کانال تلگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

صفحه اینستاگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

پرسش از دکتر

دریافت مشاوره پزشکی به صورت مستقیم از پزشک.

آدرس کلینیک

شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک ۶، طبقه پنجم.

رژیم غذایی سیکس پک

رژیم غذایی سیکس پک در رده بندی بیست و ششم بهترین رژیم های غذایی در جهان قرار دارد. این رژیم با در بر داشتن تمام پروتئین ها و ویتامین های ضروری، علاوه بر کاهش وزن موجب رشد عضلات می شود.

دیوید زینکزنکو،طراح «رژیم غذایی برای سیکس پک» و همچنین سردبیر ارشد بهداشت مردان، می گوید: خوردن شش وعده در روز، در صورت نیاز، سطح انرژی را بالا نگه می دارد و گرسنگی را خنثی می کند. او مخالف شمارش کالری است، زیرا رژیم های بیش از حد محدود اغلب منجر به نتیجه ی معکوس می شوند. برنامه های این منوی غذایی تاکید بر مصرف پروتئین دارند که باعث رشد عضلانی و تسریع سوزاندن چربی می شود.

هدف: کاهش وزن و صاف کردن شکم

ادعا: کاهش ۱۲ پوند چربی شکمی در دو هفته و شاید رسیدن به سیکس پک در ۶ هفته

نظریه: رژیم غذایی سیکس پک حاوی ۱۲ ماده غذایی مغذی است که به نظر می رسد تمام ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر مورد نیاز برای رشد را داشته باشد و در عین حال که باعث رشد عضلات می شود، برای کاهش چربی به بدن کمک می کند. خوردن ۶ وعده غذایی در روز کمک می کند که شما سطح انرژی بالاتری داشته باشید و با گرسنگی خداحافظی کنید.

رژیم غذایی سیکس پک

رژیم غذایی سیکس پک چگونه عمل میکند؟

رژیم غذایی سیکس پک یک برنامه شش هفته ای است. شما بدون شمارش کالری شش بار در روز غذا می خورید؛ اما کنترل وعده ی غذایی مهم است. غذاهای بزرگتر با میان وعده های کوچک جایگزین می شوند. معمولا دو ساعت قبل از ناهار یک میان وعده دارید، یکی دیگر ۲ ساعت قبل از شام و بعدی دو ساعت بعد از شام.

هر وعده غذا باید شامل حداقل دو مورد از ۱۲ مورد موجود در رژیم غذایی سیکس پک باشد. این موارد عبارتند از:

  • بادام
  • لوبیا
  • اسفناج
  • بلغور
  • جودوسر
  • تخم مرغ
  • کره بادام زمینی
  • تمشک
  • روغن زیتون
  • دانه های کامل

برنامه های غذایی و دستور العمل های گسترده ای وجود دارد که همه آنها بر پروتئین، فیبر، کلسیم و چربی های سالم تأکید دارند. کربوهیدرات های تصفیه شده، چربی های اشباع شده و ترانس، و شربت ذرت با فروکتوز بالا در این بر نامه حذف می‌شوند. یک بار در هفته یک وعده ی تقلبی دریافت می کنید، یعنی می توانید رژیم غذایی را فراموش کنید و از هر آنچه می خواهید لذت ببرید. در این برنامه ورزش نیز به اندازه تغذیه مهم است.

بلوک های ساختمان این رژیم غذاهای ۱۲ گانه هستند. غلات تصفیه شده، نوشیدنی های بسته بندی شده، کوکی ها و کراکر ها را حذف کنید، و شروع به تهیه اسنک و وعده های غذایی با این مواد ۱۲ گانه کنید.

زینکزنکو می گوید هرچه شما بیشتر از این مواد غذایی ۱۲ گانه مصرف کنید، بدن شما در افزایش توده عضلانی بدون چربی و کاهش ذخیره سازی چربی موفق تر خواهد بود. برای مثال، بادام به عنوان تقویت کننده عضله سازی و مبارز وحشی با چربی شناخته می شود، در حالی که جو دوسر باعث افزایش انرژی و میل جنسی می شود، کلسترول را کاهش می دهد و سطح قند خون را حفظ می کند. نان و دانه های کامل سرعت ذخیره سازی چربی را کاهش می دهند.

اسموتی، رژیم غذایی سیکس پک

در رژیم سیکس پک مقدار زیادی اسموتی خواهید خورد. آنها زمان زیادی را صرف نمی کنند و اضافه کردن انواع توت ها، پودر آب پنیر و یا کره بادام زمینی ذائقه ی شما را بر آورده میکند. همچنین این مواد فضای زیادی در معده اشغال میکنند که به رفع گرسنگی می انجامد. مصرف ۸ اونس اسموتی برای صبحانه، به عنوان جایگزین برای یک وعده غذایی، و یا به عنوان یک میان وعده قبل یا بعد از تمرین مفید می‌باشد. جدای اسموتی ها، بهترین نوشیدنی‌ها شیر کم چرب، آب و چای سبز میباشد.

رژیم غذایی سیکس پک به کاهش وزن کمک می کند؟

هیچ تحقیقی به طور خاص رژیم غذایی سیکس پک را مطالعه نکرده است، اما این رژیم براساس مفاهیمی است که توسط تحقیقات دیگر به خوبی پشتیبانی می شود. با این حال، هنوز بحث در مورد اینکه برای کاهش وزن وعده های غذایی کوچک بهترند یا وعده های غذایی بزرگتر وجود دارد.

افراد مورد مطالعه که بیشتر از ۴ تا ۶ بار در روز غذا می خوردند، در مقایسه با افرادی که سه وعده غذایی بزرگ می خوردند با احتمال کمتری به اضافه وزن دچار می شدند. بر اساس یافته های منتشر شده در سال ۲۰۰۳ در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی، غذاهای منظم و کوچک، سطح قند خون را پایدار و انسولین را (که هورمون ذخیره کننده چربی است) کنترل می کند. از سوی دیگر، خوردن وعده های غذایی بزرگتر باعث افزایش سطح انسولین می شود.

از سوی دیگر، مطالعه ای شدیداً کنترل شده در سال ۲۰۱۳ از دانشگاه کرنل نشان داد که حذف یک وعده غذایی در روز منجر به دریافت حدود ۴۰۰ کالری کمتر در روز می شود. تحقیقات دیگر، روزه گیری متناوب را به عنوان ابزار موثر کاهش وزن پشتیبانی می کند.

محققان دانشگاه پوردو دریافتند که حتی زمانی که کالری ها، درجه حرارت ها و مقادیر مساوی هستند، مردم با خوردن اسموتی ها احساس سیری بیشتری میکنند.

ارزش غذایی تمام ۱۲ آیتم مصرفی در این رژیم توسط محققین پشتیبانی می شود. به عنوان مثال، مطالعه سال ۲۰۰۹ در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، نشان داد که خوردن بادام، گرسنگی را خنثی و به کاهش وزن کمک می کند. پودر آب پنیر حاوی پروتئین، که می تواند به مواد غذایی و مکمل های غذایی رژیم غذایی اضافه شود، یکی دیگر از ابزارهای رژیم غذایی است. تحقیقات نشان می دهد افرادی که پروتئین بیشتری مصرف می کنند نسبت به کسانی که کربوهیدرات بیشتری مصرف می کنند بیشتر از یک سال به رژیم های غذایی خود پایبند هستند.

رعایت رژیم سیکس پک چقدر آسان است؟

شما گرسنه نخواهید شد – شمارش کالری لازم نیست، و شما همواره در طول روز غذا می خورید. برنامه های غذای فراوان و دستور العمل ها ارائه شده است. علاوه بر این، یک روز در هفته وعده غذایی آزاد دارید که می توانید رژیم خود را فراموش کنید.

تمرینات ورزشی، رژیم غذایی سیکس پک

چقدر تمرین در کنار این رژیم لازم است؟

بسیار ضروری است. برنامه هفتگی برای سه روز تمرین قدرتی و دو روز تمرین هوازی ضروری است. ورزش های قلبی عروقی اضافی اختیاری است، اما زینکزنکو یک تمرین اینتروال را برای یک بار در هفته پیشنهاد می دهد و یک فعالیت سبک تر مانند راه رفتن در بین روزهای تمرینات ورزشی مهم شمرده می‌شود.

شما پنج دقیقه قبل از شروع تمرین، با دوچرخه سواری سبک، دوچرخه ثابت، طناب زدن یا پریدن های آهسته، گرم میکنید. باید حداقل ۴۸ ساعت بین تمرینات یک قسمت مشابه فاصله زمانی وجود داشته باشد زیرا عضلات برای ترمیم و ریکاوری نیاز به استراحت دارند. یک روز در هفته، هیچ تمرینی در برنامه نیست.

در حالی که همه چیز برای ساختن یک شکم شش تکه در این برنامه وجود دارد زینکزنکو اذعان می‌دارد که این مورد برای همه اتفاق نخواهد افتاد و برخی از افراد به زمان بیشتری برای ساخت شکم شش تکه نیاز دارند. بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و کاملا بسته به ژنتیک افراد میتواند نتایج متفاوت باشد. خانم ها به دلیل داشتن هورمون های عضله ساز کمتر نسبت به مردان، عضله سازی کمتری دارند.

برای دریافت رژیم سیکس پک آنلاین به لینک زیر مراجعه و پس از پر کردن اطلاعات خود، پکیج رژیم سیکس پک را انتخاب کنید.

رژیم آنلاین سیکس پک

علی اسدی کارشناس تغذیه و بدنسازی مرکز پزشکی فوتبال | مرکز رژیم آنلاین و بدنسازی ایده آل شوسیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ شما طی 48 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
مکمل

با عرض سلام و خسته نباشید.
در حال حاضر
وزنم ۱۰۱kg قدم ۱۹۰cm
من دوساله که ورزش بدنسازی انجام میدم.
ماه های اول که شروع به ورزش کردم خیلی اضافه وزن داشتم از نوع چربی و شکم پهلو۱۰۴ کیلو بودم.
که با تمرین یکساله وزنمو به ۹۳ kg رسوندم
الان که وزنم ۱۰۱ هست و دوساله سابقه تمرینی دارم.
و تا حالا هیچ گونه مکملی مصرف نکردم.
ولی هنوز عضله کمتری نسبت به وزنم دارم تا چربی.
میخواستم بدونم میتونم شروع به مصرف مکمل کنم.
مشاهده پاسخ دکتر
2
کمبود وزن

باسلام و خسته نباشید.
من یه دختر٢٢ساله باقد١۶٣و وزن۴۶کیلو هستم.خیلی تلاش کردم برای اینکه وزنم زیاد بشه ولی نتیجه ای نداشته.آزمایش هم داده ام و هیچ مشکلی نداشتم.ولی زیاد اشتها ندارم بااین حال کمم غذا نمیخورم.اگر ممکنه میخواستم چندتا راه برای افزایش وزن و اشتها بهم پیشنهاد بدید.
باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
3
چند روز از واریز کردن پول گذشته رژیم دریافت نکردم

سلام خسته نباشید
من سه چهار روزی میشه مبلغ رو واریز کردم به حساب ولی رژیم دریافت نکردم یک بار دیگه هم تو همین قسمت عرض کردم خارج از کشورم و گفتید رژیمو به تلگرام یا ایمیلم میفرستید ولی هنوز نفرستادید میخواستم پیگیری کنم
مشاهده پاسخ دکتر
4
قرص فارماتون ساخت کشور سوییس مورد تایید است؟

با سلام به من قرص فارماتون ساخت کشورسوییس پیشنهادکردن از نظر شما تایید شده است که مصرف کنم ؟ مشاهده پاسخ دکتر
5
خارج از کشورم شماره ی ایرانم رو دادم

خسته نباشید من مبلغ رژیم لاغری رو پرداخت کردم اما خارج از کشور زندگی میکنم و شماره ی ایرانم رو دادم چطوری باید رژیم رو دریافت کنم ایمیل وارد کردم و اینم شماره تلگرامم هست مشاهده پاسخ دکتر
6
برنامه غذایی برای زخم معده و ریفلاکس و باکتری معده

با سلام لطفا بفرمایید برای زخم معده و ریفلاکس چه چیزهایی باید بخورم بیشتر غذاها رو بگین .ممنون مشاهده پاسخ دکتر
7
مصرف قرص فن کیو

با سلام
احتراماً، عوارض قرص فن کیو را نام ببرید و آیا این قرص جز کم خطر ترین قرص های لاغری موجود است یا خیر ؟
مشاهده پاسخ دکتر
8
برنامه غذایی

سلام.من ۲۱ سال هستم وزنم ۶۰ کیلو هست ۱ ساله بدنسازی کار میکنم برنامه غذایی مشخصی ندارم و در مصرف مکمل دانش بالایی ندارم‌اگه میتونید یکم راهنمایی کنید ممنون مشاهده پاسخ دکتر
9
استفاده از پروتیین

سلام
سوالم اینه ک من با توجه به اینکه هفتادو دو کیلو وزن و یکوهشتاد قد دارم و از رژیم غذایی خاصی پیروی نمیکنم اما سعی میکنم از کربوهیدرات ها ، پروتیین ها و مواد مورد نیاز بدن به صورت کافی استفاده کنم و تقریبا به صورت سنگین بدنسازی میکنم میخواستم بدونم حجم استفاده ی من از پروتیین وی باید چند گرم در روز باشه؟و به چه صورت مصرفش کنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
10
برنامه غذایی

برنامه غذایی برای چاق شدن.اخه10کیلو کاهش وزن دارن مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 84 بعدی »

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.