کانال تلگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

صفحه اینستاگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

پرسش از دکتر

دریافت مشاوره پزشکی به صورت مستقیم از پزشک.

آدرس کلینیک

شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک ۶، طبقه پنجم.

بهترین روش های لاغری موضعی بدون جراحی

چگونه فرد می تواند از دست چربی های مزاحم دور شکم و پهلو، ران و سینه ها خلاص شود و بهترین راهکار لاغری موضعی چیست؟ در پاسخ باید گفت که روش های مختلفی را به منظور کاهش چربی دور شکم و دیگر نقاط بدن می توان به کار گرفت اما روش های غیر جراحی و استفاده از دستگاه در اولویت قرار دارند.

در سال های اخیر، متخصصان در حال توسعه فناوری های جدید برای کمک به افرادی هستند که  بدون روش های تهاجمی و جراحی،قصد کاهش وزن خود را دارند. شایع ترین و کارآمدترین روش های کاهش وزن بدن، خارج از روش های جراحی در حال حاضر، شامل استفاده از روش های کاهش چربی بر اساس درجه حرارت، از جمله لیزر، فرکانس رادیویی (RF) و تکنیک های اولتراسوند است. هر روش – و هر دستگاه – با استفاده از انواع روش های کاهش چربی؛ کارکردی متفاوت دارد. به عنوان مثال، روش های لیزر درلاغری موضعی شکم، ممکن است به سلول های بدن شما کمک کند تا چربی اضافی را بدون آسیب رساندن، کاهش داده و درجوان سازی ، سفت کردن پوست و تولید کلاژن جدید موثر باشد. تکنیک های اولتراسوند ممکن است از روش های گرما برای کمک به “ذوب کردن چربی” استفاده کنند؛ اما این در واقع تنها در ظاهر ساده است و باید گفت که روند پیچیده تری دارد.

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی؟

در برخی موارد برای حذف چربی های موضعی از روش های جراحی استفاده می کنند. هر روش جراحی به دنبال خود ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل اکثر افراد برای حذف چربی و لاغری موضعی به دنبال روش های غیر جراحی هستند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که لاغری و کاهش وزن ، یک شبه اتفاق نمی افتد. روند کاهش چربی در هر جایی از بدن شما نیاز به یک رویکرد  صحیح و روش خاصی دارد. شما نمی توانید چربی های  نقطه خاصی از بدن خود را تنها با رژیم غذایی برطرف کنید. امروزه از روش های مختلفی به منظور کاهش وزن و لاغری موضعی استفاده می کنند. انواع دستگاه ها و کرم های لاغری برای این منظور در نظر گرفته شده اند.

مطلب مرتبط: لاغری بدون رژیم با عمل اسلیو معده

مطلب مرتبط: مراحل جراحی بای پس معده و عوارض آن

چند روش در لاغری موضعی

 • کرایولیپولیز ( سرمادرمانی)

Cryolipolysis  ، یک تکنیک غیر جراحی برای کاهش چربی موضعی است. با افزایش خطر عوارض روش های بیشتر تهاجمی، مانند لیپوساکشن،  می توان گفت که کریولایپولیز یک روش امیدوار کننده برای کاهش چربی به صورت غیر جراحی است.در این روش از طریق خنک سازی و انجماد چربی ، به کاهش وزن بدن کمک می کنند.

 • دستگاه کویتیشن آر اف (RF Cavitation)

روشها التراسونیک برای لاغری

سونوگرافی لیپوساکشن  یک روش غیر تهاجمی در حذف و کاهش چربی است. بر خلاف روش های شناخته شده ای مانند لیپوساکشن جراحی و یا Tummy Tuck، التراسونیک لیپوساکشن یک درمان غیر تهاجمی برای امولسیون چربی ، رفع چربی های شکم و کاهش سلولیت است. در روش های لیپوساکشن معمول ، از تیغ جراحی استفاده شده و عوارضی نیز به همراه دارد اما در روش کوییتیشن آراف ، از امواج اولتراسونیک بهره می برند. هیچ زخم و برشی در بدن شما ایجاد نشده و زمان کمتری نیز صرف می کنید. نتایج فوری در این روش ، باعث کاهش چربی اضافی در طول هفته های پس از درمان می شود.

 • لیپولیز

لیزر لیپوساکشن آخرین روش برای از بین بردن چربی با تکنولوژی لیزر است. این تکنیک با استفاده از لیزر به سرعت به حذف چربی پرداخته و باعث محکم کردن پوست اطراف آن در هر جایی از بدن می شود. این روش درمطب انجام شده و  نیازی به بیهوشی عمومی نیست. این روش برای حذف چربی در مناطقی از بدن مانند چین و غبغب در زیر چانه،ران داخلی و بیرونی ،لب ها ،ساق پا ،بازو ،صورت (به استثنای اطراف چشم) ، پشت گردن ، انجام می گیرد.

 • دستگاه های ویبرو

دستگاه ویبر برای آب کردن شکم

بسیاری از مردم از روش های لرزشی و ویبره برای تمرینات و کاهش وزن استفاده می کنند. البته می توان گفت که تمرینات ورزشی و فعالیت مناسب، در درجه اول و یکی از بهترین راههای کاهش وزن است. تنها نقطه ضعف آن نیز بلند مدت بودن زمان و نتیجه گیری سریع در کاهش وزن است. وقتی اسید لاکتیک در عضلات ایجاد می شود، درد و سفتی ایجاد می کند. اما هنگامی که شما  با دستگاه ویبرو (VibraSlim) ، به تمرین می پردازید، صفحه  ارتعاشی و ویبره، در تجزیه و رها شدن اسید لاکتیک درعضلات کمک می کند. همین موضوع باعث می شود تا خیلی سریع تر به نتیجه مطلوب برسید. هنگامی که از( VibraSlim) دستگاه ویبرو و صفحه ارتعاشی شگفت انگیزآن استفاده می کنید، رفته رفته نتیجه کار بهتر شده و همین امر باعث تشویق شما به کار بیشتر خواهد شد. این می تواند تاثیر بسیار خوبی بر اهداف کاهش وزن شما داشته باشد. یکی دیگر از مزایای این دستگاه شگفت انگیز، افزایش سطح سروتونین است. سرتونین،  اصلی ترین ماده شیمیایی است که توسط مغز ترشح می شود و مسئول احساسات، شادی و سلامتی است. بنابراین، هرچه بیشتراز ارتعاش دستگاه weightloss استفاده کنید، مغز شما بیشتر این احساسات را در شما ایجاد خواهد کرد.

 • مزوتراپی

مزوتراپی و لاغری

مزوتراپی تکنیکی است که از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوانه سازی و سفت کردن پوست و همچنین حذف چربی اضافی استفاده می شود. این روش در ابتدا برای از بین بردن  و کاهش درد استفاده می شد و سپس در سال های اخیر، درسایر نقاط جهان محبوبیت فراوانی یافت و اکنون روش موثری برای کاهش چربی محسوب می شود. روش مزوتراپی برای حذف چربی در مناطقی مانند معده، ران، باسن، پاها، بازوها و صورت بوده و همچنین باعث کاهش سلولیت می شود.همچنین این روش سبب رفع چین و چروک ها ،درمان آلرژی ، درمان بیماری آلوپسی و ریزش مو می شود.در این تکنیک با استفاده از سوزن هایی مخصوص ، یک سری تزریق به لایه میانی (mesoderm) پوست انجام می شود. هدف اصلی مزوتراپی ؛ افزایش گردش خون ، رفع التهاب پوستی و حذف چربی است.

 • لاغری موضعی با ورزش

فعالیت بیشتر و تحرک می تواند در زندگی روزمره شما یک نقطه شروع عالی باشد، بنابراین می توان گفت که ورزش کردن علاوه بر افزایش سطح سلامتی، در افرادی که قصد کاهش وزن دارند نیز موثر است. سعی کنید هر روز فعالیت های خود را افزایش دهید. به منظور لاغری موضعی از طریق ورزش، می توان از تمرینات خاصی استفاده کرد. به عنوان مثال، با تمرینات شکمی و یا حرکات مخصوص بازو یا ران، چربی سوزی در آن نواحی ایجاد شده ووزن کم می شود.

مطلب مرتبط: ۲۵ حرکت طلایی برای کوچک کردن شکم

 • لاغری موضعی شکم با ماساژ

در برخی مناطق  مخصوصا در طب چینی از ماساژ دادن بدن هم به منظور درمان و هم کاهش چربی استفاده می کنند. در این روش، برای کاهش چربی ناحیه شکم، این ناحیه را ماساژ می دهند که تمرکز آن بیشتر در محل ذخیره چربی است.

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

 • لاغری موضعی با دستگاه لیزر استرابری

دستگاه لیزر استرابری

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

در این روش، نوعی لیزر کم قدرت به کار می رود که ناراحتی و مشکلی به وجود نمی آورد زیرا شامل استفاده از تیغ جراحی و روش های پر خطر نیست. افرادی که ازاین روش برای لاغری موضعی شکم و پهلو استفاده می کنند، می توانند در زمان کوتاهی به نتایج مطلوب خود برسند. روش لیزر استرابری اقدام به حذف چربی موضعی در نواحی مانند:ران، چربی های پهلو ، شکم و غیره می کند.

مطلب مرتبط: لاغری موضعی با لیزر استرابری

لاغری موضعی سینه ها و ران چگونه انجام می شود؟

برای لاغری موضعی سینه می توان از حراکت و تمرینات خاص ناحیه سینه (بیشتر در مردان تمرینات قفسه سینه برای کاهش چربی) استفاده کرد. جراحی لاغری موضعی سینه، بسیار پر هزینه و تقریبا دردناک  بوده و عوارض جانبی زیادی دارد. اما جایگزین هایی نیز وجود دارد  که طبیعی بوده و از منابع گیاهی حاصل می شود مانند مکمل های گیاهی که توسط برخی افراد استفاده می شود . اما توصیه می شود که پیش از مصرف هر گونه مکمل گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

وجود چربی ران داخلی از شکایت های رایج در میان زنان است. متأسفانه، حذف چربی در این ناحیه سخت تر است، زیرا دارای فعالیت متابولیکی کمتری است. با این حال، اقدامات پیشگیرانه متعددی که می توانید انجام دهید شامل ترکیبی از یک رژیم غذایی سالم و تمرینات تونینگ است که باعث افزایش متابولیسم و کاهش ​​ذخیره چربی در ران داخلی می شود.

برای مشاوره رایگان با متخصصان کلینیک بر روی لینک پرسش و پاسخ کلیک کنید.

مرکز تغذیه و رژیم درمانی ایده آل | رژیم لاغری | تناسب اندام | بدنسازی | فیتنس

🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم |واحد ۱۳

☎️ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ شما طی 48 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهسا سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیا داروی لاغری phenQ دارید یا از کجا میتونم تهیه کنم ممنون
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   با سلامما از اين دارو استفاده نمي كنيم در مورد نحوه تهيه اش هم اطلاعي ندارم.
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۲۲ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید . من 85کیلو وزن با 160قد دارم دارم ورزش فیتنس کار میکنم میخوام در کنارشم رژیم داشته باشم که لاغر کنم منون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو چهارشنبه ۲۲ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۸ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من ۳۳ سالمه تیروئید دارم وزنم ۸۰کیلو هستش وقدم ۱۵۰ برای اینکه لاغربشم باید چکارکنم چه ورزش وچه رژیم غذایی بایدداشته باشم باتشکر
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۱۸ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
 • تصویر کاربر ایناز شنبه ۱۸ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .من وزنم ۷۴هس با قد۱۸۰و ۲۰سال سن .طبق محاسبات یک کیلو کاهش وزن دارم ـولی با این حال در ناحیه پهلو و شکم چاق هستم .برنامه غذایی برای لاغر کردن این دو قسمت میخواستم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۱۸ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
 • تصویر کاربر ام‌البنین جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  قرص مخمر آبجو را چطور مصرف کنم؟؟
  سن۲۱
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
 • تصویر کاربر هادی سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من مبتلا به بیماری سرع هستم می خواستم ببینم مصرف قرص ادیوس مشکل داره یا نه در ضمن من قرص دپاکین 500 و کلونازپام 1 و فنول باربیتال 60 در روز مصرف می کنم در ضمن تلفن شرکت خودتون رو هم بی زحمت بفرستین
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   با سلام من چون قرص اديوس برند تقلبي زياد داره و تركيبش نامشخصه هيچ وقت به بيمارانم توصيه نكردم و در مورد تداخل داروييش هم هيچ نظري نمي تونم بدم.
 • تصویر کاربر حامد دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،ببخشید اگه شمارمو جای مناسبش نمیپرسم،ولی من حدود ۱۵کیلو اضافه وزن دارم و روشهای مختلفی رو امتحان کردم برای وزن کم کردن از رژیم و ورزشو مکمل ولی نتیجه نگرفتم مشکل اساسی من هم اشتهای کاذبه.میخوام داروهای ضد اشتها رو امتحان کنم ولی متاسفانه داروی خوب که نمونه تو سایت خودتون هست پیدا نمیشه مثل adipex,phenQ,phen375گزینه بعدی من تنویید رتارده،میخواستم ببینم پیشنهاد شما چیه.قدم۱۹۰و وزنم در حال حاضر حدود۱۰۵هست و سالهاست که به وزنم پایینتر از۹۷نشده.اونم با رژیم مکمل بوده.ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر حامد پنجشنبه ۱۶ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   کلا قرار نیست جواب بدین
  2. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
  3. تصویر کاربر حامد جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام ممنون .من شهرستان هستم،راهی برای‌ مشاوره از راه دور وجود داره؟
  4. تصویر کاربر حامد جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام ممنون .من شهرستان هستم،راهی برای‌ مشاوره از راه دور وجود داره؟
  5. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۱۸ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
  6. تصویر کاربر حامد شنبه ۱۸ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام،
   قد:۱۹۰
   وزن:۱۰۵
   سن:۳۶
   متاسفانه کارم من شیفته چهار روز ۶صبح تا ۱۴عصر_چهار روز ۱۴تا۲۲_چهار روز۲۲الی ۶ و چهار روز استراحت.
   دوره های بدنسازی زیادی استفاده کردم طی سالهای گذشته از انواع اسلیمینگ گرفته تا لیپوسیکس و افدرین و t3 و..... هیچ وقت وزنم کمتر از ۹۷نشده.
   در مورد خودم یه نکته عرض کنم خدمتتون شما اونم اینکه به دلیل دیسک کمر هم عمل کردم.اما مکملی استفاده میکردم رژیم هم داشتم به علاوه ورزش که به خاطر شرایطی که داشتم(جراحی دیسک) دوچرخه ثابت میزدم.روزی یک ساعت معمولا صبح در حالت ناشتا
   اون آزمایشاهایی که فرمودین در مورد غدد هست میتونم اینجا هم انجام بدم؟
  7. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر مجتبی جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، خسته نباشید . من 15 سالمه . لاغرم . و به یک رژیم غذایی مناسب نیاز دارم . اگر امکانش هست به من یه برنامه غذایی بدین . یا اینکه بگید چطوری باید وزنمو افزایش بدم . ممنون از راهنمایی هاتون . منتظرم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
 • تصویر کاربر شبنم جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم شما اینترنتی هم رژیم میدید یا حتما باید حضوری بیایم؟و هزینش به چه شکل است؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
 • تصویر کاربر بهین جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  صبحانه چه عذایی بخورم تا لاعر شوم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر