کانال تلگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

صفحه اینستاگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

پرسش از دکتر

دریافت مشاوره پزشکی به صورت مستقیم از پزشک.

آدرس کلینیک

شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک ۶، طبقه پنجم.

تجربه من از رژیم غذایی کتوژنیک

من در اغلب اوقات زندگی با تنظیم وزن خود درگیر بوده ام، اما رژیم کتوژنیک تنها چیزی بود که در نهایت جواب داد. رژیم غذایی کتو غذاهای پر چرب، کم کربوهیدرات (قند) و با مقدار متوسط پروتئین را توصیه می کند.

من در اغلب اوقات زندگی خود با تنظیم وزن و مشکلات مربوط به وزن درگیر و به دنبال کاهش مقداری وزن و بدست آوردن دوباره سلامتی ام به وسیله رژیم غذایی کتوژنیک بوده ام. پس از چهار سال، رژیم غذایی کتوژنیک نه تنها به من کمک کرد که وزن خود را کاهش دهم بلکه زندگی ام را در ابعاد مختلف دگرگون کرد.

 من بخش بزرگی از زندگی ام را با تنظیم کردن وزنم درگیر بوده ام. حدود ۴ سال پیش، به دنبال ایجاد تغییری دائمی بودم تا نه تنها در کاهش مقداری وزن به من کمک کند بلکه سلامتی ام را نیز به من بازگرداند و در عین حال مضر، ناپایدار و موقتی نباشد. در آن هنگام بود که رژیم غذایی کتوژنیک یا کتو را پیدا کردم. این رژیم، یک رژیم غذایی پر چرب، با پروتئین متوسط و به شدت کم کربوهیدرات را تجویز می کند.

درحالیکه این رژیم غذایی هم سختی های خود را داشت و همچنین پس از آن روز چندین بار در این رژیم شکست خوردم اما رژیم کتوژنیک یکی از سالم ترین و پایدار ترین روش های تغذیه ای است که تا به حال امتحان کرده ام و یک مزیت دیگر آن برای من کاهش حدودا ۲۳ کیلوگرم وزن بوده است.

درحالیکه این رژیم برای همه افراد مناسب نیست، من حقیقتا احساس می کنم نه تنها برای افرادی که اضافه وزنی چشمگیر دارند بلکه برای هر کسی که به دنبال ساده سازی و آسان کردن رژیم غذایی خود با غذاهایی واقعی و خوش مزه است، رژیم غذایی کتوژنیک رگزینه ای عالی می باشد. پس از ۴ سال پیگیری شدید رژیم غذایی کتوژنیک، موارد زیر بیانگر آن هستند که چگونه این رژیم کاهس وزن زندگی مرا متحول ساخت.

با رژیم غذایی کتوژنیک من سرانجام اعتیادم را به مصرف شکر خاتمه دادم.

من عادت به مصرف مقدار زیادی شکر در برنامه روزانه ام داشتم. منبع این مقدار زیاد شکر از منابعی مشخص مانند آب نبات ها و شیرینی ها تا مواردی کمتر آشکار اما همچنان مضر مانند سس ها و تنقلات تلخ را شامل می شد. من یک رژیم غذایی مداوم و پر قند داشتم که همواره به دنبال وعده بعدی مصرف قند و شکر بودم. رژیم غذایی کتوژنیک اجازه مصرف شکر را نداده و یا مصرف مقادیر کم آن را مجاز می داند. معلوم شد که ترک عادت مصرف شکر تنها چیزی بود که توانست اعتیاد مرا از بین برده و سلامتی را به من بازگرداند.

من از میل به خوردن شیرینی ها رهایی پیدا کردم.

شروع به خوردن غذاهایی واقعا خوب کردم.

من همواره سبزیجات و مواد غذایی سالم را دوست داشته ام اما در عمل، اکثر رژیم غذایی من از غذاهای سریع و آسان که بسته بندی شده اند تشکیل شده بود این غذاها پر از کربوهیدرات بوده و ارزش غذایی کمی داشتند.

در رژیم غذایی کتو تا جایی که مواد غذایی در محدوده نیاز روزانه شما (مقدار کالری، قند، پروتئین، چربی و… که به صورت روزانه باید مصرف کنید) باشند هیچ محدودیتی بر آنچه که می توانید یا نمی توانید بخورید وجود ندارد. ایده اصلی رژیم غذایی کتوژنیک شروع به خوردن غذاهایی است که به گفته آنها جایگزین لیستی بلند از مواد غذایی هستند که حتی نامشان را نیز نمی توانید تلفظ کنید. این به معنی استفاده از سبزیجات تازه بسیار، گوشت های دارا یا فاقد چربی، تخم مرغ، پنیر و حتی کره می باشد. مصرف مقداری مناسب از میوه نیز جزئی از برنامه غذایی من شده است. هر چند که، من انواع میوه هایی مانند تمشک و زغال اخته را که قند کمتری دارند به گزینه های پر قند تری مانند آناناس و موز ترجیح می دهم.

رژیم غذایی کتو

در واقع، من برای اولین بار در طول زندگی ام رژیمی را پیدا کردم که توانستم به آن پایبند بمانم.

همانطور که قبلا اشاره کردم، مطمئنا رژیم غذایی کتوژنیک برای همه افراد مناسب نیست و مواقعی وجود داشته که حتی برای من هم مناسب نبوده است.

با توجه به اینکه این رژیم تا حدودی محدود کننده است، اما پیروی از این رژیم در مواقعی مانند غذا خوردن در بیرون از خانه، رفتن به مسافرت، داشتن فرزندان کم سن و یا داشتن شغلی تمام وقت می تواند مشکل باشد.

با اینکه مدتی را هم به پیروی از رژیم های ۳۰ روزه، پالئو و بیشتر از همه رژیم غذایی ((تغذیه پاک)) گذرانده ام اما همواره به رژیم غذایی کتوژنیک باز گشته تا ذهن و بدنم را دوباره تنظیم کنم و هنگامی که کنترل مصرف مواد غذایی ام از دستم خارج می شود دوباره آن را بدست گیرم.

من با افراد فوق العاده ای آشنا شدم که با من هم مسیر  بودند.

در اوایل برای اینکه به رژیم غذایی پایبند بمانم، صفحه اینستاگرامی جهت قرار دادن عکس وعده های غذایی که می خوردم ایجاد کردم. با قرار دادن هشتگ های مورد استفاده بین افراد جامعه پیرو رژیم غذایی کتوژنیک و رژیم LCHF (کم قند و پر چرب) در پست های خود توانستم دنبال کنندگانی بدست آورم که همانند من مسیری مشابه را به سمت سلامتی طی می کردند. این جامعه به طرز فوق العاده ای حمایت کننده بوده و در خود داستان های موفقیت زیادی را جای داده است. عضو بودن در این جامعه مرا پر انگیزه نگه می داشت و برایم الهام بخش بود.

من به یادگیری بیشتر درباره تغذیه علاقه مند شدم.

 من کسی نیستم که به درمان های معجزه آسا باور داشته باشد. با اینکه رژیم غذایی کتوژنیک از همان اول برای من جذاب بود اما من جهت اطمینان از مناسب بودن این روش برای خود، مایل به یادگیری بیشتر درباره علم و دانشی که در ورای این روش وجود داشت بودم.

من ساعت های زیادی به مطالعه با دقت مطالب، خواندن کتاب های افراد پیشرو در رژیم غذایی کتوژنیک (مانند گری تابز و رابرت لاستیگ) و تحقیق جهت اطمینان از انتخاب بهترین گزینه صرف کردم. اکنون، علم من بیشتر شده و درباره سلامتی خود احساس توانمندی بیشتری می کنم.

قند و فشار خون خود را تا به سطوح عادی پایین آوردم.

چاقی و مشکلات سلامتی مرتبط با آن در خانواده من وجود دارند. بنابراین من امیدوار بودم که رژیم غذایی کتوژنیک بتواند شانس مرا جهت ابتلا به عوارضی مانند دیابت، فشار خون بالا و بیماری قلبی کاهش دهد. قبل از شروع رژیم غذایی کتوژنیک فشار خون من بالا بود (با اینجال دارو مصرف نمی کردم) و به سمت وضعیتی پیش دیابتی در حال پیشروی بودم. هنگامی که مصرف شکر را کاهش داده و مصرف مواد غذایی سالم، واقعی و غنی از ارزش های غذایی را جایگزین آن کردم هر دوی قند و فشار خون من تا به پایین محدوده سالم کاهش یافتند و هیچوقت احساسی بهتر از آن نداشتم.

کاهش قند خون با رژیم کتو

اعتماد به نفس من بالا رفت و شروع به باور کردن خود کردم.

از آنجایی که من قبلا جهت کاهش وزن تلاش کرده و شکست خورده بودم دیدن نتایج حقیقتا افزایش بزرگ در اعتماد به نفس به من بخشید. من جهت پیروی کردن از یک سبک زندگی سالم تر و پایبند ماندن به آن به خودم افتخار می کردم. خوشحالی من بیشتر به دلیل داشتن احساسی خوب در ارتباط با بهبود بخشیدن زندگی و سلامت خود بود و کمتر از اعداد موجود در مقیاس ریشه می گرفت.
لیاقت من بیشتر از شیوه ای بود که قبلا با بدنم رفتار می کردم که در نهایت به آن رسیدم. تنها پشیمانی من این است که چرا رژیم غذایی کتوژنیک را زودتر پیدا نکرده ام.

مرکز تغذیه و رژیم درمانی ایده آل | رژیم لاغری | تناسب اندام | بدنسازی | فیتنس

🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم |واحد ۱۳
☎ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹۹

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ شما طی 48 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مستانه پنجشنبه ۲۰ دی ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من میخوام رژیم کتوژنیک شروع کنم ولی راهنمایی در مورد مقدار مواد غذایی که در هر وعده میتونم بخورم میخواستم که در هر وعده چقدر و چه مواد غذایی میتونم بخورمچطوری کالری مواد غذایی ام رو حساب کنم
  و چطور مشخص کنم از هر گروه مواد غذایی چند درصد استفاده کنم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۲۰ دی ۹۷( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر میثم سه شنبه ۶ شهریور ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. (23ساله) من قبلا 94 کیلو بودم،بیماری کبدچرب دارم. دکتر گفت وزنمو کم کنم. شروع کردم به سختی رژیم و ورزش. رسیدم به 81. دچار یبوست شدید شدم.رفتم دکتر تغذیه و رژیم درمانی. برنامه غذایی داد.مصرف خاکشیر در آبجوش صبح ناشتا و... با همه اینا ، هنوز جوابی نگرفتم. میوه و سبزی روزانه مصرف میکنم حتی با آب.بازم فایده نداره. میخوام بدن‌سازی کار کنم. عضلاتم نسبتاً ضعیفه. با این همه مشکل،من باید چیکار کنم؟؟؟ واقعا شرایط سختیه. برای تقویت عضلات و رشد ماهیچه ها؛ چیکارکنم؟ نگین ""مصرف پروتئین"" چون همه جا همینو گفته. خب به صورت؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۶ شهریور ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز
   وقت شما بخیر

   شما راه های مختلفی رو رفتید و امتحان کردید
   الان کار شما با توصیه درست نمیشه و باید رژیم و برنامه تمرین داشته باشید
   اگر تهران هستید به صورت حضوری و اگر شهرستان باشید به صورت غیر حضوری میتونم در خدمتتون باشم

   کلینیک رژیم لاغری قبا | تغذیه و رژیم غذایی | تناسب اندام | فیتنس

   🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   📞روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   📞 ۰۲۱-۲۶۶۴۴۵۸۴

   و لینک رژیم آنلاین هم در صفحه اصلی سایت قرار داره
 • تصویر کاربر ناهید پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 26سالمه و با وزن 63و قد157میخواهم باردار شوم. میخواستم بدونم رژیمی که در سایت نوشته شده برای کاهش وزن بارداری مناسب است. در صورتی که من کم خون هستم و کم کاری تیروئید هم دارم؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز

   با توجه به برنامه ریزی شما برای بارداری و شرایط حساس این دوران باید حتما تحت نظر متخصص تغذیه اقدام به کاهش وزن کنید
   در غیر اینصورت ذخایر ویتامینی و مواد معدنی بدن شما تخلیه شده و باعث خطر برای جنین خواهد شد
   مخصوصا اینکه باید حتما ذخایر آهن و یا اسید فولیک بدن شما بررسی بشه و تا قبل از بارداری به سطح نرمال برسه

   در صورت تمایل میتونید به مطب تشریف بیاورید تا راهنمایی های لازم برای شما انجام بشه

   شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   📞روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   📞 ۰۲۱-۲۲۸۷۴۸۹۹
 • تصویر کاربر نفس پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 15 سالمه قدم رو دقیق نمیدونم ولی حدودا 167 یا 168 هستم وزنم 65
  راستش زیاد چاقی من از بیرون نشون نمیده اما خودم که میدونم :چاقی من در پهلو و رانه بیشتر اما شکم هم دارم ولی کمتر
  میخواستم بدونم چه برنامه غذایی و ورزشی میتونه من رو به هیکل و وزن متناسب برسونه؟
  مخصوصااااا برای لاغری پهلو!چون فکر میکنم ارثی هم باشه:)
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایط سنی شما و اینکه احتمال داره باز هم افزایش قد داشته باشید بهتره فعلا به سراغ کاهش وزن نباشید اما با یک ورزش هوازی و رژیم مناسب میتونید وزن فعلی رو حفظ کنید و وقتی که رشد قدی متوقف شد با یک رژیم سخت تر وزن خودتون رو کاهش بدید

   بهتره ورزشی مثل ایروبیک یا TRX به همراه استفاده از تردمیل یا دوچرخه ثابت فعالیت هوازی داشته باشید
 • تصویر کاربر میرباقر سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من مرد ۳۷ ساله وزن ۶۳ و قد ۱۸۳من به همه ی دکتر ها رفتم که چاق شوم یک ماه چاق شدم بعد دوباره به حالت قبل برگشت من به همه ی آزمایش رفتم خوب بود ولی صورتم و بدنم لا غرم من وقت ندارم به بدنسازی بروم صبح ساعت ۶میروم و ۸عصر بر میگردمراهی نیست که من چاق شوم لطفا مرا راهنمایی که من از لاغری زجر میکشم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز

   اگر مشغله کاری زیادی دارید و فعالیت بدنی شما در طول روز زیاد هست ممکنه به سختی وزن بگیرید
   اما به هر حال داشتن یک برنامه غذایی و عمل کردن به توصیه های مربوطه میتونه به شما کمک زیادی در این زمینه بکنه
   ضمن اینکه میتونید مکمل های غذایی هم همراه با رژیم خودتون مصرف کنید


   برای دریافت رژیم غذایی میتونید به کلینیک ما مراجعه بفرمایید
   شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم
   ۰۲۱-۲۲۸۷۴۸۹۹
 • تصویر کاربر ostad شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بین الکارنتین و تنویید ریتارد و سی ال آ کدام برای چربی سوزی بی ورزش پیشنهاد میشود ؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام

   بدون ورزش هیچکدام از این قرص ها پیشنهاد داده نمیشود
   برای چربی سوزی کارا قطعا نیاز به فعالیت بدنی دارید
 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید من ۶۴ کیلو وزن دارم با ۱۵۹سانت قد و دوبار بارداری دلم میخواد ۶۰ کیلو بشم ولی هیچ جوری این ۴ کیلو کم نمیشه نمیدونم ازتون رژیم دریافت کنم یا قرص لاغری بخرم خواهش میکنم من و راهنمایی کنید که چیکار کنم سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   عرض سلام و احترام
   قرص های لاغری یکی از راه های کاهش وزن است اما همه چیز نیست
   تا زمانی که یک رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی روزانه نداشته باشید نمیشه از قرص ها انتظار معجزه داشت

   برای انالیز کامل بدن و دریافت رژیم غذایی مطابق با شرایط خودتون میتونید به کلینیک مراجعه بفرمایید
 • تصویر کاربر پریناز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من خانمی 37 ساله هستم با وزن 83 کیلو و قد 158 سانتی متر با استخوان بندی ریز و در ضمن میگرن و سنگ کیسه صفرا چربی خون بالا و ارثی دارم و در ضمن قرص اعصاب مصرف میکنم . بچه ندارم ولی 10 ساله که ازدواج کردم چطوری میتونم با این شرایط وزنمو بیارم پایین چون واقعا بابتش ناراحتم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام

   باتوجه به شرایطی که فرمودید حتما باید تحت نظر کارشناس تغذیه باشید تا علاوه بر بهبود و ارتقا وضعیت سلامتی، به کاهش وزن شما هم کمک کنیم

   برای دریافت رژیم غذایی و برنامه تمرینی تحت نظر متخصص تغذیه و فیزولوژیست ورزشی میتونید به کلینیک مراجعه بفرمایید
 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  وزنم 67
  قد 157
  27 سالمه
  مشکل بیماری و سابقه بیماری ندارم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
 • تصویر کاربر هستی جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من میخوام ۱۰ کیلو کم کنم قبل عروسی ادیوس خوردم خوب اومدم پایین ولی بعد عروسی دوباره ۱۰ کیلو اضافه شد الان میخوام دوباره استفاده کنم یا هرقرص دیگه که شما پیشنهاد کنین وقت ورزش ندارم .شیرینی و بستنی میخورم.معده هم مشکل داره.واینکه گاهی فشارم میوفته قدم ۱۷۰ووزنم ۷۰ سنم ۳۰ میشه راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

پرسش از دکتر