دریافت رژیم لاغری آنلاین

قرص حجم دهنده عضلات استانوزولول

روش های مختلفی برای عضله سازی در بدن وجود دارد. برای عضله سازی زمان و تلاش زیادی لازم است. با استفاده از قرص حجم دهنده عضلات می تواند رسیدن به این هدف را کمی راحت تر کند.

هدف از عضله سازی می تواند زیبایی، سلامت و ورزشکار شدن باشد. برخی فقط عضله سازی را محدود به باشگاه بدنسازی و ورزش های سنگین می دانند. اما در کنار آن تغذیه سالم و استراحت کافی نیز از ملزومات عضله سازی می باشد. امروزه مصرف برخی از انواع قرص حجم دهنده عضلات مانند انواع پروتئین بدنسازی، آمینو اسیدها و مکمل های حجم دهنده نیز در کنار تغذیه، نقش مهمی را در افزایش حجم عضلات ایفا می کنند.

مکمل های بدنسازی

استانوزولول چیست؟

وینس ترول نام تجاری قرص حجم دهنده عضلات استانوزولول می باشد که در گروه استروئیدی های آنابولیک طبقه بندی می شود. این دارو میل بیشتری به رشد عضلات دارد در صورتی که میل آن به فعالیت آندروژنی کمتر است.

این نوع از قرص حجم دهنده عضلات مقدمات رشد کیفی عضلات را فرآهم می کند. در واقع خواص آنابولیک این ماده در مقایسه با بسیاری از ترکیبات قوی تر، بسیار ملایم و ضعیف است اما باز هم می توان در زمینه تقویت عضلات به آن اعتماد کرد. البته خواص آنابولیک این دارو با دیانابول برابری می کند اما تمایل به جذب یا عدم دفع آب در هر دوی آنها متفاوت است.

تفاوت استانوزولول با دیانابول چیست؟

قرص حجم دهنده عضلات استانوزولول نیز مثل دیانابول حاوی همان ساختمان متیلی ۱۷ کربنی است اما با تغییر کوچکی که در آن ایجاد شده است، امکان مصرف به صورت خوراکی هم وجود دارد. علی رغم این طراحی، انواع تزریقی این دارو نیز تولید شده است.

ساختمان استانوزولول طوری نیست که بتواند به استروژن تبدیل شود. بنابراین زمانی که از این استروئید استفاده می کنید، دیگر نیازی به مصرف آنتی استروژن ندارید. در این صورت حتی افراد حساس هم نباید نگران مشکل بزرگ شدن سینه باشند.

اگرچه استروژن مقصر اصلی در بروز مشکل جذب آب است اما استانوزولول ظاهر کیفی بسیار خوبی را در عضلات ایجاد و چربی را از آنها دور می کند. در نتیجه دیگر نیازی نیست که نگران جذب زیاد مایعات زیرپوستی باشید. به همین دلیل استروئید بسیار خوبی است که ورزشکار طی دوره تقویت کات عضلات می تواند از آن استفاده کند یعنی همان زمانی که جذب آب و چربی به نگرانی بزرگ ورزشکاران تبدیل می شود.

افزایش حجم عضلات

اشکال دارویی استانوزولول

وینس ترول یا همان قرص حجم دهنده عضلات استانوزولول به دو شکل قرص خوراکی و محلول تزریقی آماده می شود. اگر چه ساختمان شیمیایی هر دو شکل مثل هم است اما نوع تزریقی به مصرف کننده امکان می دهد تا دوز بیشتر استروئید را مصرف کند. علت هم این است که داروی تزریقی از اثرات بیشتری برخوردار است و به همین دلیل به نوع خوراکی ترجیه داده می شود.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هر دو نوع استانوزولول می تواند نسبت کلسترول HDL به LDL را تغییر داده و آن را تحت تاثیر قرار دهد. زمانی که درمان با استروئید انابولیک را شروع می کنید بروز این عارضه جانبی بسیار معمول و متداول است و زمانی که دوز مصرف دارو یا زمان مصرف آن از حد نرمال بیشتر شود، مسلما باید نگران سلامتی خود باشید.

قرص حجم دهنده عضلات استانوزولول خوراکی در مقایسه با نوع تزریقی تاثیرات بیشتری روی مقدار کلسترول باقی می گذارد که این عمل به نوع مصرف دارو مربوط می شود. همچنین مصرف نوع خوراکی استانوزولول تاثیر عمیقی روی مقدار SHBG (گلوبولین وابسته به هورمون جنسی) باقی می گذارد.

آنچه گفته  از خصوصیات بارز همه استروئیدهای آنابولیکی/آندروژنی می باشد اما آنچه باعث می شود استانوزولول از اهمیت و ارزش زیادی برخوردار شود، توانایی و نوع مصرف آن است. از آنجا که پروتئین های وابسته به پلاسما مثل SHBG طوری عمل می کنند که هورمن های استروئیدی را به فعالیت مجبور کنند چنین تاثیری موجب می شود درصد هورمون های استروئید در بدن بالا برود. این مسئله موجب ایجاد مکانیسم جالب  مثری می شود که در نتیجه آن استانوزولول قابلیت و توان استروئید مصرف شده را افزایش می دهد.

برای این منطور می توانید پرووبرون را به دوره مصرف خویش بیفزایید؛ زیرا میل ترکیبی شدیدی در مقابل SHBG از خود نشان می دهد.

این میل ترکیبی سبب می شود پروویرون جانشین سوبستراهای ضعیف تر SHBG (مثل تستوسترون) شود و مکانیسم دیگری را بوجود آورد که در آن امکان افزایش مدار هورمن های آزاد وجود دارد. بنابراین بهتر است استانوزولول و پرووپرون را به دوره بعدی تستوسترون اضافه کرده و از اثرات مفیدش برخوردار شوید. زیرا تحت چنین شرایطی است که اندروژن تقویت عضلات در موقعیت آزاد قرار گرفته و عضلات را به خوبی تقویت می کند.

استانوزولول

معروف ترین استانوزولول در بازار

در حال حاضر به نظر می رسد محصولات استانوزول که در مکزیک تولید می شوند از جمله معروف ترین محصولات موجود در بازار سیاه باشند. این محصولات عبارتند از: استانول -V که محصولات ت توکیو است، استانوسوس که محصول شرکت ژوراکس می باشد و استانازولیک که محصول شرکت ایلیوم می باشد. در حال حاضر نام جدید آنابولیک -ST جایگزین نام استانوسوس شد و برچسب گروه تجاری تاراسکو (توزیع کننده محصولات ژوراکس استرالیا) روی آن به چشم می خورد. شاید علت تغییر برچسب این باشد که گفته می شود درصد زیادی از استروئیدهای تولید شده در استرالیا به مکزیک صادر می شوند ( از آنجا نیز به بازار سیاه امریکا راه پیدا می کنند). البته هر دو محصول در بازار فروش یافت می شوند بنابراین نیازی نیست نگرانی به خود راه دهید. خط تولید محصولات ت توکیو موفق به تولید و بازاریابی خوب استانوزولول مکزیکی شده است بطوری که آمپول تزریقی ۱۰۰ میلی گرمی/میلی لیتری استانوزولول و همچنین قرص ۱۰ میلی گرمی توسط این شرکت تولید شده است.

اگر چه عده ای از مشکل تزریق این آمپول و دردسرهای همراه با آن شکایت می کنند (شاید جهت تزریق آن به سوزن ۲۱ نیاز پیدا کنید) اما اکثرا معتقدند دوز ۱۰۰ میلی گرمی آنقدر بالاست که به راحتی نمی تواند وارد بدن شود. بنابراین عده زیادی مایلند به قرص ۱۰ میلی گرمی دسترسی پیدا کنند. بویژه این مطلب در مورد کسانی صدق می کند که از دوز پایین قرص ۲ میلی گرمی خسته شده اند. وقتی به دوز بالا و تقاضای زیاد مصرف کنندگان این دارو نگاه می کنیم دیگر تعجبی ندارد چرا دو نوع استانازولیک تولیدی ایلیوم llium این قدر مورد استقبال بازار قرار گرفته است.

نوع جدید استانوزولول که به شکل تزریقی است در شیشه ۱۰ میلی لیتری عرضه شده و مثل محصولات ت توکیو حاوی ۱۰۰ میلی گرم/میلی لیتر می باشد. حال اگر به کیفیت بالای نوع ۵۰ میلی گرمی توجه کنیم، در می یابیم چرا مورد توجه زیادی قرار دارد. نوع دوم کپسول استانوزولول ۶ میلی گرمی است که در شیشه های ۳۰۰ تایی عرضه می شود. اگر چه با دوز ۱۰ میلی گرمی ت توکیو برابری نمی کند اما غلظت  قدرت ان سه برابر قرص معمولی وینس ترول است  تنها محصول دیگری است که به کل ۵ میلی گرمی تولید می شود. علی رغم اینکه امریکا محصولات مکزیکی را زیاد وارد می کند اما زامبود اسپانیایی هم راهی بازارهای آمریکا می شود. زامبون به شکل قرص ۲ میلی گرمی و آمپول ۵۰ میلی گرمی و مخلوط با اب تولید می شود.

انواع تقلبی قرص حجم دهنده عضلات استانوزولول

وینس ترول به صورت قرص خوراکی یا تزریقی از جمله استروئیدهایی است که همواره مورد توجه تولیدکندگان داروهای تقلبی قرار دارد. از آنجا که استانوزولول مجاز و قانونی در سطح بالا تولید نمی شود، همواره به علایم ظاهری وینس ترول خریداری شده جه کنید. بهترین توصیه ای که در این میان وجود دارد این است که هرگز درصدد خرید قرص یا آمپولی نباشید که فقط نام ژنریک استانوزولول روی آن به چشم می خورد. البته محصولات ژن فارم کشور یونان تحت این قانون قرار نمی گیرند. همه محصولاتی که به صورت قانونی تولید می شوند، حتما حاوی برچسبی هستند که معرف نام تجاری آنها است.

قرص برای عضله سازی

دوز مورد استفاده استانوزولول

دوز معمول مصرف این قرص حجم دهنده عضلات بسته به نوع دارو از ۱۵ تا ۲۵ میلی گرم در روز متغیر است. ورزشکار با توجه به نتایج دلخواه می تواند مصرف وینس ترول را با سایر استروئیدها ترکیب کند. اگر قصد دارید با افزایش حجم عضلات مواجه شوید بهتر است از آندروژن قوی تری مثل تستوسترون، دیانابول یا آنادرول ۵۰ استفاده کرده  آن را به دوز مصرفی وینس ترول بیفزایید. در اینجا وینس ترول بیشتر جهت حفظ تعادل دوره مصرفی عمل می کند بطوری که اثرات آنابولیک خوبی را ایجاد کرده و فعالیت عممی استروژنی را کاهش می دهد. در صورتی که چنین استروئیدهایی به تنهایی مصرف شوند نمی توانیم شاهد چنین پیشرفت هایی باشیم. نتیجه حاصل از مصرف این قرص حجم دهنده عضلات افزایش قابل توجه حجم عضلات است و به علاوه آب و چربی در سطحی حفظ می شود که برای بدن ناراحتی ایجاد نکند.

اگر قصد دارید در مرحله رژیم غذایی و حضور در مسابقه از این قرص حجم دهنده عضلات استفاده کنید می توانید وینترول را به طور متناوب یا یک آندروژن آروماتیز نشده مثل ترن بولون یا هالوتستین ترکیب کنید. چنین ترکیبی به عضلات کمک می کند تا هم سفت شده و هم از ظاهر متراکم و زیبایی برخوردار شوند؛ یعنی همان چیزی که ورزشکاران پرورش اندام درصدد دست یابی به آن هستند. ورزشکار مسن تر یا حساس تر می تواند ترکیباتی مثل پریمویولان یا اکوپی پویز با دکادورابولین را به دوره مصرف وینس ترول بیفزاید. در نتیجه شاهد بروز عوارض جانبی کمتر و نتایج خوبی خواهد بود.

خانم ها بهتر است دوز مصرفی روزانه خود را در سطح ۵ تا ۱۰ میلی گرم یا سطح ۲/۵ تا ۵ قرص ۲ میلی گرمی حفظ کنند. بدن خانم های ورزشکار به خوبی می تواند استانوزولول را تحمل کند اما مصرف نوع تزریقی را اصلا توصیه نمی کنیم زیرا امپول ۵۰ میلی گرمی دوز بالایی به شمار رفته و خطر افزایش خواص آندروژنی را به همراه دارد. بهتر است آنها قرص را به آمپول ترجیح دهند. در این صورت به راحتی می توانند قرص را شکسته و تقسیم بندی کنند اما نمی توانند آمپول یک سی سی را تقسیم کرده و در چند نوبت مختلف تزریق کنند.

قبل از مصرف استانوزولول به چه نکاتی دقت کنم؟

اگر یکی از موارد زیر شامل حال شما می شود قبل از مصرف این قرص حجم دهنده عضلات حتماً با پزشک مشورت کنید :

• سرطان پروستات
• سرطان سینه یا
• سطح بالای کلسیم خون (هیپر کلسمی)
• بیماری های قلب و عروق
• سابقه سکته قلبی
• سطح کلسترول بالا در خون
• اختلالات خون ریزی دهنده و انعقادی
• دیابت
• مصرف داروهای ضد انعقادی (رقیق کننده خون)
• مشکلات کبدی
• مشکلات کلیوی

مصرف قرص اکساندرولون در دوران بارداری

مصرف استانوزولول در بارداری

مصرف استانوزولول در دوران بارداری می تواند باعث آسیب به جنین شود؛ بنابراین چنانچه باردار هستید و یا در دوران مصرف دارو قصد باردار شدن دارید به هیچ وجه از این دارو استفاده نکنید.

هنوز مشخص نشده است که آیا استانوزولول قادر به انتقال از طریق شیر هست یا خیر بنابراین اگر شیر می دهید قبل از مصرف این قرص حجم دهنده عضلات با پزشک مشورت کنید.

چگونه باید استانوزولول را مصرف کنم؟

این قرص حجم دهنده عضلات  را مطابق با دستور پزشک خود مصرف کنید.
استانوزولول را همراه با یک لیوان کامل آب مصرف کنید.
استانوزولول را می توان همراه با غذا و یا بدون آن مصرف کرد.

پزشک شما ممکن است برای بررسی میزان بهبودی و عوارض جانبی دارو، انجام یک سری آزمایش های خون یا دیگر تست های پزشکی را در طول درمان با استنوزولول درخواست کند. قرص حجم دهنده عضلات استانوزولول را در دمای اتاق و به دور از رطوبت، گرما و نور مستقیم نگه داری کنید.

عوارض جانبی استانوزولول

اگر پس از مصرف قرص حجم دهنده عضلات هرگونه عوارض جانبی جدی و خطرناک زیر را دارید، بلافاصله با پزشک خود مشورت کرده یا به پزشک اورژانس مراجعه کنید:

• یک واکنش آلرژیک (دشواری در تنفس، بسته شدن گلو و احساس خفگی، تورم لب ها، زبان یا صورت، کهیر)
• تورم دست ها یا پاها (به خصوص مچ پا)
• نعوظ مکرر یا مداوم، حساسیت به لمس یا بزرگ شدن پستان ها (در بیماران مرد)
• تغییرات صدا (بم شدن صدا)، ریزش مو، رویش مو های زائد در صورت، بزرگ شدن اندام تناسلی خارجی (کلیتوریس) یا بی نظمی قاعدگی (در بیماران خانم).

عوارض جانبی دیگری به جز لیست نیز می توانند در اثر مصرف این قرص حجم دهنده عضلات به وجود آیند . درصورتی که این عوارض آزاردهنده هستند به پزشک مراجعه کنید.

این مقاله صرفا برای معرفی مزایا و معایب این دارو نوشته شده است. سایت ایده‌آل شو هیچ توصیه ای به مصرف یا نحوه ی استفاده از این دارو ندارد و مصرف این دارو در ورزش طبق قوانین آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ ممنوع می‌باشد.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۰ آبان ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  میخاسم بدونم برای افزایش حجم بازو فقط و فقط بازو چکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۱۰ آبان ۹۷( 5 سال پیش)

   سلام دوست عزیز 

   من هیچ اطلاعاتی از شما ندارم که توصیه ای داشته باشم 
   اما قطعا برای افزایش حجم بازو باید روی عضلات جلوباز و پشت بازو تمرکز بیشتری داشته باشید و تمرینات اصلی رو برای اونها در نظر بگیرید

    

 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۱۰ آبان ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام مخاستم یک دوره از قرص وکراتین وپروتیین بردارم که زود تر به نتیجه دلخواه برسم قرصی شبیه دیانابول میخاستم معرفی کنید که عوارض نداشته باشه ولی کارای دیانابول رو بده ممنون
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۱۰ آبان ۹۷( 5 سال پیش)

   سلام دوست عزیز 
   استفاده از داروهای استروئید به هیچ عنوان توصیه نمیشه 

 • تصویر کاربر عرفان سه شنبه ۱۹ تیر ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام. بنده پسر 17 ساله قدبلندی هستم که 54 کیلوگرم وزن دارم. بنده خیلی لاغرم و میخواهم با ورزش چاق شوم. آیا بهتر است صبح ها قبل ورزش صبحانه بخورم یا بعد؟ مدت زمان ورزش چقدر باید باشد؟ با تشکر%
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۱۹ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام دوست عزیز

   اگر تمایل به افزایش وزن دارید بهتر هست عصر ها تمرین کنید
   و حتما باید قبل از تمرین یک میان وعده میل کرده باشید
   برای داشتن برنامه تمرینی و رژیم غذایی میتونید از برنامه های آنلاین سایت ما استفاده بفرمایید

   http://bit.ly/2KFfPeV
 • تصویر کاربر مصطفی پنجشنبه ۷ تیر ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من ۲۳ سال سن دارم
  قدم ۱۷۲
  وزن ۵۰
  خیلی لاغر هستم چند وقته بدنسازی رو شروع کردم
  میخواستم بهم مکملی پیشنهاد بدید که هم وزنم بره بالا هم حجم بدنم درشت بشه
  ممنون میشم راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۷ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام دوست عزیز

   تجویز مکمل به تنهایی گره گشای کار شما نیست
   شما حتما باید در کنار یک رژیم غذایی مطلوب مصرف مکمل هارو داشته باشید وگرنه پاسخ دهی مکمل بسیار پایین خواهد بود
   توصیه مکمل بدون بررسی و اطلاع از شرایط جسمی شما کار درستی نیست
   اگر فقط به یک توصیه عمومی مکمل اکتفا میکنید میتونید از گینر serious mass استفاده کنید
   اما اگر دوست دارید به صورت دقیق و علمی پیشرفت داشته باشید میتونید به مطب مراجعه بفرمایید

   شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   ?روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   ? ۰۲۱-۲۲۸۷۴۸۹۹
 • تصویر کاربر مجتبی دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  ببخشید ، من کبد چرب گرید 3 داشتم و با دریافت رژیم از همکاراتون و ورزش تونستم وزنمو 20 کیلو کم کنم و تقریبا کبدمو از چربی پاک کنم که گریدش به صفر برسه حدودا.الان دو سه ماهه بدنسازی کار میکنم و میخوام میزان چربیم کمتر بشه و عضله ها بیشتر - موقع تمرین یا بعد تمرین فشارم میفته- حالا با توجه به سابقه کبدم و بقیه موارد میتونم پروتئین وی مصرف کنم؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر فرزام شنبه ۱۴ بهمن ۹۶( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر ببخشید یه سوال داشتم من تازه رژیمم تموم شده تو بدنسازی و حالا میخوام عضله سازی و حجم دهی کار کنم حالا من یه پروتین وی و گلوتامین خریدم شرکت ایرونمکس میخواستم ببینم چجوری مصرف کنم؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۱۴ بهمن ۹۶( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر بهشاد یکشنبه ۱۷ دی ۹۶( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان .برا کسایی که حجمی کار میکنن قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه غذا ها و خوراکی هایی بهتره مصرف بشه . ممنون میشم راهنماییم کنید.
  اگر من خواستم برنامه غذایی ازتون بگیرم چه اقداماتی باید انجام بدم چون من ساکن تهران نیسستم.ممنون میشم در این رابطه هم یه تو ضیحی بدید
  تشکر...
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو یکشنبه ۱۷ دی ۹۶( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر Hamidreza جمعه ۱۵ دی ۹۶( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من حدود 89 کیلو وزن دارم با قد 188 ساتای متر ضمنا حدود 18 ماه هست دارم بدنسازی کار میکنم. ولی رشد عضلانیم پتیین هست میخواستم وایه رشد بهتر عضلاتم پودر وی استفاده کنم ولی برخی دوستان گینر رو پیشنهاد میکنند میخواستم نظر شماروهم بدونم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۱۵ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام
   به شما پيشنهاد ميكنم از گينر ٧٠ به ٣٠ استفاده كنيد
   يعني ٧٠٪؜ كربوهيدرات و٣٠٪؜ پروتين
   واين كه سعي كنيد تغذيه خوبي داشته. باشيد اين ها مكمل غذايي اند و در كنار تغذيه خوب خودشون رو نشون مي دهند
 • تصویر کاربر کوثر سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ۱۷سالمه قدم۱۶۳و وزنم۷۵
  بدنسازی میرفتم با ورزش هوازی ولی ول کردم
  ولی میخوام دوباره شروع کنم وشکمو عضلانی و پهلوم از بین ببرم
  دکترم رفتن ولی گفتن مناسب نیس که رژیم بدیم چون شاید باعث افسردگی بشین و البته به خاطری که سنمم کم بود ولی من هر روز داره وزنم بیشتر میشه و بیشتر افسرده میشم میخواسم راهنماییم کنین ممنون میشم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 5 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات