کانال تلگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

صفحه اینستاگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

پرسش از دکتر

دریافت مشاوره پزشکی به صورت مستقیم از پزشک.

آدرس کلینیک

شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک ۶، طبقه پنجم.

چگونه چای سبز را برای کاهش وزن استفاده نماییم؟

اگر از طرفداران چای سبز و نوشیدنی های سالم هستید به جمع ۱۵۸ میلیون آمریکایی پیوسته اید که یک لیوان چای سبز و نوشیدنی سالم در روز استفاده می کنند.

چای سبز

تخمین زده می شود که سال گذشته بیش از ۸۰ میلیارد سرو نوشیدنی توسط چای دوستان در آمریکا انجام شد که تقریبا ۶۰/۳ بیلیون گالن است این در حالی است که چای سیاه طرفدار زیادی دارد.

به طور کلی رشد استفاده از چای سبز بیشتر از انواع چای دیگر است است. حدس ما بر این است که نقش بالقوه آن در لاغری باعث این رشد شده است.

چای سبز می تواند باعث کاهش وزن شود برخی پژوهش ها در این زمینه نشان داده است که فلاونوئیدها و کافیین چای سبز می تواند در افزایش نرخ سوخت و ساز بدن نقش داشته باشد و تجزیه چربی را افزایش دهد و حتی فعالیت انسولین را بهبود بخشد. یک مطالعه نشان می دهد که افرادی که چای سبز و کافیین مصرف می کنند متوسط ۴ کیلوگرم در عرض ۱۲ هفته وزن کم می کنند در حالی که رژیم غذایی قبلی خود را حفظ نموده اند

  مطالعات دیگر نشان می دهد که افزایش مصرف کالری  حدودا برابر ۱۰۰ کالری در یک روز است.

نیاز به مصرف مقدار زیادی چای برای کاهش وزن نیست اگر در حال کاهش وزن هستید ممکن است چای سبز Matcha را انتخاب کنید غنی ترین چای سبز و منبع غنی از مواد غذایی و آنتی اکسیدان. ایزابل ک اسمیت، متخصص تغذیه دلیل آن را بیان می کند : «تمامی برگ خاک آن است و به عنوان بخشی از نوشیدنی باید مصرف شود ولی در دیگر انواع چای سبز برگ شسته می شود و سپس مصرف می شود».

روش های درست و غلط برای دم کردن چای

چای زنجبیل برای لاغری

 هنگام دم کردن آن، اندکی بیشتر مراقب باشید، زیرا آب جوش برای کاتچین های پرارزش، (مواد شیمیایی سالم چای) بد است. آب را جوش بیاورید، اما حدود ده دقیقه آن را بگذارید تا کمی سرد شود. سپس آب را روی چای بریزید و حدود یک دقیقه قبل از سرو، آن را دم کنید. البته بسته به سلیقه شما ، زمان دم کردن می تواند کوتاه تر یا طولانی تر باشد.

فواید چای سبز 

حاوی مواد مغذی بسیاری از جمله آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد سرطان و سلامت مغز است.  لازم به ذکر است که فارغ از مصرف این چای برای کاهش وزن، در هر صورت آن را بنوشید. تمامی چای ها حاوی بسیاری از مواد مغذی سالم هستند؛ این چای یکی از گزینه های سالم برای یک نوشیدنی است!

اما مراقب باشید که به آن عسل یا شکر اضافه نکنید.

مرکز تغذیه و رژیم درمانی ایده آل | رژیم لاغری | تناسب اندام | بدنسازی | فیتنس

🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم |واحد ۱۳
☎ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹۹

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

پاسخ شما طی 48 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.
امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
درحال دریافت اطلاعات

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

پرسش از دکتر