کانال تلگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

صفحه اینستاگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

پرسش از دکتر

دریافت مشاوره پزشکی به صورت مستقیم از پزشک.

آدرس کلینیک

شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک ۶، طبقه پنجم.

بهترین روش های لاغری موضعی بدون جراحی

چگونه فرد می تواند از دست چربی های مزاحم دور شکم و پهلو، ران و سینه ها خلاص شود و بهترین راهکار لاغری موضعی چیست؟ در پاسخ باید گفت که روش های مختلفی را به منظور کاهش چربی دور شکم و دیگر نقاط بدن می توان به کار گرفت اما روش های غیر جراحی و استفاده از دستگاه در اولویت قرار دارند.

در سال های اخیر، متخصصان در حال توسعه فناوری های جدید برای کمک به افرادی هستند که  بدون روش های تهاجمی و جراحی،قصد کاهش وزن خود را دارند. شایع ترین و کارآمدترین روش های کاهش وزن بدن، خارج از روش های جراحی در حال حاضر، شامل استفاده از روش های کاهش چربی بر اساس درجه حرارت، از جمله لیزر، فرکانس رادیویی (RF) و تکنیک های اولتراسوند است. هر روش – و هر دستگاه – با استفاده از انواع روش های کاهش چربی؛ کارکردی متفاوت دارد. به عنوان مثال، روش های لیزر درلاغری موضعی شکم، ممکن است به سلول های بدن شما کمک کند تا چربی اضافی را بدون آسیب رساندن، کاهش داده و درجوان سازی ، سفت کردن پوست و تولید کلاژن جدید موثر باشد. تکنیک های اولتراسوند ممکن است از روش های گرما برای کمک به “ذوب کردن چربی” استفاده کنند؛ اما این در واقع تنها در ظاهر ساده است و باید گفت که روند پیچیده تری دارد.

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی؟

در برخی موارد برای حذف چربی های موضعی از روش های جراحی استفاده می کنند. هر روش جراحی به دنبال خود ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل اکثر افراد برای حذف چربی و لاغری موضعی به دنبال روش های غیر جراحی هستند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که لاغری و کاهش وزن ، یک شبه اتفاق نمی افتد. روند کاهش چربی در هر جایی از بدن شما نیاز به یک رویکرد  صحیح و روش خاصی دارد. شما نمی توانید چربی های  نقطه خاصی از بدن خود را تنها با رژیم غذایی برطرف کنید. امروزه از روش های مختلفی به منظور کاهش وزن و لاغری موضعی استفاده می کنند. انواع دستگاه ها و کرم های لاغری برای این منظور در نظر گرفته شده اند.

مطلب مرتبط: لاغری بدون رژیم با عمل اسلیو معده

مطلب مرتبط: مراحل جراحی بای پس معده و عوارض آن

چند روش در لاغری موضعی

 • کرایولیپولیز ( سرمادرمانی)

Cryolipolysis  ، یک تکنیک غیر جراحی برای کاهش چربی موضعی است. با افزایش خطر عوارض روش های بیشتر تهاجمی، مانند لیپوساکشن،  می توان گفت که کریولایپولیز یک روش امیدوار کننده برای کاهش چربی به صورت غیر جراحی است.در این روش از طریق خنک سازی و انجماد چربی ، به کاهش وزن بدن کمک می کنند.

 • دستگاه کویتیشن آر اف (RF Cavitation)

روشها التراسونیک برای لاغری

سونوگرافی لیپوساکشن  یک روش غیر تهاجمی در حذف و کاهش چربی است. بر خلاف روش های شناخته شده ای مانند لیپوساکشن جراحی و یا Tummy Tuck، التراسونیک لیپوساکشن یک درمان غیر تهاجمی برای امولسیون چربی ، رفع چربی های شکم و کاهش سلولیت است. در روش های لیپوساکشن معمول ، از تیغ جراحی استفاده شده و عوارضی نیز به همراه دارد اما در روش کوییتیشن آراف ، از امواج اولتراسونیک بهره می برند. هیچ زخم و برشی در بدن شما ایجاد نشده و زمان کمتری نیز صرف می کنید. نتایج فوری در این روش ، باعث کاهش چربی اضافی در طول هفته های پس از درمان می شود.

 • لیپولیز

لیزر لیپوساکشن آخرین روش برای از بین بردن چربی با تکنولوژی لیزر است. این تکنیک با استفاده از لیزر به سرعت به حذف چربی پرداخته و باعث محکم کردن پوست اطراف آن در هر جایی از بدن می شود. این روش درمطب انجام شده و  نیازی به بیهوشی عمومی نیست. این روش برای حذف چربی در مناطقی از بدن مانند چین و غبغب در زیر چانه،ران داخلی و بیرونی ،لب ها ،ساق پا ،بازو ،صورت (به استثنای اطراف چشم) ، پشت گردن ، انجام می گیرد.

 • دستگاه های ویبرو

دستگاه ویبر برای آب کردن شکم

بسیاری از مردم از روش های لرزشی و ویبره برای تمرینات و کاهش وزن استفاده می کنند. البته می توان گفت که تمرینات ورزشی و فعالیت مناسب، در درجه اول و یکی از بهترین راههای کاهش وزن است. تنها نقطه ضعف آن نیز بلند مدت بودن زمان و نتیجه گیری سریع در کاهش وزن است. وقتی اسید لاکتیک در عضلات ایجاد می شود، درد و سفتی ایجاد می کند. اما هنگامی که شما  با دستگاه ویبرو (VibraSlim) ، به تمرین می پردازید، صفحه  ارتعاشی و ویبره، در تجزیه و رها شدن اسید لاکتیک درعضلات کمک می کند. همین موضوع باعث می شود تا خیلی سریع تر به نتیجه مطلوب برسید. هنگامی که از( VibraSlim) دستگاه ویبرو و صفحه ارتعاشی شگفت انگیزآن استفاده می کنید، رفته رفته نتیجه کار بهتر شده و همین امر باعث تشویق شما به کار بیشتر خواهد شد. این می تواند تاثیر بسیار خوبی بر اهداف کاهش وزن شما داشته باشد. یکی دیگر از مزایای این دستگاه شگفت انگیز، افزایش سطح سروتونین است. سرتونین،  اصلی ترین ماده شیمیایی است که توسط مغز ترشح می شود و مسئول احساسات، شادی و سلامتی است. بنابراین، هرچه بیشتراز ارتعاش دستگاه weightloss استفاده کنید، مغز شما بیشتر این احساسات را در شما ایجاد خواهد کرد.

 • مزوتراپی

مزوتراپی و لاغری

مزوتراپی تکنیکی است که از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوانه سازی و سفت کردن پوست و همچنین حذف چربی اضافی استفاده می شود. این روش در ابتدا برای از بین بردن  و کاهش درد استفاده می شد و سپس در سال های اخیر، درسایر نقاط جهان محبوبیت فراوانی یافت و اکنون روش موثری برای کاهش چربی محسوب می شود. روش مزوتراپی برای حذف چربی در مناطقی مانند معده، ران، باسن، پاها، بازوها و صورت بوده و همچنین باعث کاهش سلولیت می شود.همچنین این روش سبب رفع چین و چروک ها ،درمان آلرژی ، درمان بیماری آلوپسی و ریزش مو می شود.در این تکنیک با استفاده از سوزن هایی مخصوص ، یک سری تزریق به لایه میانی (mesoderm) پوست انجام می شود. هدف اصلی مزوتراپی ؛ افزایش گردش خون ، رفع التهاب پوستی و حذف چربی است.

 • لاغری موضعی با ورزش

فعالیت بیشتر و تحرک می تواند در زندگی روزمره شما یک نقطه شروع عالی باشد، بنابراین می توان گفت که ورزش کردن علاوه بر افزایش سطح سلامتی، در افرادی که قصد کاهش وزن دارند نیز موثر است. سعی کنید هر روز فعالیت های خود را افزایش دهید. به منظور لاغری موضعی از طریق ورزش، می توان از تمرینات خاصی استفاده کرد. به عنوان مثال، با تمرینات شکمی و یا حرکات مخصوص بازو یا ران، چربی سوزی در آن نواحی ایجاد شده ووزن کم می شود.

مطلب مرتبط: ۲۵ حرکت طلایی برای کوچک کردن شکم

 • لاغری موضعی شکم با ماساژ

در برخی مناطق  مخصوصا در طب چینی از ماساژ دادن بدن هم به منظور درمان و هم کاهش چربی استفاده می کنند. در این روش، برای کاهش چربی ناحیه شکم، این ناحیه را ماساژ می دهند که تمرکز آن بیشتر در محل ذخیره چربی است.

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

 • لاغری موضعی با دستگاه لیزر استرابری

دستگاه لیزر استرابری

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

در این روش، نوعی لیزر کم قدرت به کار می رود که ناراحتی و مشکلی به وجود نمی آورد زیرا شامل استفاده از تیغ جراحی و روش های پر خطر نیست. افرادی که ازاین روش برای لاغری موضعی شکم و پهلو استفاده می کنند، می توانند در زمان کوتاهی به نتایج مطلوب خود برسند. روش لیزر استرابری اقدام به حذف چربی موضعی در نواحی مانند:ران، چربی های پهلو ، شکم و غیره می کند.

مطلب مرتبط: لاغری موضعی با لیزر استرابری

لاغری موضعی سینه ها و ران چگونه انجام می شود؟

برای لاغری موضعی سینه می توان از حراکت و تمرینات خاص ناحیه سینه (بیشتر در مردان تمرینات قفسه سینه برای کاهش چربی) استفاده کرد. جراحی لاغری موضعی سینه، بسیار پر هزینه و تقریبا دردناک  بوده و عوارض جانبی زیادی دارد. اما جایگزین هایی نیز وجود دارد  که طبیعی بوده و از منابع گیاهی حاصل می شود مانند مکمل های گیاهی که توسط برخی افراد استفاده می شود . اما توصیه می شود که پیش از مصرف هر گونه مکمل گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

وجود چربی ران داخلی از شکایت های رایج در میان زنان است. متأسفانه، حذف چربی در این ناحیه سخت تر است، زیرا دارای فعالیت متابولیکی کمتری است. با این حال، اقدامات پیشگیرانه متعددی که می توانید انجام دهید شامل ترکیبی از یک رژیم غذایی سالم و تمرینات تونینگ است که باعث افزایش متابولیسم و کاهش ​​ذخیره چربی در ران داخلی می شود.

برای مشاوره رایگان با متخصصان کلینیک بر روی لینک پرسش و پاسخ کلیک کنید.

مرکز تغذیه و رژیم درمانی ایده آل | رژیم لاغری | تناسب اندام | بدنسازی | فیتنس

🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم |واحد ۱۳

☎️ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

پاسخ شما طی 48 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.
امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سیمین جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ ۲۲:۲۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  چند ساعت زمان ورزش برای کاهش وزن لازم است؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ ۲۲:۲۹( 1 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز

   شروع ورزش از زمان و شدت پایین باید آغاز شود و رفته رفته مدت و شدت را افزایش دهید
   شروع ورزش با مدت زیاد شما را دلسرد و در معرض آسیب قرار میدهد
 • تصویر کاربر rahiljokar جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ۰۰:۱۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  Slmmn67kilo vazn drm va baghade169 mikham 7kilo km konm bad tebghe rezhimi k khodm pish gereftm faghat nrozi200kalori bayad masraf konm,va bashgah jm miram va rozi taghriban yek saat varzesh mikonm,va19salam hst,aya ba i n ravand mitonm to yek mah7kilo kam konm
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ۰۰:۱۹( 3 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز
   وقت شما بخیر

   رژیم های خودسرانه ممکنه عارضه داشته باشه و بدن شما دچار آسیب هایی نظیر ریزش مو، افتادگی پوست و استپ وزنی بشه
   پیشنهاد میکنم حتما تحت نظر متخصص رژیم غذایی داشته باشید

   من میتونم هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری در خدمت شما باشم

   کلینیک رژیم لاغری قبا | تغذیه و رژیم غذایی | تناسب اندام | فیتنس

   🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   📞روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   📞 ۰۲۱-۲۶۶۴۴۵۸۴

   برای رژیم های آنلاین
   http://bit.ly/2KFfPeV
 • تصویر کاربر سنا دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۵۴( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .من بچه ۱ساله دارم و بهش شیر خودم میدم ونظر به اینکه دکتر زنانم هم قرص گلوکوفاژ بهم تجویز کردن که از ۹ماهگی بچه بخورم تا قند کمتری جذب بدنم بشه.آیا قرص های شما هم امکان مصرف دارن
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۵۴( 3 ماه پیش)
   سلام و روز بخیر

   اکثر مکمل های کاهش وزن در زمان بارداری و شیردهی منع مصرف دارند
   باید در این زمینه با پزشک خودتون مشورت بفرمایید

   اما در زمینه ی رژیم درمانی برای کاهش وزن بنده میتونم در خدمتتون باشم

   میتونید با مراجعه حضوری به مطب تحت رژیم درمانی قرار بگیرید
   کلینیک رژیم لاغری قبا | تغذیه و رژیم غذایی | تناسب اندام | فیتنس

   🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   📞روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   📞 ۰۲۱-۲۶۶۴۴۵۸۴
 • تصویر کاربر محبوبه دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۴۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام مجدد, وروز بخیر متقاضی این قرص تو هامبورگه شما دکتری رو میشناسین اونجا که متقاضی بره تحت نظرش واین قرصو براش نسخه کنه وایا تو المان پیدا میشه یا نه واینکه این قرص ساخت کجاست
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۴۹( 3 ماه پیش)
   سلام و روز شما بخیر

   بله در خارج از ایران پیدا میشه
   اما اینکه در آلمان از کجا تهیه کنن رو نمیدونم !
   میتونن سرچ کنن و از داروخانه های آنلاین محصول رو خریداری کنن یا اینکه پیگیر بشن که در اونجا چه کسی میتونه براشون تجویز کنه
 • تصویر کاربر صفورا دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۰( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من 29 سالمه.قدم 157 سانت.وزنم 62 کیلوه.شکم اوردم و پهلوهامم زده بیرون.چیکار کنم که این مشکلم حل بشه.خیلی داره ازارم میده
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۰( 3 ماه پیش)
   سلام روز شما بخیر

   راه حل شما رژیم غذایی و تمرینات ورزشی هست (البته تمرینات رو در منزل هم میتونید انجام بدید) و در کنار اینها میشه از دستگاه های لاغری موضعی هم استفاده کنید که جواب دهی خوبی دارند


   برای شروع رژیم و یا استفاده از دستگاه های لاغری میتونید به کلینیک ما تشریف بیارید
   🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   📞روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   📞 ۰۲۱-۲۲۸۷۴۸۹۹

   در صورت تمایل به داشتن رژیم غذایی به صورت آنلاین هم میتونید از طریق لینک زیر اقدام بفرمائید
   http://bit.ly/2KFfPeV
 • تصویر کاربر Mohadeserastad جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۸:۰۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام میخواستم بپرسم منکه فیتنس کار میکنم حداقل 2 یا 3 ساعت ورزش میکنم اشکال نداره همراه با اون رژیمی که گفتید این ورزشو انجام بدم جایگزین اون ورزش هایی که گفته شده؟ممنون میشم پاسخ بدید
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۸:۰۷( 4 ماه پیش)
   سلام و روز شما بخیر

   من متوجه منظور شما نشدم
   اما هر تمرین یا رژیم غذایی بایستی بر اساس نیاز شما طراحی شود در غیر این صورت با تمرینات زیاد اگر رژیم به درستی تنظیم نشده باشد به اهداف خودتون نخواهید رسید

   http://bit.ly/2KFfPeV
 • تصویر کاربر فاضله چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۰۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من د روستای نیلاب از توابع شهرستان جم استان بوشهر زندگی میکنم چهارم فروردین امسال زایمان کردم و وزنم حدود 70کیلو هست بچه ام شیر خشک میخوره و خودم به برنامه لاغری نیاز دارم اما دکتر در دسترسم نیست خوشحال میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۶( 4 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز

   رژیم غذایی با توجه به شرایط خاص هر فرد میبایست تنظیم بشه
   و من الان فقط میتونم چند توصیه معمولی به شما داشته باشم که در سایت خود ما هم مطالبش موجود هست و میتونید مطالعه بفرمایید
  2. تصویر کاربر فاضله یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۴( 4 ماه پیش)
   خب نمیشه شما برای من یه برنامه یا یه رژیم بنویسید؟
  3. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۰۸( 4 ماه پیش)
   سلام مجدد
   قسمت رژیم آنلاین سایت راه اندازی شده
   میتونید از این طریق اقدام بفرمایید

   http://bit.ly/2KFfPeV
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فایزه پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۵( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من برای بارداری احتیاج به لاغری دارم و میخوام در یک ماه لاغر کنم در حال حاضر 164نیم هستم و باید حداق 5 الی 6 کیلو لاغر کنم با توجه به فقر اهنی که دارم لطفا راهنمایی کنید که چگونه رژیمی برام مناسبه
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۵( 4 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز
   وقت شما بخیر

   با توجه به شرایط خاص شما حتما باید از نزدیک ویزیت بشید و آزمایش های شما بررسی بشه میزان کمبود آهن مشخص بشه و دوره درمانی فقر آهن رو طی کنید

   شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم

   📞روزهای تماس: روزهای زوج از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ عصر
   📞 ۰۲۱-۲۲۸۷۴۸۹۹
 • تصویر کاربر شيما پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۵۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشيد
  قرص phen375 را از كجا ميتونم تهيه كنم؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۵۹( 4 ماه پیش)
   سلام و وقت شما بخیر

   این دارو در ایران پیدا نمیشه
   اما با توجه به شرایط شما میتونیم مکمل های مشابه رو پیشنهاد کنیم به شما
 • تصویر کاربر ایلیااحمدی دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۲۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید

  الان یکساله و نیم است بدنسازی کارمیکنم الان چندوقته واردرژیم شدم جهت کاهش وزن چون پروتین لازم نمیتونم از موادغذایی روزانه تامین کنم ایا پروتین وی میشه استفاده کنم.قد172وزن100
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۲۹( 4 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز

   توصیه و تجویز مکمل ها باید بعد از بررسی شرایط بدنی شما صورت بگیره
   اما به هر جهت پروتئین وی میتونه گزینه ی مناسبی برای تامین نیاز روزانه شما به پروتئین باشه
   اما حتما باید مراقب دریافت بیش از حد پروتئین هم باشید !!
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر