کانال تلگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

صفحه اینستاگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

پرسش از دکتر

دریافت مشاوره پزشکی به صورت مستقیم از پزشک.

آدرس کلینیک

شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک ۶، طبقه پنجم.

رژیم غذایی سیکس پک

رژیم غذایی سیکس پک در رده بندی بیست و ششم بهترین رژیم های غذایی در جهان قرار دارد. این رژیم با در بر داشتن تمام پروتئین ها و ویتامین های ضروری، علاوه بر کاهش وزن موجب رشد عضلات می شود.

دیوید زینکزنکو،طراح «رژیم غذایی برای سیکس پک» و همچنین سردبیر ارشد بهداشت مردان، می گوید: خوردن شش وعده در روز، در صورت نیاز، سطح انرژی را بالا نگه می دارد و گرسنگی را خنثی می کند. او مخالف شمارش کالری است، زیرا رژیم های بیش از حد محدود اغلب منجر به نتیجه ی معکوس می شوند. برنامه های این منوی غذایی تاکید بر مصرف پروتئین دارند که باعث رشد عضلانی و تسریع سوزاندن چربی می شود.

هدف: کاهش وزن و صاف کردن شکم

ادعا: کاهش ۱۲ پوند چربی شکمی در دو هفته و شاید رسیدن به سیکس پک در ۶ هفته

نظریه: رژیم غذایی سیکس پک حاوی ۱۲ ماده غذایی مغذی است که به نظر می رسد تمام ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر مورد نیاز برای رشد را داشته باشد و در عین حال که باعث رشد عضلات می شود، برای کاهش چربی به بدن کمک می کند. خوردن ۶ وعده غذایی در روز کمک می کند که شما سطح انرژی بالاتری داشته باشید و با گرسنگی خداحافظی کنید.

رژیم غذایی سیکس پک

رژیم غذایی سیکس پک چگونه عمل میکند؟

رژیم غذایی سیکس پک یک برنامه شش هفته ای است. شما بدون شمارش کالری شش بار در روز غذا می خورید؛ اما کنترل وعده ی غذایی مهم است. غذاهای بزرگتر با میان وعده های کوچک جایگزین می شوند. معمولا دو ساعت قبل از ناهار یک میان وعده دارید، یکی دیگر ۲ ساعت قبل از شام و بعدی دو ساعت بعد از شام.

هر وعده غذا باید شامل حداقل دو مورد از ۱۲ مورد موجود در رژیم غذایی سیکس پک باشد. این موارد عبارتند از:

 • بادام
 • لوبیا
 • اسفناج
 • بلغور
 • جودوسر
 • تخم مرغ
 • کره بادام زمینی
 • تمشک
 • روغن زیتون
 • دانه های کامل

برنامه های غذایی و دستور العمل های گسترده ای وجود دارد که همه آنها بر پروتئین، فیبر، کلسیم و چربی های سالم تأکید دارند. کربوهیدرات های تصفیه شده، چربی های اشباع شده و ترانس، و شربت ذرت با فروکتوز بالا در این بر نامه حذف می‌شوند. یک بار در هفته یک وعده ی تقلبی دریافت می کنید، یعنی می توانید رژیم غذایی را فراموش کنید و از هر آنچه می خواهید لذت ببرید. در این برنامه ورزش نیز به اندازه تغذیه مهم است.

بلوک های ساختمان این رژیم غذاهای ۱۲ گانه هستند. غلات تصفیه شده، نوشیدنی های بسته بندی شده، کوکی ها و کراکر ها را حذف کنید، و شروع به تهیه اسنک و وعده های غذایی با این مواد ۱۲ گانه کنید.

زینکزنکو می گوید هرچه شما بیشتر از این مواد غذایی ۱۲ گانه مصرف کنید، بدن شما در افزایش توده عضلانی بدون چربی و کاهش ذخیره سازی چربی موفق تر خواهد بود. برای مثال، بادام به عنوان تقویت کننده عضله سازی و مبارز وحشی با چربی شناخته می شود، در حالی که جو دوسر باعث افزایش انرژی و میل جنسی می شود، کلسترول را کاهش می دهد و سطح قند خون را حفظ می کند. نان و دانه های کامل سرعت ذخیره سازی چربی را کاهش می دهند.

اسموتی، رژیم غذایی سیکس پک

در رژیم سیکس پک مقدار زیادی اسموتی خواهید خورد. آنها زمان زیادی را صرف نمی کنند و اضافه کردن انواع توت ها، پودر آب پنیر و یا کره بادام زمینی ذائقه ی شما را بر آورده میکند. همچنین این مواد فضای زیادی در معده اشغال میکنند که به رفع گرسنگی می انجامد. مصرف ۸ اونس اسموتی برای صبحانه، به عنوان جایگزین برای یک وعده غذایی، و یا به عنوان یک میان وعده قبل یا بعد از تمرین مفید می‌باشد. جدای اسموتی ها، بهترین نوشیدنی‌ها شیر کم چرب، آب و چای سبز میباشد.

رژیم غذایی سیکس پک به کاهش وزن کمک می کند؟

هیچ تحقیقی به طور خاص رژیم غذایی سیکس پک را مطالعه نکرده است، اما این رژیم براساس مفاهیمی است که توسط تحقیقات دیگر به خوبی پشتیبانی می شود. با این حال، هنوز بحث در مورد اینکه برای کاهش وزن وعده های غذایی کوچک بهترند یا وعده های غذایی بزرگتر وجود دارد.

افراد مورد مطالعه که بیشتر از ۴ تا ۶ بار در روز غذا می خوردند، در مقایسه با افرادی که سه وعده غذایی بزرگ می خوردند با احتمال کمتری به اضافه وزن دچار می شدند. بر اساس یافته های منتشر شده در سال ۲۰۰۳ در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی، غذاهای منظم و کوچک، سطح قند خون را پایدار و انسولین را (که هورمون ذخیره کننده چربی است) کنترل می کند. از سوی دیگر، خوردن وعده های غذایی بزرگتر باعث افزایش سطح انسولین می شود.

از سوی دیگر، مطالعه ای شدیداً کنترل شده در سال ۲۰۱۳ از دانشگاه کرنل نشان داد که حذف یک وعده غذایی در روز منجر به دریافت حدود ۴۰۰ کالری کمتر در روز می شود. تحقیقات دیگر، روزه گیری متناوب را به عنوان ابزار موثر کاهش وزن پشتیبانی می کند.

محققان دانشگاه پوردو دریافتند که حتی زمانی که کالری ها، درجه حرارت ها و مقادیر مساوی هستند، مردم با خوردن اسموتی ها احساس سیری بیشتری میکنند.

ارزش غذایی تمام ۱۲ آیتم مصرفی در این رژیم توسط محققین پشتیبانی می شود. به عنوان مثال، مطالعه سال ۲۰۰۹ در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، نشان داد که خوردن بادام، گرسنگی را خنثی و به کاهش وزن کمک می کند. پودر آب پنیر حاوی پروتئین، که می تواند به مواد غذایی و مکمل های غذایی رژیم غذایی اضافه شود، یکی دیگر از ابزارهای رژیم غذایی است. تحقیقات نشان می دهد افرادی که پروتئین بیشتری مصرف می کنند نسبت به کسانی که کربوهیدرات بیشتری مصرف می کنند بیشتر از یک سال به رژیم های غذایی خود پایبند هستند.

رعایت رژیم سیکس پک چقدر آسان است؟

شما گرسنه نخواهید شد – شمارش کالری لازم نیست، و شما همواره در طول روز غذا می خورید. برنامه های غذای فراوان و دستور العمل ها ارائه شده است. علاوه بر این، یک روز در هفته وعده غذایی آزاد دارید که می توانید رژیم خود را فراموش کنید.

تمرینات ورزشی، رژیم غذایی سیکس پک

چقدر تمرین در کنار این رژیم لازم است؟

بسیار ضروری است. برنامه هفتگی برای سه روز تمرین قدرتی و دو روز تمرین هوازی ضروری است. ورزش های قلبی عروقی اضافی اختیاری است، اما زینکزنکو یک تمرین اینتروال را برای یک بار در هفته پیشنهاد می دهد و یک فعالیت سبک تر مانند راه رفتن در بین روزهای تمرینات ورزشی مهم شمرده می‌شود.

شما پنج دقیقه قبل از شروع تمرین، با دوچرخه سواری سبک، دوچرخه ثابت، طناب زدن یا پریدن های آهسته، گرم میکنید. باید حداقل ۴۸ ساعت بین تمرینات یک قسمت مشابه فاصله زمانی وجود داشته باشد زیرا عضلات برای ترمیم و ریکاوری نیاز به استراحت دارند. یک روز در هفته، هیچ تمرینی در برنامه نیست.

در حالی که همه چیز برای ساختن یک شکم شش تکه در این برنامه وجود دارد زینکزنکو اذعان می‌دارد که این مورد برای همه اتفاق نخواهد افتاد و برخی از افراد به زمان بیشتری برای ساخت شکم شش تکه نیاز دارند. بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و کاملا بسته به ژنتیک افراد میتواند نتایج متفاوت باشد. خانم ها به دلیل داشتن هورمون های عضله ساز کمتر نسبت به مردان، عضله سازی کمتری دارند.

برای دریافت رژیم سیکس پک آنلاین به لینک زیر مراجعه و پس از پر کردن اطلاعات خود، پکیج رژیم سیکس پک را انتخاب کنید.

رژیم آنلاین سیکس پک

علی اسدی کارشناس تغذیه و بدنسازی مرکز پزشکی فوتبال | مرکز رژیم آنلاین و بدنسازی ایده آل شو


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

پاسخ شما طی 48 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.
امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شکوه جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۲( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت شما
  من خانم ۲۸ساله ک چند ماهی هست اضافه وزن پیدا کردم قدم ۱۶۰وزنم۶۵ولی قبلا۵۸کیلو بودم،الان رژیم گرفتم برنج روغن نان و هر چیزی ک چاق کننده باشه استفاده نمیکنم ،ولی رژیم درستی ندارم ک بدونم وعده های غذایی یا میان وعده چی بخورم مدام یا خیار و سینه ی ابپز یا حبوبات استفاده میکنم،باشگاه هم میرم فیتنس و زومبا کار میکنم هر روز قبل از باشگاه‌ ال کارنتین مایع استفاده میکنم و بعد از غذا قرص زیره ،یه رژیم قوی میخواستم!و اینکه پسته ب عنوان میان وعده مشکلی نداره؟
  1. تصویر کاربر جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۲( 2 هفته پیش)
   سلام دوست عزیز
   وقت شما بخیر

   حذف مواد غذایی شاید در کوتاه مدت باعث کاهش وزن در شما شود اما پس از مدت کوتاهی به استپ وزنی دچار خواهید شد و دیگر با هر تلاشی هم وزن شما کاهش نخواهد یافت
   برای دریافت رژیم غذایی میتوانید از طریق سایت اقدام فرمائید تا مطابق شرایط شما یک رژیم غذایی برای شما تجویز شود
 • تصویر کاربر زهرا جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من رزمی کار میکنم اما باید هم کاهش وزن داشته باشم هم عضله سازی داشته باشم صبح و قبل از تمربن الکارنتین میخورم و بعد از صبحامه مولتی مینرال بعضی شبها قبل از خواب امگا۳ من۳۷سال دارم با۵۳کیلو وزن و قد۱۵۶ لطفا بگید دقیق باید چی مصرف کنم ممنون
  1. تصویر کاربر جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۷( 2 هفته پیش)
   سلام دوست عزیز
   وقت شما بخیر

   تخصص بنده رژیم ها ورزشکاری هست
   اگر تهران هستید به صورت حضوری در مطب پذیرای شما هستم و اگر شهرستان تشریف دارید با شماره 09378639874 تماس بگیرید یا در تلگرام و واتس آپ پیام دهید تا بعد از بررسی شرایط شما مکمل و رژیم غذایی مربوطه برای شما تجویز شود
 • تصویر کاربر سیمین جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ ۲۲:۲۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  چند ساعت زمان ورزش برای کاهش وزن لازم است؟
  1. تصویر کاربر جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ ۲۲:۲۹( 3 هفته پیش)
   سلام دوست عزیز

   شروع ورزش از زمان و شدت پایین باید آغاز شود و رفته رفته مدت و شدت را افزایش دهید
   شروع ورزش با مدت زیاد شما را دلسرد و در معرض آسیب قرار میدهد
 • تصویر کاربر راضیه سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۰:۰۳( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من از شیراز مزاحمتون میشم.میخواستم بدونم که قرص فنترمین رو از کجا میتونم پیدا کنم که مطمئن باشم اصله داخل شیراز.
  1. تصویر کاربر سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۰:۰۳( 3 هفته پیش)
   سلام دوست عزیز

   در ایران این قرص ها از مراجع قانونی وارد نشده اند
 • تصویر کاربر فاطمه چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من قدم ۱۵۷وزنم ۳۸
  یک ماه پیش ۳۶بودم باشگاه رفتم و پودر جینسینگ خوردم دو کیلو اضافه کردم
  ولی دیگه اضافه نمیکنم
  الانم شیرخشک نان ۳ خریدم ک استفاده کنم‌
  پیشنهاد شما چیه برای چاق شدن؟
  اشتهامم خیلی کمه
  1. تصویر کاربر چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳( 1 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز

   مشکل شما با خوردن شیر خشک رفع نخواهد شد !!
   تمامی این موارد راه موقتی هستند و مشکل را حل نخواهند کرد
   اگر بر اساس یک رژیم اصولی پیش برید قطعا افزایش وزن مناسبی را تجربه خواهید کرد
   اگر تهران هستید یک نوبت از نزدیک شما رو ویزیت کنم تا راه حل مشکل را خدمت شما عرض نمایم

   🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   📞تلفن تماس جهت رزرو نوبت :
   ۰۲۱-۲۶۶۴۴۵۸۴
 • تصویر کاربر باران سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۴۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .آیا روش کم کردن وزن به گروه خونی ارطباطی داره؟
  1. تصویر کاربر سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۴۸( 1 ماه پیش)
   سلام
   خیر ارتباطی ندارد و فقط یک دروغ تجاری است
 • تصویر کاربر میثم سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۴۶( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. (23ساله) من قبلا 94 کیلو بودم،بیماری کبدچرب دارم. دکتر گفت وزنمو کم کنم. شروع کردم به سختی رژیم و ورزش. رسیدم به 81. دچار یبوست شدید شدم.رفتم دکتر تغذیه و رژیم درمانی. برنامه غذایی داد.مصرف خاکشیر در آبجوش صبح ناشتا و... با همه اینا ، هنوز جوابی نگرفتم. میوه و سبزی روزانه مصرف میکنم حتی با آب.بازم فایده نداره. میخوام بدن‌سازی کار کنم. عضلاتم نسبتاً ضعیفه. با این همه مشکل،من باید چیکار کنم؟؟؟ واقعا شرایط سختیه. برای تقویت عضلات و رشد ماهیچه ها؛ چیکارکنم؟ نگین ""مصرف پروتئین"" چون همه جا همینو گفته. خب به صورت؟
  1. تصویر کاربر سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۴۶( 1 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز
   وقت شما بخیر

   شما راه های مختلفی رو رفتید و امتحان کردید
   الان کار شما با توصیه درست نمیشه و باید رژیم و برنامه تمرین داشته باشید
   اگر تهران هستید به صورت حضوری و اگر شهرستان باشید به صورت غیر حضوری میتونم در خدمتتون باشم

   کلینیک رژیم لاغری قبا | تغذیه و رژیم غذایی | تناسب اندام | فیتنس

   🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   📞روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   📞 ۰۲۱-۲۶۶۴۴۵۸۴

   و لینک رژیم آنلاین هم در صفحه اصلی سایت قرار داره
 • تصویر کاربر پروانه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۲۱( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب ،در جهت کاهش وزن سوال داشتم که آیا با مصرف پروتین وی می توانم به کاهش وزنم کمک کنم .20کیلو اضافه وزن دارم.
  1. تصویر کاربر شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۲۱( 1 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز

   هر نوعی از پروتئین وی به درد شما نمیخوره
   ضمن اینکه اگر در کنار تمرین و رژیم غذایی نباشه فایده آنچنانی نداره
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۳۵( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید.
  من یه دختر٢٢ساله باقد١۶٣و وزن۴۶کیلو هستم.خیلی تلاش کردم برای اینکه وزنم زیاد بشه ولی نتیجه ای نداشته.آزمایش هم داده ام و هیچ مشکلی نداشتم.ولی زیاد اشتها ندارم بااین حال کمم غذا نمیخورم.اگر ممکنه میخواستم چندتا راه برای افزایش وزن و اشتها بهم پیشنهاد بدید.
  باتشکر
  1. تصویر کاربر پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۳۵( 2 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز

   به شما تمرینات پیلاتس یا بدنسازی رو پیشنهاد میکنم و در کنار اون یک رژیم غذایی درست داشته باشید
   همیشه با زیاد خوردن وزن افزایش پیدا نمیکنه باید درست غذا بخورید

   برای دریافت رژیم و برنامه تمرین به لینک زیر مراجعه بفرمائید
   http://bit.ly/2KFfPeV
 • تصویر کاربر یگانه پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۳۲( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من سه چهار روزی میشه مبلغ رو واریز کردم به حساب ولی رژیم دریافت نکردم یک بار دیگه هم تو همین قسمت عرض کردم خارج از کشورم و گفتید رژیمو به تلگرام یا ایمیلم میفرستید ولی هنوز نفرستادید میخواستم پیگیری کنم
  1. تصویر کاربر پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۳۲( 2 ماه پیش)
   سلام و روز شما بخیر
   دیشب رژیم شما رو ایمیل کردم براتون
   چک بفرمائید اگر به دستتون نرسیده بود به شماره
   09378639874 در تلگرام پیام بدید تا خدمت شما ارسال کنم
درحال دریافت اطلاعات

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش از دکتر