کانال تلگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

صفحه اینستاگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

پرسش از دکتر

دریافت مشاوره پزشکی به صورت مستقیم از پزشک.

آدرس کلینیک

شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک ۶، طبقه پنجم.

بهترین روش های لاغری موضعی بدون جراحی

چگونه فرد می تواند از دست چربی های مزاحم دور شکم و پهلو، ران و سینه ها خلاص شود و بهترین راهکار لاغری موضعی چیست؟ در پاسخ باید گفت که روش های مختلفی را به منظور کاهش چربی دور شکم و دیگر نقاط بدن می توان به کار گرفت اما روش های غیر جراحی و استفاده از دستگاه در اولویت قرار دارند.

در سال های اخیر، متخصصان در حال توسعه فناوری های جدید برای کمک به افرادی هستند که  بدون روش های تهاجمی و جراحی،قصد کاهش وزن خود را دارند. شایع ترین و کارآمدترین روش های کاهش وزن بدن، خارج از روش های جراحی در حال حاضر، شامل استفاده از روش های کاهش چربی بر اساس درجه حرارت، از جمله لیزر، فرکانس رادیویی (RF) و تکنیک های اولتراسوند است. هر روش – و هر دستگاه – با استفاده از انواع روش های کاهش چربی؛ کارکردی متفاوت دارد. به عنوان مثال، روش های لیزر درلاغری موضعی شکم، ممکن است به سلول های بدن شما کمک کند تا چربی اضافی را بدون آسیب رساندن، کاهش داده و درجوان سازی ، سفت کردن پوست و تولید کلاژن جدید موثر باشد. تکنیک های اولتراسوند ممکن است از روش های گرما برای کمک به “ذوب کردن چربی” استفاده کنند؛ اما این در واقع تنها در ظاهر ساده است و باید گفت که روند پیچیده تری دارد.

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی؟

در برخی موارد برای حذف چربی های موضعی از روش های جراحی استفاده می کنند. هر روش جراحی به دنبال خود ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل اکثر افراد برای حذف چربی و لاغری موضعی به دنبال روش های غیر جراحی هستند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که لاغری و کاهش وزن ، یک شبه اتفاق نمی افتد. روند کاهش چربی در هر جایی از بدن شما نیاز به یک رویکرد  صحیح و روش خاصی دارد. شما نمی توانید چربی های  نقطه خاصی از بدن خود را تنها با رژیم غذایی برطرف کنید. امروزه از روش های مختلفی به منظور کاهش وزن و لاغری موضعی استفاده می کنند. انواع دستگاه ها و کرم های لاغری برای این منظور در نظر گرفته شده اند.

مطلب مرتبط: لاغری بدون رژیم با عمل اسلیو معده

مطلب مرتبط: مراحل جراحی بای پس معده و عوارض آن

چند روش در لاغری موضعی

 • کرایولیپولیز ( سرمادرمانی)

Cryolipolysis  ، یک تکنیک غیر جراحی برای کاهش چربی موضعی است. با افزایش خطر عوارض روش های بیشتر تهاجمی، مانند لیپوساکشن،  می توان گفت که کریولایپولیز یک روش امیدوار کننده برای کاهش چربی به صورت غیر جراحی است.در این روش از طریق خنک سازی و انجماد چربی ، به کاهش وزن بدن کمک می کنند.

 • دستگاه کویتیشن آر اف (RF Cavitation)

روشها التراسونیک برای لاغری

سونوگرافی لیپوساکشن  یک روش غیر تهاجمی در حذف و کاهش چربی است. بر خلاف روش های شناخته شده ای مانند لیپوساکشن جراحی و یا Tummy Tuck، التراسونیک لیپوساکشن یک درمان غیر تهاجمی برای امولسیون چربی ، رفع چربی های شکم و کاهش سلولیت است. در روش های لیپوساکشن معمول ، از تیغ جراحی استفاده شده و عوارضی نیز به همراه دارد اما در روش کوییتیشن آراف ، از امواج اولتراسونیک بهره می برند. هیچ زخم و برشی در بدن شما ایجاد نشده و زمان کمتری نیز صرف می کنید. نتایج فوری در این روش ، باعث کاهش چربی اضافی در طول هفته های پس از درمان می شود.

 • لیپولیز

لیزر لیپوساکشن آخرین روش برای از بین بردن چربی با تکنولوژی لیزر است. این تکنیک با استفاده از لیزر به سرعت به حذف چربی پرداخته و باعث محکم کردن پوست اطراف آن در هر جایی از بدن می شود. این روش درمطب انجام شده و  نیازی به بیهوشی عمومی نیست. این روش برای حذف چربی در مناطقی از بدن مانند چین و غبغب در زیر چانه،ران داخلی و بیرونی ،لب ها ،ساق پا ،بازو ،صورت (به استثنای اطراف چشم) ، پشت گردن ، انجام می گیرد.

 • دستگاه های ویبرو

دستگاه ویبر برای آب کردن شکم

بسیاری از مردم از روش های لرزشی و ویبره برای تمرینات و کاهش وزن استفاده می کنند. البته می توان گفت که تمرینات ورزشی و فعالیت مناسب، در درجه اول و یکی از بهترین راههای کاهش وزن است. تنها نقطه ضعف آن نیز بلند مدت بودن زمان و نتیجه گیری سریع در کاهش وزن است. وقتی اسید لاکتیک در عضلات ایجاد می شود، درد و سفتی ایجاد می کند. اما هنگامی که شما  با دستگاه ویبرو (VibraSlim) ، به تمرین می پردازید، صفحه  ارتعاشی و ویبره، در تجزیه و رها شدن اسید لاکتیک درعضلات کمک می کند. همین موضوع باعث می شود تا خیلی سریع تر به نتیجه مطلوب برسید. هنگامی که از( VibraSlim) دستگاه ویبرو و صفحه ارتعاشی شگفت انگیزآن استفاده می کنید، رفته رفته نتیجه کار بهتر شده و همین امر باعث تشویق شما به کار بیشتر خواهد شد. این می تواند تاثیر بسیار خوبی بر اهداف کاهش وزن شما داشته باشد. یکی دیگر از مزایای این دستگاه شگفت انگیز، افزایش سطح سروتونین است. سرتونین،  اصلی ترین ماده شیمیایی است که توسط مغز ترشح می شود و مسئول احساسات، شادی و سلامتی است. بنابراین، هرچه بیشتراز ارتعاش دستگاه weightloss استفاده کنید، مغز شما بیشتر این احساسات را در شما ایجاد خواهد کرد.

 • مزوتراپی

مزوتراپی و لاغری

مزوتراپی تکنیکی است که از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوانه سازی و سفت کردن پوست و همچنین حذف چربی اضافی استفاده می شود. این روش در ابتدا برای از بین بردن  و کاهش درد استفاده می شد و سپس در سال های اخیر، درسایر نقاط جهان محبوبیت فراوانی یافت و اکنون روش موثری برای کاهش چربی محسوب می شود. روش مزوتراپی برای حذف چربی در مناطقی مانند معده، ران، باسن، پاها، بازوها و صورت بوده و همچنین باعث کاهش سلولیت می شود.همچنین این روش سبب رفع چین و چروک ها ،درمان آلرژی ، درمان بیماری آلوپسی و ریزش مو می شود.در این تکنیک با استفاده از سوزن هایی مخصوص ، یک سری تزریق به لایه میانی (mesoderm) پوست انجام می شود. هدف اصلی مزوتراپی ؛ افزایش گردش خون ، رفع التهاب پوستی و حذف چربی است.

 • لاغری موضعی با ورزش

فعالیت بیشتر و تحرک می تواند در زندگی روزمره شما یک نقطه شروع عالی باشد، بنابراین می توان گفت که ورزش کردن علاوه بر افزایش سطح سلامتی، در افرادی که قصد کاهش وزن دارند نیز موثر است. سعی کنید هر روز فعالیت های خود را افزایش دهید. به منظور لاغری موضعی از طریق ورزش، می توان از تمرینات خاصی استفاده کرد. به عنوان مثال، با تمرینات شکمی و یا حرکات مخصوص بازو یا ران، چربی سوزی در آن نواحی ایجاد شده ووزن کم می شود.

مطلب مرتبط: ۲۵ حرکت طلایی برای کوچک کردن شکم

 • لاغری موضعی شکم با ماساژ

در برخی مناطق  مخصوصا در طب چینی از ماساژ دادن بدن هم به منظور درمان و هم کاهش چربی استفاده می کنند. در این روش، برای کاهش چربی ناحیه شکم، این ناحیه را ماساژ می دهند که تمرکز آن بیشتر در محل ذخیره چربی است.

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

 • لاغری موضعی با دستگاه لیزر استرابری

دستگاه لیزر استرابری

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

در این روش، نوعی لیزر کم قدرت به کار می رود که ناراحتی و مشکلی به وجود نمی آورد زیرا شامل استفاده از تیغ جراحی و روش های پر خطر نیست. افرادی که ازاین روش برای لاغری موضعی شکم و پهلو استفاده می کنند، می توانند در زمان کوتاهی به نتایج مطلوب خود برسند. روش لیزر استرابری اقدام به حذف چربی موضعی در نواحی مانند:ران، چربی های پهلو ، شکم و غیره می کند.

مطلب مرتبط: لاغری موضعی با لیزر استرابری

لاغری موضعی سینه ها و ران چگونه انجام می شود؟

برای لاغری موضعی سینه می توان از حراکت و تمرینات خاص ناحیه سینه (بیشتر در مردان تمرینات قفسه سینه برای کاهش چربی) استفاده کرد. جراحی لاغری موضعی سینه، بسیار پر هزینه و تقریبا دردناک  بوده و عوارض جانبی زیادی دارد. اما جایگزین هایی نیز وجود دارد  که طبیعی بوده و از منابع گیاهی حاصل می شود مانند مکمل های گیاهی که توسط برخی افراد استفاده می شود . اما توصیه می شود که پیش از مصرف هر گونه مکمل گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

وجود چربی ران داخلی از شکایت های رایج در میان زنان است. متأسفانه، حذف چربی در این ناحیه سخت تر است، زیرا دارای فعالیت متابولیکی کمتری است. با این حال، اقدامات پیشگیرانه متعددی که می توانید انجام دهید شامل ترکیبی از یک رژیم غذایی سالم و تمرینات تونینگ است که باعث افزایش متابولیسم و کاهش ​​ذخیره چربی در ران داخلی می شود.

برای مشاوره رایگان با متخصصان کلینیک بر روی لینک پرسش و پاسخ کلیک کنید.

مرکز تغذیه و رژیم درمانی ایده آل | رژیم لاغری | تناسب اندام | بدنسازی | فیتنس

🚗 شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم |واحد ۱۳

☎️ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ شما طی 48 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رامین پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. سردرگمم از کدوم دستگاه استفاده کنم که هم بهتر جواب بده هم ضررش در طولانی مدت کم تر باشه برام لطفا راهنماییم کنید بین دوتا روش کویتیشن و اولیپرا موندم؟؟؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز

   من از شرایط بدنی ، درصد چربی و میزان اضافه وزن شما اطلاعی ندارم
   باید حتما بدن شما بررسی بشه تا بتونیم بهترین راه حل رو به شما پیشنهاد کنیم
   ضمن اینکه کلینیک ما دارای پبشرفته ترین دستگاه لیزر سرد کاهش وزن هست که با کمترین ضرر میتونه افراد رو به هدفشون برسونه
 • تصویر کاربر Azadmanesh پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 18 سالمه 167 قدمه و 70 کیلو هم وزنمه میشه یه رژیم بهم بدین میخوام ورزشهم نمیتونم انجام بوم وقتشو ندارم و میخوام حداقل 7و8 کیلو کم کنم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز
   رژیم ها اختصاصی هر فرد و طبق شرایط ویژه ی خود فرد باید تنظیم بشه
   برنامه ی عمومی توصیه ی حرفه ای و تخصصی نیست
   پیشنهاد میکنم یک روز تشریف بیاورید به کلینیک تا با دستگاه بدن شما مورد آنالیز قرار بگیره و برنامه غذایی مناسب با هدف شما رو به شما توصیه کنیم
 • تصویر کاربر سعیده پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درخواست خرید قرص لاغری ادیوس اصل
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز
   فروش نداریم
 • تصویر کاربر فریبا پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  وزنم 64 قد 160 میخوههم وزنم را کم کنم حدود 5 کیلو گرم لطفا یک رزیم غذایی میخواستم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز
   تجویز رژیم های غذایی ینا بر شرایط هر فرد متفاوت هستش و توصیه یک رژیم عمومی کاری غیر حرفه ای و نادرست میباشد
   پیشنهاد میکنم یک روز تشریف بیاورید به کلینیک تا با دستگاه بدن شما مورد آنالیز قرار بگیره، و برنامه مناسب با هدف شما تحت نظر کارشناس تغذیه و رژیم درمانی به شما توصیه بشه
 • تصویر کاربر فریبا یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.
  من 32 ساله با قد 150 سانتی متر و وزن 65 کیلو هستم برای لاغری و وزن مناسب در صورت امکان یک برنامه رژیم لاغری مناسب میخواستم .باتشکر
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   عرض سلام و احترام
   برای انالیز کامل بدن و دریافت رژیم غذایی مطابق با شرایط خودتون به کلینیک مراجعه بفرمایید
 • تصویر کاربر نسرین جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید .من 26سالمه 160قدمه .وزنم 55 مبخوام بشم 50 یا 49 .قرص ادیوس میخوام بخرم مصرف کنم فشارمم زود پایین میاد .عفونت ریه هم دارم اسپری استفاده میکنم به نظرتون ادیوس بخرم یاشما قرص دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟!ممنونتونم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام
   با توجه به زیاد نبودن اضافه وزن شما لازم به مصرف قرص چربی سوز نمی باشد و اصلا توصیه به مصرف ادیوس نمیکنم
   فقط با یک رژیم متعادل میتونید این مقدار وزن رو به راحتی کاهش بدید
 • تصویر کاربر سجاد جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه با قد ۱۷۵ و وزن ۹۸ کیلو
  صبحانه و ناهار و شامم سرجاشونه فقط حجماشو کم کردم
  و سالم ترشون کردم و کمتر نان استفاده میکنم
  میان وعده هم میوه و شیر میخورم
  زیاد احساس ضعف نداشتم تا حالا
  یک روز در میون یک ساعت پیاده روی سریع دارم
  و یک روز در میون استخر میرم
  سر هر هفته کوهنوردی میریم
  دوچرخه سواری هم هفته ای یکی دوروز میکنم
  البته کارایی کا بالا عرض کردم ۲ هفته اس شروع کردم و قبلا تنبل بودم
  به نظرتون رژیم غذاییم و برنامه ورزشیم ایرادی نداره؟
  و یا سوال دیگه که خیلی مهمه
  من تو جواباتون به بقیه دوستان دیدم که به یه نفر که میخواست وزن کم کنه هم گفتید که باید خواب شبانه کاملی داشته باشه
  به کسی که میخواست وزن اضاف کنه هم همین و گفتید
  میتونم خواهش کنم توضیح مختصری بدید؟
  چون من دیر میخوابم خیلی مهمه
  ممنون زنده باشید
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام
   این تغییراتی که در رژیم غذایی و سبک زندگیتون انجام دادید بسیار عالی هست
   اما بعد از مدت زیادی بی تحرکی شروع حجم بالایی از ورزش مناسب نیست و ممکنه زود شما رو دلزده کنه به علاوه با توجه به وزن بالا بعضی تمرینات مثل پیاده روی سریع و یا کوهنوردی میتونه استخوان ساق پای شما رو تحت فشار زیادی بذاره و دچار التهاب کنه
   رژیم غذایی شما رو هم تا زمانی که نبینم نمیتونم نظر درستی بدم و از طرفی چون فعالیت ورزشی دارید میبایست برنامه غذایی مخصوص ورزشی داشته باشید تا بدن شما بهترین پاسخ رو به تمرینات و کاهش وزن بده   به هم خوردن خواب شبانه و دیر خوابیدن در شب میتونه تعادل هورمونی شما رو دچار اختلال کنه و تنظیم غذایی شما رو به هم بزنه
   از این جهت داشتن برنامه منظم و صحیح برای خواب شبانه توصیه میشه
 • تصویر کاربر پرهام جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من یک رژيم با برنامه بدنسازی میخ.اهم تا در طول ۱ ماه حداقل ۶ الی ۷ کیلو کم کنم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام

   برای دریافت رژیم غذایی و برنامه تمرینی زیر نظر متخصص تغذیه و فیزولوژیست ورزشی میتونید به کلینیک مراجعه بفرمایید
 • تصویر کاربر پریسا جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من میخواهم 5 ,6 کیلو کمکنم وقت ورزش هم ندارم شما چه قرصی را به من معرفی میکنید که جواب 100%بگیرم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام

   باید بدن شما آنالیز بشه و از نظر سلامتی چکاپ بشید تا قرص یا روش لاغری مناسب شما رو توصیه کنیم
   هر دارویی برای هر فردی نمیتونه مناسب یا ایمن باشه

   در صورت تمایل به کلینیک مراجعه بفرمایید
 • تصویر کاربر الهام جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،قد من 160 هست و وزنم 66 میخوام نزدیک ده کیلو طی سه تا چهار ماه اینده کم کنم،شروع کردم و ورزش میکنم،ولی خب باید با رژیم همراه باشه تا تاثیر بزاره،یه راهنمایی واسه رژیم درست میخوام
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام
   رژیم درست رژیمی هست که با توجه به انالیز بدنی شما و شرایط مختص خودتون و تحت نظر فرد متخصص تنظیم بشه


   برای دریافت رژیم غذایی و برنامه تمرینی زیر نظر متخصص تغذیه و فیزولوژیست ورزشی میتونید به کلینیک مراجعه بفرمایید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر