دریافت رژیم لاغری آنلاین

کانال تلگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

صفحه اینستاگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

پرسش از دکتر

دریافت مشاوره پزشکی به صورت مستقیم از پزشک.

آدرس کلینیک

شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک ۶، طبقه پنجم.

بهترین روش های لاغری موضعی بدون جراحی

چگونه فرد می تواند از دست چربی های مزاحم دور شکم و پهلو، ران و سینه ها خلاص شود و بهترین راهکار لاغری موضعی چیست؟ در پاسخ باید گفت که روش های مختلفی را به منظور کاهش چربی دور شکم و دیگر نقاط بدن می توان به کار گرفت اما روش های غیر جراحی و استفاده از دستگاه در اولویت قرار دارند.

در سال های اخیر، متخصصان در حال توسعه فناوری های جدید برای کمک به افرادی هستند که  بدون روش های تهاجمی و جراحی،قصد کاهش وزن خود را دارند. شایع ترین و کارآمدترین روش های کاهش وزن بدن، خارج از روش های جراحی در حال حاضر، شامل استفاده از روش های کاهش چربی بر اساس درجه حرارت، از جمله لیزر، فرکانس رادیویی (RF) و تکنیک های اولتراسوند است. هر روش – و هر دستگاه – با استفاده از انواع روش های کاهش چربی؛ کارکردی متفاوت دارد. به عنوان مثال، روش های لیزر درلاغری موضعی شکم، ممکن است به سلول های بدن شما کمک کند تا چربی اضافی را بدون آسیب رساندن، کاهش داده و درجوان سازی ، سفت کردن پوست و تولید کلاژن جدید موثر باشد. تکنیک های اولتراسوند ممکن است از روش های گرما برای کمک به “ذوب کردن چربی” استفاده کنند؛ اما این در واقع تنها در ظاهر ساده است و باید گفت که روند پیچیده تری دارد.

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی؟

در برخی موارد برای حذف چربی های موضعی از روش های جراحی استفاده می کنند. هر روش جراحی به دنبال خود ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل اکثر افراد برای حذف چربی و لاغری موضعی به دنبال روش های غیر جراحی هستند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که لاغری و کاهش وزن ، یک شبه اتفاق نمی افتد. روند کاهش چربی در هر جایی از بدن شما نیاز به یک رویکرد  صحیح و روش خاصی دارد. شما نمی توانید چربی های  نقطه خاصی از بدن خود را تنها با رژیم غذایی برطرف کنید. امروزه از روش های مختلفی به منظور کاهش وزن و لاغری موضعی استفاده می کنند. انواع دستگاه ها و کرم های لاغری برای این منظور در نظر گرفته شده اند.

مطلب مرتبط: لاغری بدون رژیم با عمل اسلیو معده

مطلب مرتبط: مراحل جراحی بای پس معده و عوارض آن

چند روش در لاغری موضعی

 • کرایولیپولیز ( سرمادرمانی)

Cryolipolysis  ، یک تکنیک غیر جراحی برای کاهش چربی موضعی است. با افزایش خطر عوارض روش های بیشتر تهاجمی، مانند لیپوساکشن،  می توان گفت که کریولایپولیز یک روش امیدوار کننده برای کاهش چربی به صورت غیر جراحی است.در این روش از طریق خنک سازی و انجماد چربی ، به کاهش وزن بدن کمک می کنند.

 • دستگاه کویتیشن آر اف (RF Cavitation)

روشها التراسونیک برای لاغری

سونوگرافی لیپوساکشن  یک روش غیر تهاجمی در حذف و کاهش چربی است. بر خلاف روش های شناخته شده ای مانند لیپوساکشن جراحی و یا Tummy Tuck، التراسونیک لیپوساکشن یک درمان غیر تهاجمی برای امولسیون چربی ، رفع چربی های شکم و کاهش سلولیت است. در روش های لیپوساکشن معمول ، از تیغ جراحی استفاده شده و عوارضی نیز به همراه دارد اما در روش کوییتیشن آراف ، از امواج اولتراسونیک بهره می برند. هیچ زخم و برشی در بدن شما ایجاد نشده و زمان کمتری نیز صرف می کنید. نتایج فوری در این روش ، باعث کاهش چربی اضافی در طول هفته های پس از درمان می شود.

 • لیپولیز

لیزر لیپوساکشن آخرین روش برای از بین بردن چربی با تکنولوژی لیزر است. این تکنیک با استفاده از لیزر به سرعت به حذف چربی پرداخته و باعث محکم کردن پوست اطراف آن در هر جایی از بدن می شود. این روش درمطب انجام شده و  نیازی به بیهوشی عمومی نیست. این روش برای حذف چربی در مناطقی از بدن مانند چین و غبغب در زیر چانه،ران داخلی و بیرونی ،لب ها ،ساق پا ،بازو ،صورت (به استثنای اطراف چشم) ، پشت گردن ، انجام می گیرد.

 • دستگاه های ویبرو

دستگاه ویبر برای آب کردن شکم

بسیاری از مردم از روش های لرزشی و ویبره برای تمرینات و کاهش وزن استفاده می کنند. البته می توان گفت که تمرینات ورزشی و فعالیت مناسب، در درجه اول و یکی از بهترین راههای کاهش وزن است. تنها نقطه ضعف آن نیز بلند مدت بودن زمان و نتیجه گیری سریع در کاهش وزن است. وقتی اسید لاکتیک در عضلات ایجاد می شود، درد و سفتی ایجاد می کند. اما هنگامی که شما  با دستگاه ویبرو (VibraSlim) ، به تمرین می پردازید، صفحه  ارتعاشی و ویبره، در تجزیه و رها شدن اسید لاکتیک درعضلات کمک می کند. همین موضوع باعث می شود تا خیلی سریع تر به نتیجه مطلوب برسید. هنگامی که از( VibraSlim) دستگاه ویبرو و صفحه ارتعاشی شگفت انگیزآن استفاده می کنید، رفته رفته نتیجه کار بهتر شده و همین امر باعث تشویق شما به کار بیشتر خواهد شد. این می تواند تاثیر بسیار خوبی بر اهداف کاهش وزن شما داشته باشد. یکی دیگر از مزایای این دستگاه شگفت انگیز، افزایش سطح سروتونین است. سرتونین،  اصلی ترین ماده شیمیایی است که توسط مغز ترشح می شود و مسئول احساسات، شادی و سلامتی است. بنابراین، هرچه بیشتراز ارتعاش دستگاه weightloss استفاده کنید، مغز شما بیشتر این احساسات را در شما ایجاد خواهد کرد.

 • مزوتراپی

مزوتراپی و لاغری

مزوتراپی تکنیکی است که از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوانه سازی و سفت کردن پوست و همچنین حذف چربی اضافی استفاده می شود. این روش در ابتدا برای از بین بردن  و کاهش درد استفاده می شد و سپس در سال های اخیر، درسایر نقاط جهان محبوبیت فراوانی یافت و اکنون روش موثری برای کاهش چربی محسوب می شود. روش مزوتراپی برای حذف چربی در مناطقی مانند معده، ران، باسن، پاها، بازوها و صورت بوده و همچنین باعث کاهش سلولیت می شود.همچنین این روش سبب رفع چین و چروک ها ،درمان آلرژی ، درمان بیماری آلوپسی و ریزش مو می شود.در این تکنیک با استفاده از سوزن هایی مخصوص ، یک سری تزریق به لایه میانی (mesoderm) پوست انجام می شود. هدف اصلی مزوتراپی ؛ افزایش گردش خون ، رفع التهاب پوستی و حذف چربی است.

 • لاغری موضعی با ورزش

فعالیت بیشتر و تحرک می تواند در زندگی روزمره شما یک نقطه شروع عالی باشد، بنابراین می توان گفت که ورزش کردن علاوه بر افزایش سطح سلامتی، در افرادی که قصد کاهش وزن دارند نیز موثر است. سعی کنید هر روز فعالیت های خود را افزایش دهید. به منظور لاغری موضعی از طریق ورزش، می توان از تمرینات خاصی استفاده کرد. به عنوان مثال، با تمرینات شکمی و یا حرکات مخصوص بازو یا ران، چربی سوزی در آن نواحی ایجاد شده ووزن کم می شود.

مطلب مرتبط: ۲۵ حرکت طلایی برای کوچک کردن شکم

 • لاغری موضعی شکم با ماساژ

در برخی مناطق  مخصوصا در طب چینی از ماساژ دادن بدن هم به منظور درمان و هم کاهش چربی استفاده می کنند. در این روش، برای کاهش چربی ناحیه شکم، این ناحیه را ماساژ می دهند که تمرکز آن بیشتر در محل ذخیره چربی است.

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

 • لاغری موضعی با دستگاه لیزر استرابری

دستگاه لیزر استرابری

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

در این روش، نوعی لیزر کم قدرت به کار می رود که ناراحتی و مشکلی به وجود نمی آورد زیرا شامل استفاده از تیغ جراحی و روش های پر خطر نیست. افرادی که ازاین روش برای لاغری موضعی شکم و پهلو استفاده می کنند، می توانند در زمان کوتاهی به نتایج مطلوب خود برسند. روش لیزر استرابری اقدام به حذف چربی موضعی در نواحی مانند:ران، چربی های پهلو ، شکم و غیره می کند.

مطلب مرتبط: لاغری موضعی با لیزر استرابری

لاغری موضعی سینه ها و ران چگونه انجام می شود؟

برای لاغری موضعی سینه می توان از حراکت و تمرینات خاص ناحیه سینه (بیشتر در مردان تمرینات قفسه سینه برای کاهش چربی) استفاده کرد. جراحی لاغری موضعی سینه، بسیار پر هزینه و تقریبا دردناک  بوده و عوارض جانبی زیادی دارد. اما جایگزین هایی نیز وجود دارد  که طبیعی بوده و از منابع گیاهی حاصل می شود مانند مکمل های گیاهی که توسط برخی افراد استفاده می شود . اما توصیه می شود که پیش از مصرف هر گونه مکمل گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

وجود چربی ران داخلی از شکایت های رایج در میان زنان است. متأسفانه، حذف چربی در این ناحیه سخت تر است، زیرا دارای فعالیت متابولیکی کمتری است. با این حال، اقدامات پیشگیرانه متعددی که می توانید انجام دهید شامل ترکیبی از یک رژیم غذایی سالم و تمرینات تونینگ است که باعث افزایش متابولیسم و کاهش ​​ذخیره چربی در ران داخلی می شود.

برای مشاوره رایگان با متخصصان کلینیک بر روی لینک پرسش و پاسخ کلیک کنید.

مرکز تغذیه و رژیم درمانی ایده آل | رژیم لاغری | تناسب اندام | بدنسازی | فیتنس

? شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم |واحد ۱۳

☎️ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.به مرکز زنگ زدم گفتن ما نداریم و از داروخانه تهیه کنید و نمیدونستند کدوم دارخانه از کدوم داروخانه قرص phen375 و phen Q رو میتونم تهیه کنم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام

   فعلا در ایران موجود نیست
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. من یک دوره پنج ماهه از مکمل ال کارنتین استفاده کردم و 6 کیلو کاهش وزن داشتم. الان از مکمل اولیمپ که شامل سی ال ای و ال کارنتین و چای سبز هست استفاده میکنم. میخواستم ببینم این مکمل عوارض جانبی مثل ناباروری یا ایجاد کبد چرب نداره؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر شهرزاد دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین من قرص های CLA ,Slim me , carbohydrates blocker ، green sizeو توی ایرانی ها قرص هزل یا هزال و دیگه یه ادیوسم استفاده کردم که تقلبی بود و واقعا هیچ تاثیری نداشت !من کلا تو رژیمم خیلی خیلی غذام کم میشه و در روز نصف سالاد سزار بدون پنیر بدون سس بدون روغن حتی روعن زیتون یا کنجد هم نمیخورم و مرغ گریل شده اونم در حد ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم ! و در نهایت شاید دو تا سه تا نسکافه بدون شکر در روز بخورم. ولی وزنم داره ثابت میمونه الان یک هفتس همینم. راستی یه قرص دیگه هم استفاده کردم که به شدت تپش قلب منو بالا میبرد و اصلا حال جسمانیم تو روز خوب نبود به اسمه hydroxycut با اینکه روش نوشته روزی سه تا بخوریم من روزی یک دونه هم نمیتونستم بخورم ! و دیگه بعد اون سالادیم که میخورم از قرص calorease یا venustat استفاده میکنم با اینکه میدونم اصلا چیزایی که میخورم چرب نیست یعنی چربیه اضافی نداره . و الان به این فکر افتادم که قرص blue berry رو بخرم ! بنظرتون الان من باید چیکار کنم . و راستی نمیتونم مستقیما با شما در تماس باشم چون یه عکس از یک ماهه پیش تا الانم دارم که دوست دارم درمورد روند لاغریم نظرتونو بگین و اینکه من تا حدود ۱۰ روز پیش صبح و بعد از ظهر یک ساعت پیاده روی میکردم.
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر تکتم شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.به من گفتم این قرص حرارت بدن رو بالا می‌بره و ضربان قلب و زیاد می‌کنه.درسته؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر داریوش شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من می خواستم اگه امکانش هست یک برنامه ی رژیم غذایی برای من بدهید تا بتوانم در عرض یک ماه 15 کیلو وزن کم کنم.این کاهش وزن من خیلی ضروری و اورژانسی هست.هر برنامه ای باشه من تحمل می کنم.فقط می خوام واسه 15 کیلو در عرض یک ماه باشه.فقط خواهشا در معرفی غذاهای مصرفی در برنامه،بضاعت مالی من را نیز در نظر بگیرید.مثلا به جای استفاده از مواد غذایی گران قیمت،جایگزین آن ها را به من پیشنهاد کنید.فقط خواهشا این برنامه رو زود به دست من برسونید.خیلی اورژانسی هستش.واقعا ممنونم.
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر sara.ef شنبه ۱ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشيد
  من ١٧ سالمه و نزديك ده كيلو اضافه وزن دارم و قرص اديوس خوردم
  ٤ روز شروع كردم و روزي يك دونه قبل از صبحانه ميخورم و اشتهام ك قبل از خوردن قرص به طرز خيلي عجيبي زياد شده بود خيلي خيلي كم شد
  عوارضي نداشتم تا حالا
  به نظرتون ادامه ندم؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۱ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر یاسمین شنبه ۱ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ۱۸ سالمه.وزنم ۷۱ کیلو و قدم ۱.۶۴
  میخواستم ببین این برنامه غذایی ک گذاشتی مناسب من هست یا ن
  مرسی
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۱ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر ا پنجشنبه ۳۰ فروردین ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  لطفا راجع به قرص بلوبری توضیح بدهید. ساخت برزیل هم هست کپسول آبی رنگه
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۳۰ فروردین ۹۷( 3 سال پیش)
   با سلام در مورد قرص بلوبري اشنايي ندارم،ولي خود دانه هاي بلوبري رو مي تونيد از عطاري ها تهيه كنيد كه يه مقدار روي اشتها اثر دارد ولي بدون رژيم معجزه نمي كنند.
 • تصویر کاربر الهام پنجشنبه ۳۰ فروردین ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام وخسته نباشید
  جناب دکتر ، من یک هفته است که قرص ادیوس استفاده میکنم ، البته خیلی روی اشتهام تاثیر گذاشته وای متاسفانه صورتم جوش زده و پوستم چرب شده البته من پوست چرب داشتم ولی با قرص راکوتان خوب شده بود ، آیا میتونم همزمان با ادیوس قرص راکوتان مصرف کنم یا خیر ؟، با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۳۰ فروردین ۹۷( 3 سال پیش)
   با سلام اين قرص چون من از تركيبات ان مطمين نيستم و برند تقلبي زياد دارد به هيچ فردي توصيه اش نمي كنم.
 • تصویر کاربر سام شنبه ۱ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  میخواستم بدونم برای لاغری استفاده از قرص CLA ضرری نداره
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۱ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات