دریافت رژیم لاغری آنلاین

کانال تلگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

صفحه اینستاگرام

به‌روز‌ترین مطالب مرتبط را در دریافت کنید.

پرسش از دکتر

دریافت مشاوره پزشکی به صورت مستقیم از پزشک.

آدرس کلینیک

شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک ۶، طبقه پنجم.

بهترین روش های لاغری موضعی بدون جراحی

چگونه فرد می تواند از دست چربی های مزاحم دور شکم و پهلو، ران و سینه ها خلاص شود و بهترین راهکار لاغری موضعی چیست؟ در پاسخ باید گفت که روش های مختلفی را به منظور کاهش چربی دور شکم و دیگر نقاط بدن می توان به کار گرفت اما روش های غیر جراحی و استفاده از دستگاه در اولویت قرار دارند.

در سال های اخیر، متخصصان در حال توسعه فناوری های جدید برای کمک به افرادی هستند که  بدون روش های تهاجمی و جراحی،قصد کاهش وزن خود را دارند. شایع ترین و کارآمدترین روش های کاهش وزن بدن، خارج از روش های جراحی در حال حاضر، شامل استفاده از روش های کاهش چربی بر اساس درجه حرارت، از جمله لیزر، فرکانس رادیویی (RF) و تکنیک های اولتراسوند است. هر روش – و هر دستگاه – با استفاده از انواع روش های کاهش چربی؛ کارکردی متفاوت دارد. به عنوان مثال، روش های لیزر درلاغری موضعی شکم، ممکن است به سلول های بدن شما کمک کند تا چربی اضافی را بدون آسیب رساندن، کاهش داده و درجوان سازی ، سفت کردن پوست و تولید کلاژن جدید موثر باشد. تکنیک های اولتراسوند ممکن است از روش های گرما برای کمک به “ذوب کردن چربی” استفاده کنند؛ اما این در واقع تنها در ظاهر ساده است و باید گفت که روند پیچیده تری دارد.

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی؟

در برخی موارد برای حذف چربی های موضعی از روش های جراحی استفاده می کنند. هر روش جراحی به دنبال خود ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل اکثر افراد برای حذف چربی و لاغری موضعی به دنبال روش های غیر جراحی هستند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که لاغری و کاهش وزن ، یک شبه اتفاق نمی افتد. روند کاهش چربی در هر جایی از بدن شما نیاز به یک رویکرد  صحیح و روش خاصی دارد. شما نمی توانید چربی های  نقطه خاصی از بدن خود را تنها با رژیم غذایی برطرف کنید. امروزه از روش های مختلفی به منظور کاهش وزن و لاغری موضعی استفاده می کنند. انواع دستگاه ها و کرم های لاغری برای این منظور در نظر گرفته شده اند.

مطلب مرتبط: لاغری بدون رژیم با عمل اسلیو معده

مطلب مرتبط: مراحل جراحی بای پس معده و عوارض آن

چند روش در لاغری موضعی

 • کرایولیپولیز ( سرمادرمانی)

Cryolipolysis  ، یک تکنیک غیر جراحی برای کاهش چربی موضعی است. با افزایش خطر عوارض روش های بیشتر تهاجمی، مانند لیپوساکشن،  می توان گفت که کریولایپولیز یک روش امیدوار کننده برای کاهش چربی به صورت غیر جراحی است.در این روش از طریق خنک سازی و انجماد چربی ، به کاهش وزن بدن کمک می کنند.

 • دستگاه کویتیشن آر اف (RF Cavitation)

روشها التراسونیک برای لاغری

سونوگرافی لیپوساکشن  یک روش غیر تهاجمی در حذف و کاهش چربی است. بر خلاف روش های شناخته شده ای مانند لیپوساکشن جراحی و یا Tummy Tuck، التراسونیک لیپوساکشن یک درمان غیر تهاجمی برای امولسیون چربی ، رفع چربی های شکم و کاهش سلولیت است. در روش های لیپوساکشن معمول ، از تیغ جراحی استفاده شده و عوارضی نیز به همراه دارد اما در روش کوییتیشن آراف ، از امواج اولتراسونیک بهره می برند. هیچ زخم و برشی در بدن شما ایجاد نشده و زمان کمتری نیز صرف می کنید. نتایج فوری در این روش ، باعث کاهش چربی اضافی در طول هفته های پس از درمان می شود.

 • لیپولیز

لیزر لیپوساکشن آخرین روش برای از بین بردن چربی با تکنولوژی لیزر است. این تکنیک با استفاده از لیزر به سرعت به حذف چربی پرداخته و باعث محکم کردن پوست اطراف آن در هر جایی از بدن می شود. این روش درمطب انجام شده و  نیازی به بیهوشی عمومی نیست. این روش برای حذف چربی در مناطقی از بدن مانند چین و غبغب در زیر چانه،ران داخلی و بیرونی ،لب ها ،ساق پا ،بازو ،صورت (به استثنای اطراف چشم) ، پشت گردن ، انجام می گیرد.

 • دستگاه های ویبرو

دستگاه ویبر برای آب کردن شکم

بسیاری از مردم از روش های لرزشی و ویبره برای تمرینات و کاهش وزن استفاده می کنند. البته می توان گفت که تمرینات ورزشی و فعالیت مناسب، در درجه اول و یکی از بهترین راههای کاهش وزن است. تنها نقطه ضعف آن نیز بلند مدت بودن زمان و نتیجه گیری سریع در کاهش وزن است. وقتی اسید لاکتیک در عضلات ایجاد می شود، درد و سفتی ایجاد می کند. اما هنگامی که شما  با دستگاه ویبرو (VibraSlim) ، به تمرین می پردازید، صفحه  ارتعاشی و ویبره، در تجزیه و رها شدن اسید لاکتیک درعضلات کمک می کند. همین موضوع باعث می شود تا خیلی سریع تر به نتیجه مطلوب برسید. هنگامی که از( VibraSlim) دستگاه ویبرو و صفحه ارتعاشی شگفت انگیزآن استفاده می کنید، رفته رفته نتیجه کار بهتر شده و همین امر باعث تشویق شما به کار بیشتر خواهد شد. این می تواند تاثیر بسیار خوبی بر اهداف کاهش وزن شما داشته باشد. یکی دیگر از مزایای این دستگاه شگفت انگیز، افزایش سطح سروتونین است. سرتونین،  اصلی ترین ماده شیمیایی است که توسط مغز ترشح می شود و مسئول احساسات، شادی و سلامتی است. بنابراین، هرچه بیشتراز ارتعاش دستگاه weightloss استفاده کنید، مغز شما بیشتر این احساسات را در شما ایجاد خواهد کرد.

 • مزوتراپی

مزوتراپی و لاغری

مزوتراپی تکنیکی است که از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوانه سازی و سفت کردن پوست و همچنین حذف چربی اضافی استفاده می شود. این روش در ابتدا برای از بین بردن  و کاهش درد استفاده می شد و سپس در سال های اخیر، درسایر نقاط جهان محبوبیت فراوانی یافت و اکنون روش موثری برای کاهش چربی محسوب می شود. روش مزوتراپی برای حذف چربی در مناطقی مانند معده، ران، باسن، پاها، بازوها و صورت بوده و همچنین باعث کاهش سلولیت می شود.همچنین این روش سبب رفع چین و چروک ها ،درمان آلرژی ، درمان بیماری آلوپسی و ریزش مو می شود.در این تکنیک با استفاده از سوزن هایی مخصوص ، یک سری تزریق به لایه میانی (mesoderm) پوست انجام می شود. هدف اصلی مزوتراپی ؛ افزایش گردش خون ، رفع التهاب پوستی و حذف چربی است.

 • لاغری موضعی با ورزش

فعالیت بیشتر و تحرک می تواند در زندگی روزمره شما یک نقطه شروع عالی باشد، بنابراین می توان گفت که ورزش کردن علاوه بر افزایش سطح سلامتی، در افرادی که قصد کاهش وزن دارند نیز موثر است. سعی کنید هر روز فعالیت های خود را افزایش دهید. به منظور لاغری موضعی از طریق ورزش، می توان از تمرینات خاصی استفاده کرد. به عنوان مثال، با تمرینات شکمی و یا حرکات مخصوص بازو یا ران، چربی سوزی در آن نواحی ایجاد شده ووزن کم می شود.

مطلب مرتبط: ۲۵ حرکت طلایی برای کوچک کردن شکم

 • لاغری موضعی شکم با ماساژ

در برخی مناطق  مخصوصا در طب چینی از ماساژ دادن بدن هم به منظور درمان و هم کاهش چربی استفاده می کنند. در این روش، برای کاهش چربی ناحیه شکم، این ناحیه را ماساژ می دهند که تمرکز آن بیشتر در محل ذخیره چربی است.

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

 • لاغری موضعی با دستگاه لیزر استرابری

دستگاه لیزر استرابری

لیزر استرابری، یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و  تمرکز آن به طور کلی در لاغری موضعی است. لیزر استرابری یک روش بدون عوارض و درد بوده و به طرز مناسبی قادربه حذف ذخیره چربی در نواحی مختلف بدن است.

در این روش، نوعی لیزر کم قدرت به کار می رود که ناراحتی و مشکلی به وجود نمی آورد زیرا شامل استفاده از تیغ جراحی و روش های پر خطر نیست. افرادی که ازاین روش برای لاغری موضعی شکم و پهلو استفاده می کنند، می توانند در زمان کوتاهی به نتایج مطلوب خود برسند. روش لیزر استرابری اقدام به حذف چربی موضعی در نواحی مانند:ران، چربی های پهلو ، شکم و غیره می کند.

مطلب مرتبط: لاغری موضعی با لیزر استرابری

لاغری موضعی سینه ها و ران چگونه انجام می شود؟

برای لاغری موضعی سینه می توان از حراکت و تمرینات خاص ناحیه سینه (بیشتر در مردان تمرینات قفسه سینه برای کاهش چربی) استفاده کرد. جراحی لاغری موضعی سینه، بسیار پر هزینه و تقریبا دردناک  بوده و عوارض جانبی زیادی دارد. اما جایگزین هایی نیز وجود دارد  که طبیعی بوده و از منابع گیاهی حاصل می شود مانند مکمل های گیاهی که توسط برخی افراد استفاده می شود . اما توصیه می شود که پیش از مصرف هر گونه مکمل گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

وجود چربی ران داخلی از شکایت های رایج در میان زنان است. متأسفانه، حذف چربی در این ناحیه سخت تر است، زیرا دارای فعالیت متابولیکی کمتری است. با این حال، اقدامات پیشگیرانه متعددی که می توانید انجام دهید شامل ترکیبی از یک رژیم غذایی سالم و تمرینات تونینگ است که باعث افزایش متابولیسم و کاهش ​​ذخیره چربی در ران داخلی می شود.

برای مشاوره رایگان با متخصصان کلینیک بر روی لینک پرسش و پاسخ کلیک کنید.

مرکز تغذیه و رژیم درمانی ایده آل | رژیم لاغری | تناسب اندام | بدنسازی | فیتنس

? شریعتی | بالاتر از حسینیه ارشاد | ابتدای خیابان قبا | پلاک ۶ | طبقه پنجم |واحد ۱۳

☎️ ۰۲۱۲۲۸۷۴۸۹

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ملو شنبه ۱۱ آذر ۹۶( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر،اقای دکتر بنده 36 ساله قد 170 وزن 82 کیلو،پارسال مبتلا به دیابت شدم،وزنم 100 کیلو بود و چاق بودم،وزنم به 74 کاهش پیدا کرد،دیابتم رو به حالت کنترل در اوردم و از اون موقع کم کم افزایش وزنم شروع شد تا الان که به 82 کیلو رسیدم،متاسفانه بدلیل جراحی ستون فقرات قادر به انجام ورزش نیستم،چه راهکاری برای بنده در نطر دارید،ممنون میشم راهنمائیم کنید
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۱۱ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر باران جمعه ۱۰ آذر ۹۶( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من وزنم 66 کیلوس قدم 162. پهلو دارم. میخوام 6 کیلو کم کنم راهنماییم میکنید؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو جمعه ۱۰ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر eli چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید من خانمی ۲۰ساله هستم با وزن ۷۶کیلو و قد ۱۶۷.تغریبا ۲ماه میشه ک رژیم گرفتم و در کنار رژیم ورزش هم دارم ولی تو این طول من اصلا جواب نگرفتم و هیچ تعغیری نکردم .بخاطر چی من اینطوری شدم؟
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر فريبا یکشنبه ۵ آذر ۹۶( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام ايا در دمان استفاده از امپول ويكتوزا به جهت كاهش وزن نياز به رعايت رژيم غذايي خاصي هست؟
  و اينكه مصرف استروژن و پروژسترون در عملكرد اين امپول موثر هست؟
  با تشكر
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو یکشنبه ۵ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر سمانه یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید. من 30سال سن دارم و یک پسر ده ماهه دارم. لطفا رژیم مناسب شیردهی به من معرفی کنید. در ضمن من به خاطر حساسیت پسرم از مصرف زیاد گوشت قرمز و لبنیات ممنوع هستم. از مطالب مفیدتون واقعا ممنونم.
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۰ آبان ۹۶( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من با قد175 و وزن 84 باشگاه بدنسازی می روم وصبحانه کامل می خورم مثلا نیمرو و نان یا ارده عسل و... وناهار بسیار مختصر در حد یک کیک یا میوه و یا اجیل و یا شیر و حدود ساعت 4 ناهار شامل برنج و خورشت وبعد ساعت 6 تا 7 باشگاه بدنسازی و یک شربت ابلیمو عسل هم میخورم تقریبا 2ماه هم هست که باشگاه میرم هیچ کاهش وزنی نداشتم و حتی 2 کیلو هم زیاد شدم واز طرفی اینجا خواندم که باید کربو هیدرات کمتر مصرف کنم وبهتر است پروتین و کربوهیرات در دو وعده مجزا مصرف شود حال سوالم اینه که چگونه ویک برنامه غذایی خواستم. ممنون از شما
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو شنبه ۲۰ آبان ۹۶( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر شبنم سه شنبه ۱۶ آبان ۹۶( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام روزتون بخیر ر
  رژیم جدید میخواهم جهت کاهش وزن وزنم 107 قدم 168
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو سه شنبه ۱۶ آبان ۹۶( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر سعيده یکشنبه ۱۴ آبان ۹۶( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ٢٢سال سن دارم و قدم ١٦٢هست و وزنم ٦٥كيلو اما پهلو شكم خيلي دارم و باشگاه يك هفته شروع كردم يك رژيم غذايي سالم كه بتونه منو سريع لاغر كنه ميخواستم تو اين يك هفته حتي يك ذره هم وزن كم نكردم ولي تا دو ماه ديگه ميخوام حداقل ١٠كيلو كم كنم براي عروسيم
  1. تصویر کاربر مشاور ایده آل شو یکشنبه ۱۴ آبان ۹۶( 4 سال پیش)
   با سلام. شما در محدوده ی نرمال وزن هستید. یعنی هیچ گونه اضافه وزنی ندارید. اما اینکه می گویید شکم و پهلو دارید به خاطر این است که شاید مدتی ورزش نکرده اید و عضلات بدنتان تحلیل رفته و تبدیل به چربی شده. به همین منظور حتما ورزش کنید. شما کمی دیر اقدام کرده اید، برای این منظور یک رژیم نرمال داشته باشید تا هفته ای نیم کیلو وزن کم کنید. در کنار آن الگوی زندگی مناسبی داشته باشید و سعی کنید تا شب ها ساعت 10 بخوابید. چون در این صورت چربی سوزی بیشتری در بدنتان اتفاق می افتد و رشد عضلات شما بیشتر می شود. در صورت تمایل می توانید به مطب تشریف بیاورید تا یک برنامه رژیم لاغری مختص خودتان نوشته شود.
درحال دریافت اطلاعات