. میخوام بدن‌سازی کار کنم. عضلاتم نسبتاً ضعیفه. با این همه مشکل،من باید چیکار کنم؟؟؟ واقعا شرایط سختیه. برای تقویت عضلات و رشد ماهیچه ها؛ چیکارکنم؟ نگین ""مصرف پروتئین"" چون همه جا همینو گفته. خب به صورت؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۶ شهریور ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام دوست عزیز
   وقت شما بخیر

   شما راه های مختلفی رو رفتید و امتحان کردید
   الان کار شما با توصیه درست نمیشه و باید رژیم و برنامه تمرین داشته باشید
   اگر تهران هستید به صورت حضوری و اگر شهرستان باشید به صورت غیر حضوری میتونم در خدمتتون باشم

   کلینیک رژیم لاغری قبا | تغذیه و رژیم غذایی | تناسب اندام | فیتنس

   ? شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   ?روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   ? ۰۲۱-۲۶۶۴۴۵۸۴

   و لینک رژیم آنلاین هم در صفحه اصلی سایت قرار داره
 • تصویر کاربر ناهید پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 6 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 26سالمه و با وزن 63و قد157میخواهم باردار شوم. میخواستم بدونم رژیمی که در سایت نوشته شده برای کاهش وزن بارداری مناسب است. در صورتی که من کم خون هستم و کم کاری تیروئید هم دارم؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 6 سال پیش)
   سلام دوست عزیز

   با توجه به برنامه ریزی شما برای بارداری و شرایط حساس این دوران باید حتما تحت نظر متخصص تغذیه اقدام به کاهش وزن کنید
   در غیر اینصورت ذخایر ویتامینی و مواد معدنی بدن شما تخلیه شده و باعث خطر برای جنین خواهد شد
   مخصوصا اینکه باید حتما ذخایر آهن و یا اسید فولیک بدن شما بررسی بشه و تا قبل از بارداری به سطح نرمال برسه

   در صورت تمایل میتونید به مطب تشریف بیاورید تا راهنمایی های لازم برای شما انجام بشه

   شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   ?روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   ? ۰۲۱-۲۲۸۷۴۸۹۹
درحال دریافت اطلاعات